Kürt-Laz çekişmesi nedenini billen var mı aranızda?

Nedir su kürtler ile karadenizlilerin birbirlerine alip veremedikleri? neden bu kavga?

0|1
8|24

En İyi Erkek Görüşü

• Amerikanın 2003 ırak savaşından sonra bu bölgeden çekilmesi ile herne kadar resmi bir ırak hükümeti şuan varolsada uygulamada kürtler araplar şiiler ve türkmenler 4 ana millet (ırk) olarak herkes kendi bölgesinde güvenlik ekonomik siyasi ve kültürel anlamda faaliyet göstermekde bu bölgenin ana gelir kaynağı yeraltı petrolleri anlaşmazsızlıklar petrol yüzünden patlayan bombalar suikastler aşiret çatışmaları bu halklar arasında bitmedi bitmicek de taaki her millet bağımsızlığını ilan edene kadar zaten bunları bi arada tutan saddam idi o gidince silahı kapan kurşun sıkmaya başladı maalesef çoğu ülkelerin gözü buradaki pastada pasta derken petrol gelirleri vb.. amannnnnnnn anlat anlat bitmez ki zaten

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• kavga falan yok insan olmasını bilen herkesi severim ben bende ne kürt ne de lazım kökenim arap ama burda yaşıyorsam türk derim ben kendıme kimseyle de ırkçıl düşüncem olmaz oyle de olması lazım boşver karakterı olmayanın ırkı da onemli değil zaten

0|0
    0|0
  • kavga yok. kürt diye kavga edenler aslında ermeni kökenlidir. hepimiz müslümanız bunlara gerek yok

1|0
    0|2
    • burdan herkeze sesleniyorum laz kürt olayı yaşanmadan bilinmez bazıları ırkçılık yapabilir ben lazım yanımdada kürt oturuyor ve yediğimiz içtiğimiz ayrı değil ikimizde insanız tabi herkez bunu anlamaz onlar kendini başka alemde sanıyor birileride türk demeyin demiş arkadaşa sorun bir ebe... savaşta tekmi çatıştınız bu ülke herkesin bu adı ortak aldık türküm dediyse olay biter hepimizin kanı var bu toprakta beyler bu konular ırkçılığı teşvikliyor açan arkadaş merak etmiş konuyu ama herkez iyi niyetli değil dışarıda konuşamadıklarını tuşlarla ağbilik yapıp konuşmaya çalışıyor onuda eline yüzüne bulaştırıyor şunu bilin laz veya kürt sağlamına denk gel ayrım yapmadan sahip çıkar sana ben bunu yaşadım biliyorum kardeşlerim :)

• aslında ortada bişey yok ama aynı kutuplar birbirini iter mantığı işte.lazlar biz kürtlerin deniz görmüş hali hepsi bu.yoksa yaşayış tarzı düşünce yapısı karakter filan hep aynı.bi zamanların erzurum kars çekişmesi gibi bişey.ayrıca öyle sandığınız gibi bi çekişme yok aramızda.laz arkadaşlarım da var ama gayet iyiyiz

0|0
    0|0
  • her iki millette diğer 70 millet gibi bu bayrağın gölgesindedir. ama tek fark, bazı dış güçlerin kürt halkını kullanıp sözde özgürlük vs vereceğini vaad etmesi ile ortalığı karıştırmasıdır. laz larında en baskın yanı milliyetçi yanlarıdır. belki bu, onların fikir çatışmasının nedenidir...

0|0
    0|0
  • Laz bir topluluğun ismidir.. Laz'lar ise Gürcü'lerden, Rum'lardan ve Kuman Türk'lerinden oluşur.. Tulum, Kemençe çalgılarıda Kuman Türklerine aittir.. Hemşinliler-Çamlıhemşinliler Laz sanılır, Laz ağzı olarak bilinen ağzı konuşurlar ama Laz değildirler, Laz sanılırlar.. bende Kuman Türk'üyüm, ama ben Kürtler konusunda genelleme yapmam.. çoğu kabadayı tiptir, nerde kabadayısını görsem kavga ederim, nerde iyisini görsem dost olurum :D

0|0
    0|0
  • aslında yok öyle birşey de yapay olarak varmış gibi gösterilmeye çalışılmış olabilir :P

0|1
    0|0
  • ben böyle bir çekişme görmüyorum.problem yaparsan problemdir.yapmazsan problem değildir.Ayrıca etnik tartışma içerecek soruları da sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • ya siz neyin peşindesiniz.. Adamlar galatasaray Fenerbahçe diye birbirlerini öldürüyorr.. siz kürt türk laz diyorsunuzz.. Biz türkiyede yaşayan insanların dna sı bozuk.. Biz insan olamıyoruz sorun burada...

