Sait Faik abasıyanık?

Aranızda sait faik hakkında bilgisi olan onu çok seven var mı

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Öyle eksildik ki yasarken; bize dokunan her şeyi eksiltiyoruz.
    Yalnızlığımızla çoğalıp, kalabalığımızla eksiliyoruz.
    Ve öylesine kalabalık ki yalnızlığımız;
    Ne yana dönsek kendimize çarpıyoruz.

Bu adam sevilmez mi!

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• 2|0
    0|0
  • Sevilen bir yazarımız.

1|0
    0|0
  • severim Cevat Şakirden sonra denizi ve deniz yaşamını eserlerinde en iyi biçimde işleyen ender yazarlardan. Hikaye dendimi 1 numara Ömer Seyfettin ' numarada odur...

1|0
    0|0
  • Ben bir kaç kitabini siirini okudum mesala hist hist var. Onu okuyabilirsin kısa bisey zaten

1|0
    0|0
  • Sait Faik Abasıyanık mı? Kayıp Aranıyor, diye bir kitabını okumuştum. Kitap 200 sayfa bile değildi sanırım ama bitene kadar çok canım sıkıldı.

0|0
    0|0
  • Cok severim ben. Ne lazim sana onunla ilgili :)

1|0
    0|0
    • Aslında bir şey lazım değil sait faik i sait faik yapan nedir bir insan neden çok sever sait faik i

• :) iyi okumalar

• Tesekkurler dostum.

• Ismi hafizamda yillardir

0|0
    0|0
  • abasıyanık soyadını bir yerden hatırlar gibiyim

0|0
    0|0
  • buyrun

0|0
    0|0
  • çok severim.

0|0
    0|0
  • Öykü türünde kendini göstermiş bir yazardır :)

0|0
    0|0
  • Şairdir

0|0
    0|0
  • Soy adı ilginç

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Çok iyi bir gozlemci bazen insanlarin arasinda dolaşırmıs sadece izlermis onu ozel yapan siradan bir olayi heyecan uyandirabilecek sekilde aktarabilmesidir bence hayatı derininde yaşamış değerli bir yazarimiz

1|0
    0|0
    • Kesinlikle öyle. Çoğu zaman üzülüyorum onun için yani çevresindekiler yazarlığı meslek olarak görmüyordu onu üzüyordu bu da

• TDK'nın özlü söz örneklerinde çok denk geliyorum.

1|0
    0|0
  • Sadece ablamin iğrenç edebiyat kitaplarında bu ismi duymuştum

0|0
    0|0
  • Edebiyatçı çok severdi.

1|0
    0|0
  • Var ben cok seviyorum, hayat hikayesini oku, cok ilginc.

1|0
    0|0
    • Evet okumuştum babası zengin ama kendisi bir dala tutunmak istemiyor en azından babasının istediği şekilde ondan sonra üniversiteye gidiyor iktisat okuyor fakat boşa yine yazıyor bir ara babasının dükkanının başında falan durmuş ama dışardan görenler onu başıboş gezen biri olarak görmüşler. Oysa o yazıyordu ve kimsenin buna değer vermemesine çok üzülüyordu

• evet o hikayeyi duymustum, cok tatli cok naif gelmisti bana :) bence cok ozel bir yazar, keske lise edebiyat derslerinde degerli yazarlarimizi gercekten anlayacak ve sevdirecek sekilde egitseler ogrencileri. Sait Faik deyip geciyoruz hep ya da diger yazarlarimizi ezber yapip geciyoruz.

• Kesinlikle. Hep ve sadece sınava yönelik anlatıyorlar ama sadece şu dille yazmış bu dönemin etkileri var vs hep böyle devam edecek sanırım

• evde bir kitabı var okumadım ama eski çok eski bir kitap

0|0
    0|0
Yükleniyor...