''İki kişinin bildiği sır değildir'' Sözünün anlamı ne tam olarak sizce?

burada siz kişi olarak sayılır mısınız yoksa sır sadece kişinin kendinin bildiği şeydir mi denmek istenmiş? Yani kendin de bir kişisin ve bir kişiye söyledin ondan başka birine söylersen o sır olmaktan çıkar anlamında mı yani yoksa diğer dediğim mi?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• İkinci kişi vasıtasıyla üçüncü ve dördüncü kişilere sonrasında herkese yayılma ihtimalini anlatır.

0|0
    0|0
    • yani sadece kişinin kendi bildiği şey sırdır kendinden başka kime söylerse bu şey sır olmaktan çıkar mı doğru mu anlamışım :)

• Sen sağol yardımcı olabildimse ne mutlu bana.

• çok yardımcı oldun kardeşim bir süredir aklımda kalmıştı düşünüp duruyordum :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Sır gizli olandır demek istenmiş. Bir başkası biliyorsa artık gizli değildir.

0|0
    0|0
    • yani sadece kişinin kendi bildiği şey sırdır kendinden başka kime söylerse bu şey sır olmaktan çıkar mı?

• sırrını saklarsan kölen söylersen efendin olur diye bir söz de var sanırım söylediğini tamamiyle açıklıyor! yani sırrını bir kişiye dahi versen koz vermiş olursun ve bu kişi hep senin bu sırrını sana karşı kullanma taraftarıdır.. tabi iyi geçindiğin müddetce bir tehlike yok,, işte asıl tehlike de bu zaten kızsan dahi iyi geçinmek zorunda hissetmen!!

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Yani diyor ki en guvendigin kisiye bile soyleyince, artik o sirri herkesin bilme ihtimali dogmustur! Gecmis ola, kimseye guvenmiceksin yani Tosunabi :-)

0|0
    0|0
    • anladım kardeşim çok doğru bir söz aslında sağolasın cevapladığın için :)

• Tosunabi sir tutmak diye birsey elbette var ama gizledigin o sirri sadece kendin bilirsin, ama bir kardes tavsiyesi ; sirrini kendine bile soyleme !! :-)

• aynen kardeşim çok sağolasın :)

• Sırrını verme dostuna dostun gider söyler dostuna yeterince açıklayıcımı?

0|0
    0|0
    • yani kişi kendinden başka kim olursa olsun başkasına söylerse bu sır olmaktan çıkıyor

• sır değildir anlamında

0|0
    0|0
    • sır değildir anlamında da o zaman mesela sır tutmak neden var başkasına söyleyince sır olmaktan çıkıyorsa o zaman sır tutan kişi bir sırrı tutmaz çünkü onun adı sır değildir?

Yükleniyor...