0|2
    0|0
  • ilk defa duyuyorum bu söylediklerini eminmisin böyle bir çekişme olduğuna

0|0
    0|0
    • evet eminim.arkadaslarim arasinda da bunun tartismasi yapiliyor zaman zaman.hatta M.Kirmizigülün yönetmenligini yaptigi "Benim için üzülme"dizisinde de bahsediliyor

• kürtler ve lazların aralarında sorun yoktur, lazların beyinlerine bir müddet sonra oksijen gitmemesinden kaynaklanan sorunları vardır, durum açıktır

0|2
    2|4
    • özgür olun çekin gidin ozaman türkiyeden nasıl fikir ebedi özgürlük işte size kısıtlanmamış olursunuz:)))

• orjinal faşistsin işte, klasik laflar, dünya senin gibi pisliklerden arınmadıkca hiç bir halk özgür olmayacak ve dünya hiçbir zaman güzelleşmeyecek, bi değişin ya da bitin !

• Sen heralde götten oksijen alıyon

• kürtlerle herkesin sorunu var lazlar değilki sadece

4|0
    1|2
    • kürtlerle ne gibi sorununuz var , özgürlüklerini kısıtlayıp köleleştirmek gibi mi ?

• @gencfenerli Sorunum Var Bilader Kürtlerin Agzi uzun bir kere ordan Vurasim geliyo agizlarina Dusunceleri kardeslik icerir ama kardeslerini satmakta ustlerine yoktur Cok Taniyorum merak etme 2 3 kisiden örnek aliyo dime kisaca a. yav kürdü.

• Kürt değilim Laz da değilim ben Türk oğlu türküm. ancak bu çekişmelere anlam veremiyorum. Hepmiz Kardeşiz ve Hepmiz bir bayrağın altıda toplanıyoruz...

Bu Kavga Ne Diye ?

1|0
    0|0
    • Laz ve kürt te türktür..

Bu topraklarda ki herkes türktür.

Ha kendini ayrı tutuyor yok ben türk değilim diyorsa defolsun gitsin bu memleketten!

• @sinko672
      Senin ya okuduğunu anlama sorunun var ya da bile bile provokasyon yapıyorsun :D
      Bir söylesene ben nerde "Kürt" kelimesini kullanmışım? Telif hakkı diye birşey var bilmem hiç duydun mu? Bu isim Gök-Türk Kağanlığı kökenli kabilelere aittir, tarihsel olarak belgelerle kanıtlanabilir, Türkiye'de yaşayan herkes Türk değil "Türk vatandaşlığı" 'na sahiptir ve bu ülkede yaşayan herkes Türk değildir. Gerçekler acıdır ama sindirecen yani başka çaresi yok :D

• @sinko672
      Ben insanların yüzüne karşıda konuşmasını da iyi bilirim. Marifeti bir deri bir et bir kemik parçası olmaktan fazla olmayan insanlardan korkmam ben, herkesi kendin gibi sanma :D
      Bu devlette eğer 50-60 million Türk varsa, 19 milyon etnik varsa eğer 2016'da... bu nüfus resmi olarak 1923 yılında tam olarak 14 milyon'du.. var gerisini sen hesap et hainlikten fırsat bulan etnik gruplar Türklere ve Türkiye'ye karşı düşman piyonu olmaktan başka nerede kan dökmüş.. tamam bütün Kürtler için konuşmuyorum ancak "Koçgiri isyanı" diye bir gerçek var. Çerkes ethem isyanı var, Anzavur Ahmet (Çerkes) isyanı var.. bu isyanları hep Türkler bastırdı.
      Bu devletide Türkler kurdu. Diğerleri sadece hazıra konmuştur.

