Platonun devletini okuyan var mi?

Normalde kitap okuyan biriyimdir ancak cok fazla felsefi takılmam. Acaba nasil ilerliyor ben genelde olay hikayesi tarzinda takılıyorum dan brown agatha christie sherlock ya da duygusal psikolojik okuyorum acaba nasil olur?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• okumamıstım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Az önce political thought dersinden çıktım geldim, kitabı bu akşam okucam ama hocanın anlattığı kadar bilgim var şu an :) kafamda oturdu gibi herşey

0|0
    0|0
  • Onu okuyabilirsin ancak tavsiyem Kutad-Gu Bilig olacaktır.

0|0
    0|0
  • O nasil bir kitapmis oyle. Bak merak ettim. Aliyimda okuyayım

0|0
    0|0
  • guzeldir cok acik ve anlasilir bir dili vardir, rahatlikla okuyabilirsin

0|0
    0|0
    • Anlasilir mi cidden ben anlamamaktan cok yavas ilerlemesinden korkuyorum dogrusu

• Bu toplumda her sınıfın bir erdemi vardır. İşçi sınıfının erdemi kanaatkâr olmak, bekçi sınıfının erdemi cesaret, yöneticilerin erdemi ise bilgeliktir. Ayrıca bu toplumda Kadın-Erkek eşitliği mevcuttur.
      Anlamadigin bir nokta varmi? Buna benzer seyler. Mutlu bir toplum hayati icin ideal devlet modeli anlatilir. Agir bir felsefi dil yok merak etme

Kızlar Ne Diyor 3

• Sıkıcı bir kitap olay yok felsefe var :)

2|2
    0|0
  • okumadım.. devlet ütopya mıydı öyle bişeydi sanırım

0|0
    0|0
  • başladım ama ne yazık ki bitiremedim. ama mutlaka okunması gereken bir kitap. yalnız şunu söylemeden edemiycem okuduğun o kitaplardan sonra bu kitabı kitapın hakettiği gibi okuyacak bilgiye sahip olmayabilirsin. klasiklerden başla bunu sonra okursun ama mutlaka oku bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...