Kadinlar neden asaglaniyor?

Kadinlar neden asaglaniyor?
Toplumumuzda midir sadece bilmem fakat kadini hor gorme, kucuk gorme bir durum var. Mesela:Sen kadinsin yapamazsin, kadinlara laf dusmez, evin tum isleri ona bakar, her yerde yaninda birisi olur ve sayire.. peki ama neden?

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Aynaya bakın. Kadının düşmanı kadındır. Kızlar değil mi yani kendilerini "Ona verdim", "Evde kaldım" gibi tabirlerle değerlendirebilenler? Bugün kadınların çoğunun tek derdi süslenip püslenip hemcinslerine üstünlük kurma hırsı değil miydi? Bir kişi de çıkıp adamakıllı kitaplar okumaz mı, kendine bir şey katacak filmler izlemez mi? Bu yoz çemberi kırmak için hangi genç kız ne mücadelesi veriyor, boşversenize... Üniversiteye sırf meslek edinmek için gidiyorlar. Bilinçlilik sıfır. Twitter'dan 3-5 Berkin Elvan retweeti ile olmuyor bu işler.

Kendisini bir mal olarak gören sizseniz, sizin kendinize saygınız yoksa, karşı cins size nasıl saygı duysun? Hanımefendi olabilenlere lafım yok. Ama çok azlar.

0|0
    0|0
    • Cok guzel konustun kardesim. Soyledigin herseyde buyuk haklilik payin var! Hakikaten goruyorum bende bunlari, bir cok kizlar kendilerini esya gibi sergiliyorlar, fakat bunu yaptiklarinin farkindamidirlar bilemiyorum. Allah herkeze, tum erkek ve kadinlarimiza dogru yolu gostersin insAllah. Fakat ne yazik ki, ailesi icin cabalayan, temiz aile kadinlari, kendisine saygisi olan kadinlar bu duruma maruz kaliyorlar. Esinden tek guzel bir soz duymaya hasret kalmis hanimlardan bahsediyorum...

• Benim altımda takışmayın bari...

• Ozur dilerim ya, senin yzdigini zannettim, kusurumu bagisla!

Erkekler Ne Diyor 9

• bakış açısıyla ilgili bence, sen dinimiz kadınlar erkeğe emanettir, onları hicbiseye muhtaç etmeyin demiştir diyerek kadın haklarını savunduğunu mu düşünüyosun ciddi ciddi? bu konuda fikir beyan eden çoğu kişi suçu kadında gormus çok şaşırdım. olay tamamen erkek egemen, az gelişmiş toplumsal yapıdan kaynaklı. ayrıca toremiz dinimiz filan da kadına değer vermiyor çok ağır sacmalamışsınız. Yok mu adam akıllı bir feminist ya buralarda? Gelsin ortalığı bir halletsin.. ama sana gelince sevgili soran kardeş bir kadın kendini erkeğe emanet edilmiş olarak kabul ediyorsa hiç kusura bakmasın onu elbette ezerler.

0|0
    0|0
  • o bazı erkeklerin sığ görüşlülüğünden herkes öyle değildir tabi siz genelde değer vermeyenleri seçtiğiniz için verenleri görememeniz gayet doğal sıkıntı yok

0|0
    0|0
    • Ben genel olarak konustum. Tabiki istsnalarda olabilir! Fakat su an yaptigin yorumlada kadinlari asagladigin bilmem farkinda misin?

• Sirtindan vurulmussa benziyorsun, ama unutma herkezin ayri bir hikayesi var!

• herkes birşeyler yaşamıştır tabi ki de saygı duyarım bu demek değil ki sen yalancısın ya da senin görüşlerin doğrudur tabi ki de kendine göre yaşadıklarına göre sen haklı da olabilirsin çevremizde neler görüyor tanık oluyoruz ama hep kötü denk gelince herkes senden menfaat olarak birşeyler götürmek isteyince haliyle insanda ne iyiniyet kalıyor nede ilerisi için bir umut ; zaten burada bunu yazmış olmandan az çok tahmin edebildim az önce facebookta bir video vardı onu paylaştım kadınların ezilmesine karşıyım hayatımda hiç bir kadını o denli yaralamadım aksine üzülen hep ben oldum şimdi buna ne diceksin merak ettim olaylara hep aynı çerçeveden bakmayın bakış açınızı azcık değiştirin kadınlara gerçekten değer veren insanlarda var bu şekilde yaparak her erkeği aynı kefeye koymak anlamsız kadınlar için de durum bu şekilde gayet net bende aynısını yapsam bana da kızmakta haklısın ; yaşadığın olayı anlatabilirsin eğer istersen girişteki sert tavrımdan ötürü de kırdıysam özür dilerim saygılar..

