Kadinlar neden asaglaniyor?

Kadinlar neden asaglaniyor?
Toplumumuzda midir sadece bilmem fakat kadini hor gorme, kucuk gorme bir durum var. Mesela:Sen kadinsin yapamazsin, kadinlara laf dusmez, evin tum isleri ona bakar, her yerde yaninda birisi olur ve sayire.. peki ama neden?

0|0
610

En İyi Erkek Görüşü

• Aynaya bakın. Kadının düşmanı kadındır. Kızlar değil mi yani kendilerini "Ona verdim", "Evde kaldım" gibi tabirlerle değerlendirebilenler? Bugün kadınların çoğunun tek derdi süslenip püslenip hemcinslerine üstünlük kurma hırsı değil miydi? Bir kişi de çıkıp adamakıllı kitaplar okumaz mı, kendine bir şey katacak filmler izlemez mi? Bu yoz çemberi kırmak için hangi genç kız ne mücadelesi veriyor, boşversenize... Üniversiteye sırf meslek edinmek için gidiyorlar. Bilinçlilik sıfır. Twitter'dan 3-5 Berkin Elvan retweeti ile olmuyor bu işler.

Kendisini bir mal olarak gören sizseniz, sizin kendinize saygınız yoksa, karşı cins size nasıl saygı duysun? Hanımefendi olabilenlere lafım yok. Ama çok azlar.

0|0
    0|0
    • Cok guzel konustun kardesim. Soyledigin herseyde buyuk haklilik payin var! Hakikaten goruyorum bende bunlari, bir cok kizlar kendilerini esya gibi sergiliyorlar, fakat bunu yaptiklarinin farkindamidirlar bilemiyorum. Allah herkeze, tum erkek ve kadinlarimiza dogru yolu gostersin insAllah. Fakat ne yazik ki, ailesi icin cabalayan, temiz aile kadinlari, kendisine saygisi olan kadinlar bu duruma maruz kaliyorlar. Esinden tek guzel bir soz duymaya hasret kalmis hanimlardan bahsediyorum...

• Benim altımda takışmayın bari...

• Ozur dilerim ya, senin yzdigini zannettim, kusurumu bagisla!

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Türkiye Burası. Kime saygı olduğu görülmüş?

0|0
    1|0
    • Oyle demeyin, her yerde istisnalar olabilir. Onemli olan hebimiz bir birey olarak, bu durumu degismesi icin ilk once kendi gorus acimizi ve davranislarimizi degistirmekle baslar.. Sonra bir bakmissin Turkiyede herkes birbirini saygiyla selamliyor! Dunyayi temizlemek icin, hepimiz kendi yolumuzun copunu toplayarak basliyamazmiyiz?

• Türkler tarih boyunca kadınlara fazlasıyla değer vermiştir. Kadın Türk destanlarına baktığın zaman kadın ilahi bir varlık olarak betimleniyor. Kağan ülkede olmadığı zaman devleti yönetebiliyordu. Biz de bu gelenekle yetiştirildik. Hatunumuza mal muamelesi yapmadık, gereken değeri verdik, vermeye de devam edecez fakat dilini, töresini, dinini unutan ve gırtlağa kadar cehalete batan insanların kadına mal muamelesi yapıp, erkeğin hizmetine sunulmuş bir köle gibi davranmasının önüne geçemedik.

0|0
    1|0
    • Evet kardesim ne yazik ki! Dinimiz, erkeklere kadin sizin emanetinizdir dedi, onlara hic bir seye muhtac etmeyin, onlardan tatli dili, guler yuzu eksik etmeyin, ev islerinde yardim edin... Fakat erkekler tahamulsuz olmus, varsa yoksa hir ve gurultu!

• Aynen öyle. Çok şükür töremizde de dinimizde de hatuna nasıl muamele etmemiz gerektiği açık ve net yazıyor ve çok şükür hatuna mal muamelesi yapan cahil soysuzlardan olmadık.

• Ne mutlu size kardesim, etrafindaki isanlarinizada ornek olun, sadece sozlerinizle degil bilhassa davranislarinizla. Kalin saglicakla, Allaha emanet olun!

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...