Kitap okurken ne tür müzik dinlersiniz ?

evet arkadaşlar kitap kurtları var ise ne tür müzik dinlediklerini merak ediyorum. Benim en favori sanatçım ralph zurmuhle olmuştur her zaman

Güncellemeler:
ya anlamıyorum bazılarınız neden öyle uzaylı görmüş masum şehirli gibi tepkiler veriyor ? çok mu anormal bişeydir bu :d

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Kızlar Ne Diyor 49

• dinlemem.

• tebrik ediyorum aradığım cevap buydu kısa ve özl :)

• dnledğm müziğn olştrdğu atmosferle kitapta oluşan atmosfer uyuşursa ne ala ama genellkle uyuşmayacağı için tadını kaçırıyor kitabın. bu yzden tam odaklanma için dinlemiorum

• da arasında senkronizeyi yapmak zorunda degilsin ki tabi senin fikrin o...

• işte bu yzden müzksz sevyorum dyorum

• duyguların değişmediği bir kitap var mı ki

• Öncekileri Göster
  • Kitap okurken müzik dinlemiyorum ama bazen kafamın içinde resmen müzik çalıyor :D

• kitap okurken yabancı şarkı dinlerim türkçe dinlersem kelimenin anlamına kayar konsantirem o zaman kitaptan bişey anlamam

• kitap okurken müzik dinleniyo mu o.O aa ben neden bilmorum

• senin için küçük insanlık için büyük bir kayıp...

• kitap okurken müzik dinlemek saçma olur bence çünkü aklımızı olaylara veremeyiz. ama eğer dinlenecekse fon müziği olabilir...

• Tbkde Sloww :)

• hıhı ondan .

• bravo sana :)

• dinlemem ilgimi sadece kıtaba vere bılmek ıcın

• ambient dışında pek dinlemem. aphex twin gibi.

• oda çıkmadı yaf :)

• :( yok ya pytholemy diye bi sarkisi var ona bak

• aphex twin'a baktımda youtube'de normal şartlarda bile dinlenecek bişi değil :D ona güldüm

• Öncekileri Göster
  • kitap okurken müzik mi dinlenir ki yaa? kitaba konsantre olamazsın kii

• sadece kitaba odaklanmak en güzeli bence

• Kitap okumam cok sevmedikce ama klasik müzik iyi gidiyor

• kitap okurken müzik dinleyemem yoksa okuduğumdan bişe anlamam

• sakız çiğnerken yürümek gibi ikisini bir arada yapamıyorum :D

• haha :D bırak şimdi

• kitap okurken müzik dinlemek mi? hönkkss.

valla kitap okurken dünyayla bağlantımı keserim. çok sesli ortamda bile duymam sesi.sadece kitap ve ben..

• hadi ders çalışılırken şarkı dinlenilir de kitap ne alaka .Kitap okurken insan hayal gücünü kullanıır.Bu ortamında sessiz olması gerekir.Benim görüşüm.

• haha :D

• ya şöyle düşün herkes dizi izler yada film :D yani ben okdugumda fonda o horizon çalarsa ne bilim kendimi gerçekten hikaye nerede geçiyorsa orada oldugmuu sanıyorum film izlemek gibi benim için... 3d gözlük filan yalan yani :D

• çok tuhaf :D

• Öncekileri Göster
  • müzikmi kitaptan ne anlicaz ozaman ..

• bozuk kafa iyidir sağlıktır candır

• :p KAFAM bozuk takmıyorum.p

• onun için sormuşumdur belki olamaz mı (:

• Öncekileri Göster
  • kitap okurken çok sessiz ortamda olmam lazım o yüzden müzik dinlemeyi tercih etmiyorum..