• Hayali kürdistan olanın mekanı kabristan olur eğer onlar kürdistanı kurarlarsa lazistan neden kurulmasın

0|0
    0|0
  • karadenizde yaylalarda her ailede en az bir pombalı tüfek vardır geri yapmazlar direk çarpışırlar ondan sanırım bu olaylar

0|0
    0|0
  • böyle ayrılıklar cıkarılmamalı laz cerkez bosnak kürt hepimiz herseyden önce Türk oğlu turkuz muslumanız hepimiz Allahın bi kuluyuz ayrıca Allah katında üstünlükte takvayla olur denilmiştir Kuranı Kerimde ..

0|0
    0|1
  • bizim kimseyle kavgamız yok.

0|0
    0|0
  • ikiside inatcıda ondan

0|0
    0|0
  • yok be sıkıntı yoktur sadece lazlar için deniz görmüş kürt derler :)

1|0
    2|0
  • hepimiz kardeşiz diyenlerdenim bence gerek yok

0|0
    0|0
  • lazım benim bir sorunum yok. olanı da görmedim çevremde. bilmiyorum olan varsa da. :)

0|0
    0|0
  • Yanlış devlet yapılanması ve malesef halkımızın cahillği

0|0
    0|1
  • milliyetçi ve bölücülük

0|0
    0|0
  • kürtlerin dünyada kavgalı olmadığı kim varki,?

3|2
    1|1

Kızlar Ne Diyor 8

• hep bu mahsun un işi bunlar..yok yere ortada bir çekişme var gösteriyor...

bir karadenizli olarak ailemde de bazı zamanlar bu ön yargılara sahip insanlar çıkmıştı ama eskide kalıyor gerçekten.şimdilerde kimseye bu gözle bakılmıyor.öyle bir şey varmış havası oluşturulmakta sadece, bu çekişmeyi göremeyenler...

0|1
    0|0
  • Kürt laz özellikle çakışmıyor ki..

Ayrılıkçı ve bağnaz insanlar her kesimde var..

Adına kürt ve laz demeyelim batıda da var avrupada da ..

0|1
    0|0
    • defolsun biraz hafif kaçtı..

• Hah işte bak doğru yolu buluyorsun. Vatandaş onlar. Türkiye vatandaşı olan Kürt, Laz, Çerkez, Arnavut asıllı insanlar. Tıpkı Cezayir asıllı Fransız vatandaşları gibi. Ve sen de vatandaşsın, diğer vatandaşı ülkeden kovmayı bırak böyle bir söylemi dillendirecek kadar lüksün yok. Bu yoruma da kel alaka vs gibi cevap vereceksen hiç cevap verme uzamasın, boşa kürek çekmeyi sevmem.

• Imm duydum ir kaç kez. Bu iki kadam anlaşamazmış derler. Olabilir,bunda anoral bir durum yok. Ama özellikle Giresunlular içinde kürtlerle evleniyorlar diyorlar.

0|0
    0|0
    • Lazlar ile karadenizliler ayni değil..her karadenizli laz değil ama her laz karadenizlidir :)

• hayır evcil yanlış biliyorsun giresunda 1 kürt bulamazsın barındırmıyorlar çünki kuzenim orada.

• kızlarını bilemiyorum.. ama erkekleri haz etmiyor bu kesin.

• Ne alaka ben laz im..kurtleride severim..

Nerden cikti bu..

0|2
    2|0
    • meshaba. bende kürdüm ve tum ınsanlıgı olduğu gibi lazlarıda cok sevıyorum. ama ınsanalrı bırbrıne düşürmek ısteyen faşistlerin yapay sorunları var. hoşçakalın...

• ben hiç farkında değilim bu çekişmenin

0|1
    0|0
  • Aslında kişilik-karakter olarak pek de farkları yok.

0|0
    0|0
  • Bende bilsem.

0|0
    0|0
  • ya ben lazım erkek arkadaşım da kürt, sürekli de kavga ediyoruz :D

0|3
    1|0
Yükleniyor...