Hobbit'e kaç puan verdiniz?

IMDB Neden 8.6 puan almış bu film anlam veremedim. 100binlerce hayranı 10 puan veriyor benim gibi ama gel gör ki 8.6 almış. Kim bu 7-8 puan verip düşürenler en az 9'u hakeden bir filmdi? Düşürmek için binlerce 5-6 falan vermesi lazım kim bunları çok merak ediyorum kim bunlar.

• 10 puan
    19% (12)26% (16)23% (28)Oy Ver
  • 9 puan
    16% (10)16% (10)16% (20)Oy Ver
  • 8 puan
    11% (7)16% (10)14% (17)Oy Ver
  • 7 puan
    13% (8)13% (8)13% (16)Oy Ver
  • 6 puan ve altı verdim yanlışlıkla girmişim zaten film bana göre değil.
    41% (25)29% (18)34% (43)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
16|30

En İyi Erkek Görüşü

• Zaten bu filmi ilk açıklandığı andan itibaren bekliyordum.P.J in blogundaki bütün videoları seyrettim.KAmera arkası,nasıl çekildiği,neler yaşandığı falan hepsi efsane bir filmin göstergesi

Bilbo nun 'My Dear Frodo' diye başlayan sesini işitince gözlerim doldu be.

Dwarfların,orc baskınında mağaraya saklanması,elflerin efsane boruyla uyarı vermeleri,hepsini 3 5 dakkada temizlemesi

Galadriel in 'Mithrandir' diyerek Gandalf'a seslenişi.

Bunların ne anlama geldiğini bilmeyenler zaten seyretmesin şu filmi.Sıradan filmler onlar için.

Düşük puan verenler de orta dünyaya ait bir bilgisi olmayanlar.Hayal gücü kapasitesi 0 a yakın tipler.Mümkünse reçel li ayrılık lı filmlerden çıkmayın siz.

3|3
    1|3

Kızlar Ne Diyor 16

• 0|0
    0|0
  • izleyenler genelde değmez diyor

0|0
    0|0
    • Yüzlerce övgü okudum internetten ama genelde bunu yazanlar Tolkien hayranı tüm kitapları okumuş insanlar. Bazılarını hikaye etkilemiyor demek ki ya da çok karmaşık geliyor.

• olumsuz yorumlara rağmen izliycem :)

• Begenmeyenler artisligine begenmiyor

• Bu aksam gidecegim. Oncesinde yorumlara bir iki bakmistim. Kitabi degistirmelerinden dolayi dusuk verilmis olabilir diye dusundum. Ayrica kitap zaten kisa. Ucleme cikmaz ondan. Bosa kastirmislar.ciksa ciksa tek film yani. İmdbyi salliyor muyum? Hayir. Benim cok begendigim filmlerin puani dusuk mesela. Yuksek olanlardan yaaa bi git dediklerim de oldu. Benim icin insanlarin fikri onemli degil yani.

0|0
    1|0
    • Kitapta geçen birçok diyaloga yer verilmiş. Birkaç abartı dışında kitap çizgisinden çıkılmamış. Zaten PJ kitapların en büyük hayranlarından biri ve çok da iyi biliyor. O yüzden değilde başka filmlerin fanı düşürüyormuş. Dediğin gibi IMDB'de beğenilen filmlerin puanı düşük olabiliyor ya da tam tersi.

• Kartallar içinde iyilik olan akıllı özgür varlıklar. Kimseye bağlılıkları yok ama kartalların liderine Gandalf'ın bir iyiliği dokunuyor Kartalların lideri Gandalf'ı seviyor o yüzden. Yoksa kartallar konuşabilen özgür, irade sahibi canlılar. Kitapta da yuvalarına götürüyor zaten o ateşin ortsından kurtarıp.

• Ohoytttt. Bu sitede biriyle konusmak deveye hendek atlatmaktan zor.

• Sen hobbiti sevdiğin için öyle düşünüyorsun mesela ben yüzüklerin efendisini bile seyretmedim, hobbite gitsem büyük ihtimalle bende çok beğeneceğimi sanmıyorum.

Gitmeyi de düşünmüyorum..

0|0
    0|0
  • Gireyim imdb ye de bir 5 vereyim şuna.

1|2
    0|1
    • İzle ondan sonra vicdanın rahat bırakırsa verirsin.

• Repliklere aşinayım. :D

• tam sopalık :D

• izlediniz mi ?

