Dünyanın en güzel dili hangisidir?

Fransuva
Kusura bakmayın Türkçe değil.Çünkü bahsi geçen dillerin bir çoğu binlerce yıldır değişmeden özelliklerini koruyor ve dünyanın neresinde olursa olsun çok az bir şive farkıyla yaşıyor. Türk ülkelerinde olduğu gibi değiller. İngilizce yaygın olmasına rağmen oda latinceden farsçadan arapçadan beslenen bir dil. Alfabesi sıralaması Arapçadır. Yunanlıların ve Latinlerinde sıralaması Arapça ile aynı harflerden olduğunu düşünüyorum.
Dünyanın en güzel dili hangisidir?

Bu gibi yapaylıkları olsa bile küçük bir ingiliz çocuğu yüzlerce yıllık bir ingiliz kitabını hiç sorun yaşamadan günlük diliyle okuyabiliyor. Türkçemizi övmek isteyenler için sadece şu kadarını söyleyeyim dedemizi bile anlayamıyoruz bu zamanda. Günlük hayatımızda balkon koridor fabrika kuzen gibi yüzlerce kelime bilinçli olarak alıştırıldığı için dilimizin elimizden kayıp gittiğini anlayamadık.Çinliler hala milattan önceki şarkılarını gündelik yaşamlarında söylüyorken Araplar Yahudiler Asuriler Keldaniler Hz. Nuh Hz. İbrahimden beri dillerini konuşuyorsa bizim yapmamız gereken bir şey var ki oda moğolistana orta asyaya gidip bir göçebenin dilini olduğu gibi sözlüğe geçirmek. Kelimelerimizin kökenleri oradan geliyor diye düşünüyorum.
Dünyanın en güzel dili hangisidir?

Eskiden Türk ülkeleri kendileri arasında anlaşırdı şimdi rusçayı ortak dil olarak kullanıyorlar. Dedeniz Nineniz size neccariyeleri yaptır dese ne anlarsınız? Nar ekşisi mi Nargile mi?(neccariye pencere demek) Dil bir milletin çekirdek kısmıdır. Dilini kaybetmiş bir millet sadece özenti olur. Bizi biz yapan değerleri kaybetmemiz dileğiyle
Dünyanın en güzel dili hangisidir?

Dil yaşayan değişen bir varlıktır ama dokusuyla oynamaya gelmez. TDK denilince sadece gülmem geliyor. Sadeleştirme adına sadece avrupa kökenli kelimeleri alıp bu uygun mu aynı kelimenin yerini karşılıyor mu gerekli mi bakılmamış.
Dünyanın en güzel dili hangisidir?