• K.tap okurken müzik dinlemeyi sevmiyorum ben

• ''ney''dinletisi :)

• muzık dınlemıyoruz ortam sessız olmalı hayal alemıme kımse mudahale etmesın dıye :)

• Kitap okurken muzik dinleyince hayallere kapılıyorum. Dinlemek pek tercihim degil

• yabancı ve sakin şarkılar

• kitap okurken böyle azına edicek bi şarkı çıktığında napcan nasıl konsantre olcan kitaba :(((((

• (: valla o tür şarkıları dinlemediğim için bilemiom ama seçerken dikkatlı ol dagıtma kendini sonra

• işte seçerken araya karışıveriyor.

• şarkıları sen seçebilirsin mesela o zaman azına edicek bi şarkı problemi ortadan kalkmış olur :d

• zaten bu ders çalışırken ve kitap okurken müzik dinleyen arkadaşları anlamıyom ben.

• evet abla öyle.

• saygı duyarım kardeşim her insan karşısındakini anlar diye bi kural yok zaten.

• onlarında seni anlamadıklarına eminim :)

• kitap okurken müzik mi dinlenir yaa pii ?

• kitap okurken müzik dinlemekte neymiş ?

• malesef zevk ve tarzlarımız hiç uyuşmuyor

• eğlenceli kitaplar seç maceralı falan sıkıcı kitaplar okuma biraz okuduktan sonra son ses ac naparsan yap :D

• yabancı kalmak degil ne bileyim müziği sürekli dinlerim her zaman hatta.. herkesin aksine kitap okurken dinleyemezsem sıkıcı geliyor :s

• Öncekileri Göster
  • Kitap dinlerken sessiz olmalı ortam... Müzik hiç dinleyemem, normalde çok sevsem de :)

• Öncelikle maşallah çok tatlı bir bebek,

Soruya gelince kitap okurken müzik dinlemiyorum.

2 işi aynı anda yapamıyorum diyelim.

• buyrunn benim :p

• cins :D

• dee :D

• Öncekileri Göster
  • Fon müzikler dinlerim genelde, sözlü olduğu zaman dayanamayıp kendimi kaptırıyorum.

• kitap okurken müzik dinlemem ama dinlesydim dikkat dağıtmayan yumuşak ve sözsüz şarkılar dinlerdim

• kıtap okunurken muzık ne alaka ya :D ınsanın kafası karısır dusuncelere dalarsın kıtap falan okunmaz :D

• bebişim kitap okunurken müzik dinlenilmez.

• ((: sanırım bu birazda müzigi sevmekle alakalıdır

• ben genellikle yavaş müzikleri tercih ediyorum.. dikkat dağıtmıyor ve kitaba odaklanmanı dışarıda ki sesi duymamanı sağlıyor. zaten sen kitaba dalınca o müziği duymuyosun bile :)

• klasik müzikle kitap çok yakışıyor bir de sıcacık bir nescafe bardağı ya da artık ne içmeyi seviyorsan.. uzanacaksın yatağa ya da pencere önüne bir koltuk çekeceksin biraz kahve biraz müzik biraz manzara...

• genelde dinlemem ama dinlediğim zamanlar da olmuştur. slow yabancı müzikler.

• dinlemem çünkü kendimi tamamıyle kitabın içinde bulur birebir herşeyi kafamda canlandırarak okurum,müzik dikkatimi dağıtıyor ;)

• Değişir,klasik müzik iyi gidiyor.

• Ben dinleyemem aklım sözlerine kayar kitap kaynar arada

• Dinlemem ama dinlersem de daha çok dinlendirici müzikleri tercih ederim.

link

.

• yani insanın ayranı kabarıyor derlerya o türden :))

• Cuma gecesi kendimi çok yalnız hissediyorum :D melankolik bir şarkı değil mi ? genelde bu tarz şarkılar loş bir gecede hafif bişeyler içip sohbet ederken dinlenecek türde :)))

• iki işi aynı anda yapamayanlardanım :(

• o zamansa hemen bir kitap tavsiye edebilir miyim ?

murathan mungan eldiven hikayeler ! güzeldir kısacıktır ama süper etkilidir. müzik olarak deli yürekten hayda ninra ortamın etkisini dağıtmak için

• :) evet <3

• olsun :))) bu kadar üzülme önce kitabı okur sonra üzerine müzik dinlersin sende ne varrtr :p tıpkı yemeğin üzerine tatlı yemek gibi

• Sadece kitapla ilgilenmek daha guzel

• ikisininde hakkını vermek ve saygısızlık etmemek adına aynı anda yapmam.