0|0
    0|0
    • 3-4 senedir bekliyorum ve 2 senedir konuşuyorum bu filmi. Aon 4 aydır da gün sayıyorum. İnternette forumda arkadaşlarımla birlikte her bir gelişmesini takip ettim ve 15 gün önceden yer ilk gün ilk seanslardan birinde IMAX'dan yer ayırttım ve evet izledim. Şimdi de Türkçe dublaj gitmeyi düşünüyorum. Sorulması biraz garip geldi abartı bir cevap verdim sanırım. :D

• Gidin asla pişman olmazsınız. Yüzük kardeşliği kadar güzel olmuş. link dinlerseniz bunu için bile gidersiniz.

• saol gitmeyi planlıyorum :)

• konusunu felan geçtimde ya görselliğe bittim ben. sırf görselliğe ve yaratıcılığa 10 puan verrm

0|0
    0|0
  • Devamı gelecek bir film zaten.

Kötü diyemem ama izlemeye değmez diyede düşünmüyorum.Başarılı bir yapım sonuçta.Kişiye göre değişir.

0|0
    0|0
  • ilk bölüm biraz giriş niteliğinde olduğu için temposu düşük gibi geldi ama izlenilesi bir film gerçekten..

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Ya bıraksana adamların yaratıcılıktan haberi yok gelip konuşuyorlar düşünmeye değmez...

0|0
    0|0
  • Yüzüklerin efendisini çok sevmeme rağmen hobbite puanım 8

0|0
    0|0
  • izleyeyim puanı vercem:)

0|0
    0|0
  • Gitmedim,gidin diyolar ama.

0|0
    0|0
  • bu film ne hakkinda acaba

0|0
    0|0
    • Yüzük yolculuğundan öncesini yüzüğün bulunuş ve Sauron'un uyanış zamanında geçiyor. Konu bakımından cücelerin vatanına Yalnız Dağ'a ejderha Smaug saldırıyor ve hazinelerine yerleşiyor. Yıllar sonra Smaug'un saldırdığı zamanki kralın torunu Thorin ve 12 cüce bir hobbit ve Gandalf dağı tekrar almak için gidiyorlar. Aksiyonu bol fantastik film cüceleri içerdiği için bir o kadar komik ama cücelerin durumu da bir o kadar trajedik. Ve her duyguyu mükemmel işleyen bir yönetmen.

• Sonuçları merak ediyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Gayet şahaneydi.

-------spoiler------

Filmde hayatın bir özeti var. Galadriel ile Gandalf başbaşa konuşurlar. O kudretli Gandalf, şefkate aç ,kırılgan bir halde "Korkuyorum" der. Galadriel gelir ve Gandalf'ın elini tutar. "Gandalf der, ne zaman istersen yanındayım" .Gandalf'ın gözlerinin içi güler ,bir umutla başını kaldırır ancak Galadriel gitmiştir.

Hayatta işte böyledir. Tüm zorluklara göğüs gerer gibi gözükürsünüz. Birine açılırsınız,size önce ümit verir. Sonraki saniyede kaybolur gider.

-------spoiler------

10 puan

2|0
    0|0
    • <33333333333333333333

• gwaihir galadrielin isteği üzerine gandalf ı aramaya koyulmuş ve silvertine tepesinde bulmuş rohana taşımıştır.galadriel in yardımları hava gibidir dokunamazsın ama vardır.

• genel olarak beklentilerimi karşılamadığını söyleyebilirim.

herkes o kadar abarttı ki belki de temel sebep beklentimin yüksek olmasıdır.

birkaç örnek:

- avatar gibi 3D bir örnekten sonra 3D zayıf kalmış. king kong'un 3D'si bile daha başarılıydı.

- yüzüklerin efendisinin ilk bölümü olabilirmiş. devamı izlenimi verilince yüzüklerin efendisini gölgede bırakmasını bekliyor insan.

- bide gerçekten gereksiz bir şekilde uzundu. 3 saate yakın vaktimi yedi ama dolu dolu bir 3 saat mi geçirdim? kesinlikle hayır.

