Neden metal müziği çok az kişi dinler?

Bence çok güzel ama neden kimse dinlemez ya da az kişi dinler?

0|0
11|23

En İyi Kız Görüşü

• Çok az kaliteli insan var :)

3|1
    2|1
    • ahuehaueha şakacı seni , he hepimiz kalitesiziz , metal dinleyenler kaliteli insan , ay g**tum lafı geldi aklıma ablacım bacıcım yapma böyle şeyler dskfjlkdsf :D

• ne anlarsınız zaten müzikten

• Görüşüm benim bu.
      @Rahmii61

Erkekler Ne Diyor 23

• Kimi müziği sadece kulağına hoş geldigi için dinler, kimi eğlenmek için, kimi dinlenmek. Heavy metal ise hayatın her alanında (ister felsefe olsun, ister siyaset, ister toplumsal olaylar) bir baskaldiri ve tepki koyma temellerine sahiptir. Bunun da müziğe yansıması sanırım daha iyi olamazdı. Bu açıdan bakacak olursak dünya genelinde heavy metal dinleyenlerin sayısı bir hayli fazla. Ulkemizi pek kategoriye sokma istersen. Zira ne enjekte edilirse kabul eden bir toplumda popüler muzik dışında metal, klasik, jazz vs türlerin dinleyen sayısının fazla olması beklenemez.

1|0
    0|0
  • Yurtdışında dinleyici kitlesi çok fazla. Zırt pırt festival olur, 10 festivalden 7 sine anca gidebiliyorum (yetişemiyorum iş tempomdan). Türkiye'de önyargı çok fazla , sadece muziğe karşı değil herşeye karşı bir önyargı var. Önyargıyla hareket eden bir toplum. Bir de şu parçadaki riffleri sololara sözlere bak tam bir başyapıt. Huzur içinde yatsın Chuck reyiz. Bunları anlamak zor iş, 4 cümleden/ 5 kelimeden şarkı yapan basit şarkıcılar popüler kültüre hizmet ettiği için dinleyici kitlesi çok. Ama Metal muzikte popüler kültüre pek hizmet edilmez, dönemi yansıtan sözler ve vurgular yapılır. Dinleyici genel olarak bilinçli ve eğitimli bir kitledir. Bir ço karaştırmada bunu göstermiştir. ayrıca şurada bir makale var üstelik Guardian'ın www.theguardian.com/.../whymetalfansarebrainier
    https://www.youtube.com/watch?v=Z7hmTiq2Qbs

0|0
    0|0
    • Chuck schuldiner gerçekten bir müzik dahisi, gitar çalışı kusursuz. En çok spirit crusher şarkısı etkiledi beni, ölmemeliydi..

• Evet, o the sound of perseverance ile chuck schuldiner death metal'in jimi hendrixi olmuştur. Soloları kıyas yapabileceğin bir alternatif grup yoktur. Her ne kadar Death'in başyapıt bir albümü olmasa bile gayet iyidir. Human, Spiritual Healing ve Symbolic albümleri başyapıt sayılır. Ama o albümde chuck 'ın vokali sanki son albümmüş gibi en iyi performansını göstermiştir. Davullarda çok ayrı başarılı, ama yinede o üç albüm kadar iyi bir albüm değil bence.

• the sound of perseverance albümü dışında da güzel şarkıları var evet, fark etmiyor bence

• her türlü müzik dinlerim ama metal başımı ağrıtıyo artık yaşlandım herhal :D

1|0
    0|0
  • Ağır bir müzik türü çünkü

1|0
    0|0
  • Zevk meselesi.

0|0
    0|0
  • güzel değil çünkü bir kere arkadaş attı kulaklarım gitti :D

0|0
    0|0
  • Kafa s***tiği için olabilir mi?

0|0
    0|0
  • Zaten çok kişi dinleseydi bir anlamı olmazdı böyle iyi , onada el atıp arebesk metal falan yapmasınlar.

0|0
    0|0
  • Dünyanın en büyük yolsuzluğu Türkiye'de olduğunda bile isyan etmeyen insanlar, isyanla bağdaştırılan bir müziği dinlemezler herhalde. Hoş Avrupa'da da neo-naziler dinlemeye başlamışlar metali.

0|0
    0|0
  • seven kişi azdır

0|0
    0|0
  • Tamamen zevk meselesi..

0|0
    0|0
  • Bize yeter onlarda

0|0
    0|0
  • Bu muzik orta cagda iskence niyetine kulaniyormus.

0|0
    0|0
  • kalite azdır

0|0
    0|0
  • metal dinliyorum. aslında tarz ne olursa olsun iyi bir dinleyici olunması gerektiğini düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Plastik daha kullanışlı paslanmiyor

0|0
    0|0
  • zevkler renkler...:) bişi diyemeyiz..

0|0
    0|0
  • Çünkü çok salakça

0|0
    0|0
  • hoşuma gitmez şahsen benimde

0|0
    0|0
  • ben bitek evanescence dinlerim

0|0
    0|0
  • metal olduğu içindir değeri fazla yok ;)

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • en cok kişimi dinleesi lazım knk

0|0
    0|0
    • hayır neden bu kadar dışlanıyo?

Kızlar Ne Diyor 10

• https://www.youtube.com/watch?v=g51BDmrFt40
    eig den gelen yankılar @Rahmii61 haklı
    bende dinlerim metal müzik arada ama kimseyi bu şekilde küçümseme hakkınız yok hatta bende sorayım şu 'metalcilerdeki' ego nedir ya?

0|0
    0|0
  • Baş agrıtıcı

0|0
    0|0
  • Zevk tarz tercih meselesi bence

0|0
    0|0
  • müzik değilki kuru gürültü çoğu ama iyi olanı da vardır

0|0
    0|0
  • Herkesin kafa yapısı bir değil