• Bazı şarkıların enstürmantel versiyonları, sözsüz olmazsa okuduğumu anlamam. Hatta dizi-film müzikleri de olur. Mesela Merlin dizi müziği, Karayip Korsanları Black Pearl, Linkin Park'ın şarkıları, bu ara Coldplay-Paradise... Bazen de Apocalyptica...

• Kitap okurken tek bir tıkırtı bile duymak istemem. Tamamen sessiz olmalı ortam yoksa kitabın içine giremem.

• ben odaklanamıyorum o da benim sorunum.

• insan bir yerden sonra kendini kaptırıp zaten kitabın içinde oluyor yeter ki yeterli düzeyde odaklanabilsin.

• Dinlemem.

• Bende ikisini aynı anda yapamam.

• müzik dinlersem okuduğumu anlayamam biri konuşsa bile bu böyle

Erkekler Ne Diyor 57

• kitap okurken müzik dinleyemem rahatsız eder,

• Kitap okurken sessizlik olmalı

• her zaman dinlemem bazen de klasik dinlerim ya da sevdiğim bazı soundtrack ler var onları

• kitap okurken şarkı dinlersen okuduğundan ne anlarsın ?:/

• kitap okurken müzik mi ? valla hiç bişey anlamam okuduğumdan :D

• Kitap okurken müzik dinlemiyorum ama link Bu müzik beni benden alır diyar diyar gezdirir. Yeni Türkü - İpek ( Süper Baba dizisinden)

• güzel bi fon açarım ben bazen onun dışnda dinlemem müzik kitap okurken

• Kitap okurken müzik mi dinlernir yav.

• kitap okurken müzik dinlenir mi ki ?

• bilmem ben yaptım oldu !

• uzaylı görmüş masum şehirli? hahahahahaha gülmedim. kitap okurken dinlenen müzik bence zihni meşgul eder.

• kitap okurken müzik dinlenir mi arkadaş yaw:D ben mesela şuan arap baharı die bi kitap okuyorum gündemdki bu suriye ortadoğu meselelryle ilgili ben bunu okurken kendimi ortadoğuda hissediyorum ordaki yaşananlara ortak olmaya calışym:D müzik dinlesem yoldan cıkarm valla:D hiç bişi anlamam

• Ankara Havası

• dinleyemem odaklanamıyorum

• Kültürel bir kitapsa o kültüre ait otantik müzikleri

Diğer kitapları okurken ise genelde klasik müzikleri dinlerim.

Kovboy kitaplarında Western tarzında, Yüreğinin Götürdüğü Yere Git i Aborjin müzikleri eşliğinde... Sizlerede tavsiye ederim...

Özellikle tek bir şeye dikkat ederim. Sozsuz müzikleri secerim..

• bravo bilinçli bir okuyucu :D

• kitap okurken müzük dinlemek mi ? hç okumam ayrı meselede

• kitap okurken müzik dinlemek saçma olmuyormu.

• 2si ayri bişi biri dinlemek biri okumak hangisini yapıcaz?

• aynı anda iki iş yapamıyorum

• enstrümantal

• kitap okurken müzikmi dinlenirmiş zaten ona konsantre olmaya çabalıyorum

• kitap okurken hiç yapmadığım birşey ancak sözsüz müzik dinlenebilir gibi geliyor... klasik müzik, fon müzikleri vs ;)

• Ben kitap okurken arapça müzik dinliyorum. Komik oluyo biraz ama neylersin...

