Kur'an mealini baştan sona okuyan var mı?

soru açık ve net, cevap veren herkese teşekkürler

Güncellemeler:
şimdi sahur yapacağım, dönünce cevaplarınızı değerlendireceğim:))

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• Okudum ancak merak ettim, nasil bir degerlendirmede bulunacaksiniz?

0|0
    0|0
    • hayatınızda bir değişikliğe sebep oldu mu?

• Bkz.
      Sünnetin sözlük anlamı, “yol, gidiş, tabiat, prensip, kanun” demektir. Terim anlamı ise, Peygamberin söz ve fiillerinin ve takrirlerinin tümü mânâsına gelir.

Hadisler ise rivayetlerle günümüze ulasan peygamber davranislari oldugu söylenir. Dikkatinizi cekerim rivayet var ortada, yoruma aciktir yani. Bu rivayetler güvenilir derken neye dayanarak söylüyorsunuz bunu?
      Esasen üzülüyorum okuduklarima. Din bugün sizin söylediginiz gibi oldugu icin yasanmaz halde iste. Kuran'da ihtiyacindan fazlasini paylas derken bir hadis 40da birini vereceksin diyor. Bu nasil bir celiskidir? Ve neden bütün müslümanlar 40da bire uyarak Kuran'a kafa tutuyor? Oruc, hac vs herkesin dilinde diger kismiyla kimse ilgilenmiyor.
      Kuran ahlaki öyle oruc ile hac ile sarabi terk etmek ile erisecebileceginiz bir sey degil.
      Kuran'i gercekten anladiginiz dilde okumamissiniz. Dinlediginiz adamlara o kadar inanmissiniz ki bunu sorgulamak aklinizin ucundan dahi gecmemis. Dilerim uyanirsiniz...

• hadisin terim anlamı sünnetle aynı anlamda kullanılır, ayrıyetten sünnet rivayetler yoluyla günümüze ulaşmadı mı? ayrıca rivayetin sağlamı var zayıfı var, rivayet yoruma açıksa aynı şey kur'an için de geçerli, çünkü o da rivayet yoluyla gelmiştir. kur'an ı da inkar etmemiz mi gerekir? konuşmalarınız çelişkiler yumağı,. sadece kuran'ı savunuyor ama o bile sizi yalanlıyor.
      ayrıca bana kur'an ve sünnet yeterli kimseyi dinlememe ihtiyacım yok, çünkü yıllarını bu ilme hasretmiş bir insanım

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 7

Yükleniyor...