Mayalar hakkında ne biliyoruz?

herkez bu mayaları konuşuyorda acaba mayalar hakkında bilgi sahibimiyiz.. Bunlar ne yer ne içer,nereye giderler ,hangi takımı tutarlar ,aşka inanıyorlarmı? bunlar hakkında bilgisi olan varmı?

Güncellemeler:
Kimse hangi takımı tuttuklarını bilmiyor mu?

1|0
17|18

En İyi Kız Görüşü

• tanımıyorum mayaları :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Bildigim iki maya var biri kuru digeri yas Maya ! O iki mayadan baska maya tanimam ;) benim mayalar besiktasli

1|1
    0|0
  • baydı ama...

0|0
    0|0
  • Mayaların milli takımı maya spor'dur. Onun haricinde 4 büyükler diyede bilinen en meşhur ve başarılı takımları da şunlardır,

Mayabahçe

Mayatasaray

Mayataş

Mayabzon spor.

0|0
    0|0
  • Hnagi maya bu ? ekmek yapmak için kulllanılan maya mı :)

0|0
    0|0
  • Mayalar sauna kullanırdı

Mayalar oyunlar oynamak için kortlar inşa etmişlerdi.

Mayalar ağrı kesici kullanırlardı.

Hala kendi bölgelerinde yaşamakta olan bir çok Mayalı bulunmaktadır.

Maya Kültürünün çöküşüne neyin sebep olduğunu kimse gerçekten bilmiyor.

Son olarak ;

Maya takvimi dünyanın sonunu 2012 olarak öngörmemiştir.

0|0
    0|1
  • 0|1
    0|0
  • Kuru maya var yaş maya var marka maya pakmaya var arı maya var

0|1
    0|0
  • poğçaya kolar annem, fena kabartıyo :D onun dışında gaybı ALLAH'tan başka kimse bilemez. Gayba iman herkese nasip olmaz diyorum ben, diğer düşüncelere de saygım var tabi :)

0|0
    0|0
  • Aklıma geldi. Şimdi şey çıkarırlar. ''Mayaların burç yorumu''. Çıkmışta olabilir bilmiyorum.

2|0
    0|0
  • Astrolojinin dinlerinin temellerini oluşturdugunu bilirim(düsünüyorum), elliyi aşkin Tanrilari var bunlarin. Ve takvimlerinde Allahin her gününde bir anlamli smiley var. var anam var.

0|0
    0|0
  • yapma buuunuuuuu :D

0|0
    0|0
  • sadece hamura karıstırıldıgını bılıyorum:)

0|0
    0|0
  • mayalar hakkında ne bildiğimizi bilmediğimiizi biliyoruz .

0|0
    0|0
  • ben mayayı bir hamur işlerinde bilirim bebruhi..gerisi tırıvırı...

0|0
    0|0
  • zamanında Atatürk de bu Mayaları inceletmiş Meksika büyükelçisine

0|0
    0|0
  • mayaları bilemem de bir arı maya gerçeği var.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Maya uygarlığı çok önemli uygarlıklardandır. Eserleri de bu anlamda önem taşır. Matematik, astronomi ve yapı bilimi konusunda ilerleyen bir uygarlıktır. Bugün torunlarından Guatemala'da Oxlaljuj Ajpop adında Mayaları temsil eden bir topluluk vardır. Onların lideri Felipe Gomez'in bu kıyamet saçmalığına dair açıklaması sanırım yeterince güzel bir özettir ve bazılarını mor eder:

"Aldatmaca, yalan ve gerçeğin çarpıtılmasına karşı sesimizi yükseltiyoruz" diyen Gomez, "takvimimizdeki zaman döngüsü hakkında söylenenler doğru değil" şeklinde konuştu. Kıyamet günü ile ilgili yapılan turistik faaliyetler de eleştiren Felipe Gomez, bunun Maya Kültürü'ne yapılan bir saygısızlık olduğunu belirtti. Belirtilen döngünün sona ereceği tarhite kişisel, ailevi ya da toplumsal değişiklikler beklenmesi gerektiğini ancak dünyanın sonunun gelmeyeceğini vurguluyor.

0|0
    0|0
  • Mayalar hakkında bildiğim tek şey ; Mayaları bozuk.

0|0
    0|0
  • Sktr et mayaları...Salla kimsenin bir b.k bildiği yok ben de dahil olmak üzere yok canım 21 aralıkta kıyamet kopcakmış 3 gün kalmışmış de get...Sözüm meclisten dışarı.Sallayın dostlarım ya...Hepsi palavradan başka bir şey değil...Geçen yıllarda da 2005 mi 2006 mı neydi kıyamet kopcak diyorlardı bi b.k oldugu yok...

0|0
    0|0
  • Orta Amerika’da binlerce yıl öncesinde var olmuş “bilinen insanlık tarihinin” en büyük medeniyetlerinden biridir. Yüzlerce yıl önce Amerika Kıta’sının sömürgeleştirilmesi yarışından payına düşeni alan Mayalar’ın kendine ait bir anadili olsa da, günümüzde yaşayan torunları daha çok İspanyolca ve İngilizce gibi “sömürge dilleri” konuşmaktadır. El Salvador, Meksika, Belize ve Guatemala başta olmak üzere şuan itibarıyla Orta Amerika’da yaklaşık olarak 7 milyon Maya yaşamaktadır.

0|0
    0|0
    • emeğe saygı

• senin emeğene saygı diyorum zaten :D

• ucu açık oldu biraz ahaha yanlış anladım ben teşekkür ederim

• Mayalar mikroskobik canlılardır. Mantar türüdür. Yoğurt ve ekmek mayaları en bilinenlerdendir :)

Ya hacı nereden bileyim, aşağı mahalleden sağa dönünce orada oturuyorlar sanki Salı Pazarının orada.

0|0
    0|0
  • mayası bozuklar

0|1
    0|0
  • kokulu silgi vardı... Arı Maya... :)))

0|0
    0|0
  • Bu kadar modern görünümlü insanları, yıllar öncesinden keklemeyi başardıklarına göre bizden daha zeki oldukları garanti evet mi ?

0|0
    0|0
  • Benim tanıdığım dünyada bir tane maya var oda Yaş maya gerisini bilmem

0|0
    0|0
  • Ekmek kabartmaya yarıyorlar.

0|0
    0|0
  • maya yı bulan ilk insanlar :)

0|0
    0|0
  • Sons Of Anarchy dizisin de bir motor çetesi.Meksikanın kartelden sonra en çok tapılan mottosu.

0|0
    0|0
  • birayı bulduklarını biliyorum

0|0
    0|0
  • mayalama taktiğini dünyaya öğreten kabile :D adı üstünde mayalar ;)

0|0
    0|0
  • yaş maya kuru maya arı maya

0|0
    0|0
  • sayıp sevdigimiz çok degerli ARI MAYA kardeşimiz aklımıza geliyor..

0|0
    0|0
  • arkadaşa çıkışı gösterin

0|0
    0|0
  • çok ahım şahım bir uygarlık değil, iletişim sayesinde verdikleri kehanet dünyaya yayıldı bu,

0|0
    0|0
Yükleniyor...