• Antonio Vivaldi ve Farid Farjad iyidir iyi !

• ben kitap okurken sessizlik isterim, çünkü konsantre olup kitapdaki karakterleri hyalimde canlandırmalıyım başka türlü zevki olmuyo :)

• ya klasik müzik dinlerim fonda ya da hiç birşey dinlemem. genelde yatmaya yakın okuduğum için pek birşey dinlemem

• kitap okurken müzimi dinlernir:D madem öyle bi soru sordun:d klasik kitap okurken klasik müzk dinle:D:PP

• :DDD

• :) hiç aklıma gelmemişti zaten soruda ne okuyup ne dinlesem şeklindeydi. tebrik ediyorum :) dünyaya ilk gelişin galiba

• Kendi çaldığım horonları dinliyorum...

• En fazla bir fon müziği ya da doğa sesi filan açılır herhalde. kitap okurken müzik dinlemek de neyin nesi?

• klasik batı..

• klasik müzik dinlerim genelde kitabı okuyan arkadaşlarımın tavsiyesine göre kitaba uygun bi müzik varsa onu dinlerim eğer uygun müzik yakalanırsa kitap okuma mükemmel bi aktiviteye dönüşüyo.

• kitap okurken muzik mi dinlenir

• Kitap okurken müzik dinlemem, müzik dinlerken de kitap okumam :) Ayrı şeyler benim için.

• ben dinlemem

• Kitap okurken müzikmi dinlenir

saçma geldi :D

• arkadaşlar dağılın konu kapanmıştır :D

• ikisi bir arada olmayacağından ben sadece müzik dinlerim.klasik müzik çalan radyolar tercihim.senin müzik zevki de güzelmiş.

• blues,jazz,klasik ya da etnik kitaba göre değişiyor :)

• genelde sagopa kajmerin şarkılarında geçen beatları dinlerim.

• ilginç...

• dinlemem sadece etrafta sinir bozucu bir ses varsa dinlerim

• Kitap okurken müzik dinlemem ^^^

• Dinlemem çünkü ilgim müziğe kayıyo okuduğumu anlamıyorum.

• Kitap okurken müzik dinlenmez .. Ama fon tarzında belki olabilir ..

• Tori Amos, Norah Jones falan.

• ben öyle bir kere denedim kendimi göbek atarken buldum yok arkadaş ben ikisini bir arada beceremiyorum

• türkanime sitesindeki derginin müziklerini dinlerim ismini söylersenizde iyi olur hani :)

• yoga müzikleri

• kitap okurken müzik dinleyemiyorum

• Klasik, jazz ve chillout türleri..

• kitap okurken müzik dinlemey, hiç sevmem

• dinlenirici olsun solo genellikle

• Dinlemiyorum.

• Dinlemem.

• Kitap okurkan müzik dinlemek bana saçma geliyor. kafamı veremiyorum cünkü sevdigim şarkılar haraketli oluyor ondanda olabilir :)

• kitap okurken müzik dinlemem...

• klasik müzik dinlemeyi yeğlerim kitap okurken genelde. Bach, Chopin, Brahms, Haydn , Paganini .. aheste aheste gezinirler notalarda , bir anlam katarlar elimdeki kitaba.

• Klasik müzikten vazgeçmemeli insan

• Bu iyidir link

• Kitap okurken müzik dinlemek bir işe yaramaz ki ya kitaptan bir şey anlamazsın ya müzikten bu bilimsel olarak ta açıklandı zaten

• etkisi yok işte dinlense de dinlenmese de aynı :) ama ben dinlemeyi tercih ediyorum

• Bende onu diyorum zaten

• :) bilimsel olarak sözsüz müzik dinlemenin okumaya eksi yada artı olarak hiç bir etkisi olmadığı kanıtlandı ve ODTÜ websitesinde açıklaması yer alıyor bakabilirsiniz.

Yükleniyor...