• korumak için de bekliyo olabilir başında neden aşağılama?

0|0
    0|1
  • Benim hicbir kadini asagiladigim falan yok o toplumun sorunu :D

0|0
    1|0
  • Türkiye Burası. Kime saygı olduğu görülmüş?

0|0
    1|0
    • Oyle demeyin, her yerde istisnalar olabilir. Onemli olan hebimiz bir birey olarak, bu durumu degismesi icin ilk once kendi gorus acimizi ve davranislarimizi degistirmekle baslar.. Sonra bir bakmissin Turkiyede herkes birbirini saygiyla selamliyor! Dunyayi temizlemek icin, hepimiz kendi yolumuzun copunu toplayarak basliyamazmiyiz?

• Her kadın kendini pazarlar iyi kullandırmak ona bağlı m.

0|0
    1|0
    • Neden kendimizi pazarlayalim ki, nak bu soylediginde bile pazarlik kelimesi var, pazardan domates degilz ki, duygularimiz var bizim:-)

• kadınalar bozuk sekks meraklısı başlarıyl geçmişler i olmuş kişiler bana ne ağlanıyorsun kardeşim? suçu bana ne yıkıyorsun :) al başına çal ben kadınlarla penisimi eğlendirir sonra sokağa bırakırım :) h

• Yazik size, manevi degerlere daha fazla onemseyin! Bu dunyanin otesi de var, nefsinize hakim olun diger turlu hayvanlarda farkiniz kalmaz. Zinadan degil uzak durun, yaklasmayin bile! Sizin kendinize olan sayginizi yitirmeyin.

• Türkler tarih boyunca kadınlara fazlasıyla değer vermiştir. Kadın Türk destanlarına baktığın zaman kadın ilahi bir varlık olarak betimleniyor. Kağan ülkede olmadığı zaman devleti yönetebiliyordu. Biz de bu gelenekle yetiştirildik. Hatunumuza mal muamelesi yapmadık, gereken değeri verdik, vermeye de devam edecez fakat dilini, töresini, dinini unutan ve gırtlağa kadar cehalete batan insanların kadına mal muamelesi yapıp, erkeğin hizmetine sunulmuş bir köle gibi davranmasının önüne geçemedik.

0|0
    1|0
    • Evet kardesim ne yazik ki! Dinimiz, erkeklere kadin sizin emanetinizdir dedi, onlara hic bir seye muhtac etmeyin, onlardan tatli dili, guler yuzu eksik etmeyin, ev islerinde yardim edin... Fakat erkekler tahamulsuz olmus, varsa yoksa hir ve gurultu!

• Aynen öyle. Çok şükür töremizde de dinimizde de hatuna nasıl muamele etmemiz gerektiği açık ve net yazıyor ve çok şükür hatuna mal muamelesi yapan cahil soysuzlardan olmadık.

• Ne mutlu size kardesim, etrafindaki isanlarinizada ornek olun, sadece sozlerinizle degil bilhassa davranislarinizla. Kalin saglicakla, Allaha emanet olun!

• Oda birşey mi birde bunu kabulleniyor çoğu kadin

0|0
    0|0
    • Tabiki sadece bunlar degil, fakat bu en basit olanlar bile cok buyuk pisikolojik sorun yaratabilir kadin ruhunda. Evet bir cok kadin bunu kabulleniyor olabilir, fakat istedigi icin degil, sosyal cevresi onu buna mecbur biraktigi icin, gerek dedikodularla, gerek baskiyla gerek dayakla...