1|0
    0|0
  • Ben imdb nin en geniş kapsamlı üyelerinden biriyim ve tüm günüm o site başında geçer. 4-5 binden fazla film arşivim var ve hergüm film izler analizlerini yaparım . Sende benim kadar film izle sende o zaman hobbite 8.6 verirsin. Ne filmler izledim 1.liği bile hak eden ama herşey adaletli. Mesela en beğendiğim film olağan şüphelilerdir ama 26.sırada yada akıl defteri var oda 33.sırada oda olmadı prestij var 68.sırada. Daha böyle çook filmler gelicek en beğendiğin filme tabiki 10 puan verirsin ama inan bana hiç bir film tam puan verilebilecek kadar iyi olamaz. Seneryo olacak kendine bağliyacak efeklerdi kaliteydi oyuncular performanslar konusu herşeyi dört dörtlük olmalı. Kısaca dünyada eşi olmamalı.Esaretin bedeline bile 9.2 puanının biçilmesi bu nedenden. Dünyada binbir türlü hapishane filmi kaçma filmi vs dram filmi var. Esaretin bedeli 1994 yıllarında yapılabilecek en iyi senaryoyu yaptığı için bu durumda ve son sahnesi dünyada kesinlikle eşsiz. Ama tabiki eksikleri var.

0|0
    0|0
    • Esaretin bedeli beni hiç etkilememişti en fazla 7-8 veririm. Zaten film yaşanmış bir olayı anlatıyormuş öyle olunca iyice soğuyorum. Daha fazla etkilemesi gerek ama ben tam aksine uzaklaşıyorum filmden.

• Evet zaten gerçek bir hikayeden alıntı oldugu için film üzerindede fazla oynama yapılamıyor , bir şeyler katmışlar çok açık ortada ama bende senin gibi 7-8 civarı bir not veririm oda sadece konusunu kendi yazmadıkları için.

• yuzuklerin efendisini izlememiş olanlar bile beğenir 10 uzerinden hakkaten puanım 10 yüzüklerin efendisi serisinin geri döndüğünü her sahnesinde hissettiriyor.Görsel efektler zaten almış başını gidiyor.Özellikle smeagol resmen gerçek olmuş. Ben şimdiden sadece 2 film kaldı diye üzülmeye başladım bile.İlk yarım saatten sonrası nefessiz izledik resmen. Özet:yüzüklerin efendisi 3lemesini izlemediyseniz bile gidin izleyin filmi begenmeme ihtimaliniz yok.

Dipnot: Bu filme kötü diyenler sadece marjinallik peşinde olan yada gerizekalı olduğundan filmi anlayamamış olanlardır.Kendileri recep ivediğe 10 puan verirler

0|0
    0|0
  • Normalde film izlemeyi falan pek sevmem ama arkadasların ısrarı üzerine gittim çok beğendim gayet iyiyidi daha nolacak. Bakalım devamı gelecek serilerde neler olacak. Gandalfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

0|0
    0|0
  • dün izledim filmi. peter jackson diyorum sadece. bizim dünyayı kurtaran adamı çekse imdb de 8 den yukarı not alır :D filmi anlatmayım seyretmeyenler de okuyabilir.

0|0
    0|0
  • kısacık öyküyü 3 film birden kuşağına dahil etmeye çalışıp, tuhaf kamera açılarıyla amatör bir film havasında film çekersen olacağı budur ..

1|0
    0|0
  • 2. kez izleyeceğim. bir kaç hafta sonra 3. kez de izleyebilirim.kitaba o kadar sadık kaldılar ki bu çok güzel di.fragmanlardaki bazı sahneleri değiştirmişler ona dikkat ettim.ayrıca kitapta olmayan bazı sahneler eklemişler ama gayet iyi olmuş. günlerdir thrainın söylediği misty mountains cold u dinliyorum.resmen duygulandım o sahnede yahu?

o değil de gandalf world of power yaptı bir sahnede şok oldum :S

0|0
    0|0
  • film güzel. Kusura bakmada en güzel filmler bile imdb den 6-7 alıyo. 8.6 alması bile çok iyi.

0|0
    0|0
  • gerçekten çok kafa ve Orta Dünya bilgisi isteyen bir film.. Yüzüklerin Efendisi serisiyle olan bağlantılar çok dikkate alınmış, çok ince işlenmiş .. ben çok beğendim, vakit ayırdığıma değdi diyebilirim. Mutlaka izleyin.

0|0
    0|0
  • Ben filmi arkadaşlarla izlemeye gittim, film güzeldi gerçekten ben filme 9.9 veriyorum oda benim cimriliğimden kaynaklanıyor :D

0|0
    0|0
  • 1080p olarak korsanı nete düşer düşmez izliyorum :D takipteyim :D

0|0
    0|0
  • 10 puanı bastım

0|0
    0|0
  • godfather fanatikleri.1 numarayı zorlayan her filme yaparlar bunu.

