Kız kardeşim sürekli kitap okuyor? Lütfen bir bakın?

Kız kardeşim 15 yaşında sürekli kitap okuyup ölmeden önce alacağı kitap listesi yapıyor. Not aldığı bir çok defter var. Kendi içine çekilmiş biri çocukluğundan beri böyle. Bezen odasndan çıkmayp önemli eserler okuyo ve kuzenlerimiz onunla dalga geçip şevkini kırmaya çalışıyo. Senin okuduğun kitaplar sana göre değil ağır gelir diye dalga geçiyolar. onun sevkinin kırılmasını istemiyorum yaşıtları gibi aptal aşk romanları okumaması hoşuma gidiyo. Ama ne yapsam bilmiyorum nasıl davranmam gerek

0|0
18|13

En İyi Kız Görüşü

• O zaten kuzenini ciddiye almaz. Onun kitaplarda bulduğu hayallerinde yaşattığı gerçek dünyadan çok daha güzel bir dünyası var. Kuzeninin kıytırık lafları mı onu bu dünyasından uzaklaştıracak, hiç sanmıyorum. ^^ İleride tekrar okur anlamadığı romanları daha iyi anlamak için, isterse.
    J. D Salinger/ Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabını öneriyorum bıcırığa ^,^ Küçükken odasına kapanıp saatlerce kitap okuyan bir gencin en sevdiği kitaptır, sonra tavsiyesiyle benim de en sevdiğim kitaplardan biri oldu. Belki kardeşin de sever (:

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bu bir sorun değil, gelişim..

Üzerine soru açılması gereken kişi kendinsin.

0|1
    0|0
    • Ancak yaşına göre kitaplar okumuyo diye düşünüyorum

• Nasıl mutlu oluyorsa öyle kalmasını sağla, her insan sokağa çıkıp konuşacak gezecek tozacak diye bir şey yok. Öncelikle alay ettirme, onu mutlu olduğu şeylere teşvik et. Böyle devam ederse sorgulamay başlayabilir "Ben anormal bir insan mıyım? Aptal mıyım?" Vs gibi. Evet o anormal biri, bence diğer aptal yaşıtlarından çok daha zeki, bu yüzden anormal :) onu teşvik et, hayallerinin peşinden koşmasını sağla yıldırmasın kimse :)

0|0
    0|0
  • Kardeşin yaşına göre gayet akıllı birisi onu şevkini kıranlardan uzak tutmalısın kitap okuyan bir nesil yok denecek kadar azaldı artık sende ona şevk verecek şeyler söyleyip daha fazla teşvik etmelisin...

1|0
    0|0
  • Kuranı öğret bacım onuda okusun en kutsal kitap kuranı kerim.

1|0
    0|0
    • Biliyor ama meal hatim yapar sadece

• hmm ne güzel ya meal okuması anlaması uygulaması daha mantıklı zaten. Helal olsun ya. Allah güzel bir yaşam versin kardeşine. İlerde belki çok iyi yerlerde olur.

• InşAllah iyi yerlere gelir

• Okuma alışkanlığının olması çok güzel birşey ama sosyal hayata da karışmalı accık :D

1|0
    0|0
  • takip et. onda iş var. ne okuyor okuduğundan ne anlıyor sor tartış kendini açarsa dünyaya uçar gider süper olur ama içine kapanırsa kötü sonuçlar doğurabilir aldığı bilgileri paylaşmasının teşvik edin

1|0
    0|0
  • yazar olabilir

0|0
    0|0
  • Kardeşini bir kitap fuarına götürebilirsin. Bundan çok zevk alacak ama yaşıtlarının yaptığı gezdiği yerlere götürmelisin fuardan sonra biraz film biraz oyun parkında biletli olanlara gondol'a falan bindirmeyi dene bence

0|0
    0|0
  • kardeşim çok iyi bişey yapıyo.. ona sahip çık alay ettirme.. alay edenleri uzaklaştır yanında..

0|0
    0|0
  • Bence hiç dokunma okusun dışarıda önemli bir şey yok

0|0
    0|0
  • Okuyana karışmayın.

0|0
    0|0
  • bırak okusun :D

0|0
    0|0
  • gozlerı bozulur ısrar et

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• pek şevki kırılacak bir çocuğa benzemiyor. kitap istediği zaman ona eşlik edip hediye alabilirsin ya da toplum içinde kardeşinin bu özelliğini takdir edebilirsin hoşuna gidecektir.

0|1
    0|0
  • Benimde böyle bir arkadaşım vardı çok kitap okurdu gittiği heryere yanında kitapla giderdi sıkılıyormuş okumadan durunca ve aynen aptal aşk romanları okumuyordu bence çok güzel birşey yapmana gerek yok kardeşin adına sevinmelisin :)

0|0
    0|0
  • Ne güzel gurur duymalısın teşvik et kitaplar hediye et. Dalga geçenleri azarlamak yerine onları kardeşinin güzel bir şey yaptığından bahsederek onları da teşvik edebilirsin.

0|0
    0|0
  • İki yıl falan önceye kadar bende öyleydim. İnan bana hayatımın en güzel günleriydi. O şimdi çok mutlu eminim

0|0
    0|0
  • Yasitlari gibi olmadığı için çok sanslisiniz.. ama beraber gezin birseyler yapın asosyal sanırım

0|0
    0|0
  • Hic karisma ve kuzenlerine gerekli cevabi ver

0|0
    0|0
  • Bırak istediğini yapsın. Kitaplardaki dünya dış dünyadan kat ve kat daha güzel.

0|0
    0|0
  • Ona saygılı davran. Onunla ilgilen notlarına bak ve güzel olduklarını söyle. Böylece onun sana ola öz güveni güçlenir ve kuzenlerinin sözlerini takmaz. Hatta ona hediye olarak hangi kitap türünden hoşlanıyorsa o kitap türünden hediye edebilirsin

0|0
    0|0
  • tamam okusun iyi güzelde.. yas gecince. insan yasayamadigi gencligine üzülüyor..

0|0
    0|0
  • Ona ağır gelmeyeceğini düşündüğün kitapları al o zaman

0|0
    0|0
    • Kendi listesi dışında kitap okumuyor

• rahat bırak ;) o kendi yolunu bulur

0|0
    0|0
  • siktirsinler, o kızın iyi bir evliliği iyi birde işi olacak sonuç bu olur

0|0
    0|0
  • benm kardeşimde kitap kurdu kitapları koy önüne okur en qüzeli aslında kitap okuması.

0|0
    0|0
  • Boşverin yahu ne güzel işte.

0|0
    0|0
    • Kafkayı bitirdi bu yaşta ama anladığından şüphe liyim

• Olsun şimdi anlamasa bile anlayacağı zamanlar olur :)

• kız arkadaşını bana yönlendir iyi anklaşırız onunla işte tam adam olacak aydın düşünür kişi

0|0
    0|0
  • Her zaman desteklemelisin

0|0
    0|0
  • O salak kuzenler de okusa da beyinlerinde gereksiz seyler doldurmasa kuzenlerine karsi onu koru onlar okumayi beceremedigi icin mi kardesinle ugrasiorlar cahiller

0|0
    0|0
Yükleniyor...