• Tesekkur ederim cevabin icin! Kesinlikle haklisin, fakat bir cok kadin neyin hakki olup olmadigini bile bilmiyor ve bu onun sucu degil cunku ona ogrenme imkani hic verilmemistir!

• Rica ederim

• toplumsal algıdan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• İslamiyetten önce evet dediğin gibiydi ama şu anda kadına ne kadar hak tanınıyor. Bu erkeklerden kaynaklanıyor.

0|0
    0|0
    • Tabiki dinimiz kadinlarimiza hak taniyor, Hatta cennet anennin aykalari altindadir diyor, daha ne olsun. Fakat cogu erkekler bunlari uygulamayip kadina hakaret ediyorlar...

• Kimisi ediyor evet haklısın.

• Gorus paylastigin icin ellerine saglik kardesim, Allaha emanet ol!

• işte o yüzden artık bu toplumdan çok uzaklara gidiyorum sanırım daha iyi bir hayatım olacak :)

1|0
    0|1
  • Bence gayet anaerkil toplum olduk artık. Erkekler salınıyor sabah, akşam gelince de yolunuyor kadınlar tarafından. Çoğunluk böyle artık. Ben erkeklere acıyorum. ..

0|0
    1|1
    • Ya tamam tabiki sende haklisin, bu soyledigin de bir gercek. Ama bir kadin her zaman bazi seylerle asaglaniyor... mesela erkek evlilik oncesi cinsi iiskiye girse, genelde toplumdan yargilanmaz cunku onun icin o istek bir zarurri nedendir, ola ki bir kadin bunu yapsa adi yosma diye cikar... bilmem anlatabildim mi?

• Anlayis olsaydi her iki taraftanda, saygi, sevgi cercevesinde olsaydi evlilikler, ne mutlu olurduk hem kadin hem erkekler...

• Aynen öyle canım benim. Yabancılaştık önce kendimize sonra değerlerimize sonra insanlara... Şimdi toparlamaya çalışıyoruz ama zor gibi.

• kadın olarak değilde köle olarak bakıldıkları için aslında zeki bir kadın erkeği çok rahat kölesi yapabilir!!

0|0
    0|0
  • Terki diyar lazim turkiyeden

0|0
    0|0
    • Turkiyemiz guzeldir ve biz gencler onu terk etmemek lazim, onu degistirmek daha cezbedici geliyor gonlume!

• Nedeni çok ama bunları kadına layık görenlere izin veren yine kadınlar. Düşün evindesin çocuksun annen sana gelir söyler kizim5gel yemek yapalım öğren ilerde lazım olur diye. Ama oğlunu çağırmaz öyle şeyler için. Yani kadının kendisine kendi cinsine saygısı yok ki geleni kabul etmiş bir zihniyet var. Aksini söylediğinde ve yaptığında erkeklerden önce kadınları buluyosun karşında. Öyle olmaz bunlar senin işin falan diye.

0|0
    0|0
    • Evet cok haklisin, bu gorus ta cocugun yetistirme yllarindan baslar. Fakat konumuz yaptigi islerde degil, asil konumuz gordugu muamelle, cogu kadin kocasina yamegi yaptiginda ondan bir guzel soz duysa yorgunlugunu unutu verir, fakat karsindaki insan ona bir eline saglik bir guler yuz bile gostermeyip, aksine "sen ne yapiyorsun ki butun gun?, seninkide is mi be?, "cumleler soyleyip kadin ruhunu incitiyor, ve en kotusu olanda bu!

• Diyorum ya kadın kendine saygı duymuyo ki başkaları mı duyacak. Sen o işleri kendi işin gibi görürsen tabi ki o adam o gözle bakacak. Sen onu sevdiğin için iyi niyetinle yaptığını, istersen yapmayabilecegini ona hissettirirsen o zaten sen her işini yaptığında teşekkür edecek.

• Haklisin ama maksat hic bir duzen olmamasi kafanin icinde, erkegin senin degerini bilmesi en guzeli. Tessekur ediyorum cevap verdigin icin kardesim. Allah yar ve yardimsin olsun, Allaha emanet olasin :-)

Yükleniyor...