0|0
    0|0
    • Ben o seriyi de 10'ladım ben Harry'cilerden şüphelenmiştim. Öğrendiğim iyi oldu sağ ol.

• Peter Jackson yeterli bir sebeptir. Bu yüzden; B

0|0
    0|0
  • 6 Puan verdim hiç güzel bir film değil.

0|0
    0|0
  • 9 dan aşağı verenlerin film anlayışından şüphe ederim...

0|1
    0|0

0|0
    0|0
  • 9 verdim güzeldi yani.

0|0
    0|0
  • Tüh ya 40 gün 40 gece ağıt yakalım napıcaz biz nereye sıccaz 8.6 almış

0|0
    0|0
  • bastım 10 puani iyi hatirlattin

0|0
    0|0
  • bende izlemedim ama orta puan verdim ad güzel :PPP

0|0
    0|0
  • büyük beklentilerle gitmeyin...çok da güzel değil

tek başıma izlediğim için ben sıkıldım.

1|0
    0|1
  • Sinema varda biz mi gitmedik

0|0
    0|0
  • filmi bile izlemedim ne puanlamasından bahsediyon

0|0
    0|0
  • 8 hakeden bi film seri olucak buda galiba. çokda süper değil hani

0|0
    0|0
    • Top 250'deki 8 puanları görsen 9 dersin. Hele şu Esaretin Bedeli 9.2 almış birinci iken nasıl 8.6 oluyor anlamıyorum.

• 7-8 arası bi puan verilir.

0|0
    0|0
    • Yapma hocam PJ kafadan 5 puan alır

Howard Shore'nun o mükemmel müziklerine de 1 puan versen

Mükemmel dağ manzarası 1 pu an etse zaten 7 puan ediyor.

Ki geriyo Gollum var gerçek bir insan, ayrıca 48 fps onun dışında Ayrık Vadi olsun, Moria Madenleri olsun, Cücelerin makyajları tipleri olsun harikulade. Tek kafa karıştıran şey Goblin kralının stand up yapması ve Saruman'ın cahilce konuşması oda 1 puan bile götürmez. IMDB'ye üyeyseniz bir iki yıldız arttırmak zaten çok kolay :D Bunu hak ediyor.

• Benim kriterlerim farklı, dağ manzarasına 1 puan falan vermiyorum :)))99

Üyeyim evet 7 veya 8 verdim hatırlamıyorum.

• Valla dağ manzarasına o kadar hayran olan var ki biraz abartmışlar dağlı bölümleri. Yine de 9'dan aşağı hak etmiyor.

• 6 puan ve altı verdim yanlışlıkla girmişim zaten film bana göre değil

0|0
    0|2
  • 3 leme olunca hikayeyi tam anlatabilmek için ara açılınca insanı biktirabilir yani şu anki oyu çok da düşük degil insanlar cesareti + almaz tek kitaptan 3 film yapmayı, 48 fps yapmayı ortadunyayi yeniden sinemaya getirmeyi bunlar cesaret gerektiren seyler film hakeden övgüyü aldı özellikle yeni zellanda havaalanın yaptıkları muhteşem bu kitap milyonlar tarafından seviliyor dunyayı sallamış bir fantastik eser 5 versinler 4 versinler benim gönlümde orta dunyayı perdeye getirenlerin yeri değişmez. P.J dediği gibi biz bir film yapıyoruz ama bunun insanlar için anlamı farklı övünülecek şey milyonlarca hayranı olan bir eseri yeniden perdeye taşımak Bence bundan iyisi olmazdı umarım diğer iki filmde toparlarlar hikayeyi, ortadunyanin savaş sahnelerine ac bu beyaz perdeler :D bi de nez yapmazlar mı smaurgu göstermediler :p ikinci kez sinemaya gitmeyi planlıyorum orta dünya askı bi başka yaşamayan anlayamaz

0|0
    0|0
    • Bu arada bi bilgi imdb den; daniel radcliff bilbonun rolünü oynaması için düşünüleler arasındaydı tam kaostan dönduk :p

• Bilbo gerçekten cuk oturmuş. Yeni Zellanda parasını mı ne yapmış galiba link

Yükleniyor...