Siir bir bana mi samimiyetsiz geliyor?

Siir bana aşırı abartı geliyor samimi bulamıyorum. Öyle siirsel sözleri beylik ask sözlerini de sevmiyorum hepsi sıradan ve sıkıcı. Güya herkes birine kafayi takmis onun uğruna dünyalar veriyor. Duygusal insanları deseniz hiç cekemiyorum karsimdaki insan bos laf etmemeli gerçekçi ve doğru konuşmalı. Hiç etkilenmiyorum öyle sevgi pitircigi cit kirildim duygusallardan. Böyle dusunen var mi?

Güncellemeler:
Bu arada maçolardan da nefret ederim erkek dediğin hem saygili hem kibar hemdeggerçekçi ve dürüst olmalı.

0|0
6|5

En İyi Erkek Görüşü

• Şiirden ve okuyanlardan falan hiç hoşlanmam. Saçma sapan teatral bir hava yaratıp, sanki sürekli duygulu ve melankolik biriymiş gibi görünmeye çalışıyorlar. Bana çok yapmacık ve gereksiz geliyor. Şiir nedir ya? Bence uzun ve akıcı makale yazamayanların kendi beceriksizliklerini örtmek için uydurdukları bir yazı şekli. Oldukça da komik ve anlamsız bana göre.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Ahmed arifin yazdığı bir dize belki bir insan ömründen daha anlamlı geliyor bana bazen. hem mühim olan şiiri kalıba oturtmamak bence sonuçta sende gerçekçi kibar ve durustce söylenmiş sözleri geçeceksin belki de ki bunu da birinin şiir diye yazmasına gerek yok bir arkadaşın bisey söyler ulan ne güzel konuştun dersin. O senin şiirin olur

1|0
    0|0
    • İşte o konuşmalar da bana samimi gelmiyor çoğu zaman. Tribünlere oynamak gibi aynı. Şiir içinde dünyadan bişeyler anlatanlara bişey demiyorum ama sevgiliye yazilan veya kopyala yapıştır yapilan şeylerden hiç haz etmiyorum

• Toplarsin kisa surede toplaniyor

• Çalışmalara devam edeyim o zaman sağ ol

• şiiri neden svmiyorsun ki..

0|0
    0|0
    • Soruda anlattim ya

• ilginç bir kızsın :)

• Bazilarina gore :)

• Ben 10 sene bir beşere şiir yazdım ama sonra dinime bağlandım ve şu an islam dinini yükselten şiirler yazıyorum rabbime şükürler olsun

0|0
    0|0
  • Turgut uyar dinlemelisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kimseye yazılmıyor olabilir. İnsan hissettiği için yazabilir ama herkese samimi gelecek diye bir kaide yok o zaman herkes şair olurdu. Duygusal olmak başkadır şiir yazmak başka. Dünyanın en çekilmez insanları dahi şiir yazıyor olabilir bence. Şiir içte biter kanıtlama amacı yoktur. Ama seveceksin diye de zorlatılamaz kimseye tabi.

0|0
    0|0
  • Şiir şairden güzel dinlenir
    Başkasından aynı tadı alamazsın tabi

1|0
    0|0
    • Sair de söylese pek etkilemiyor ama baskalarinin defalarca kopyala yapıştır yapmasindan daha iyi tabi

• aynen katılıyorum..
      şiirlerin yazan kişi haricinde okunmasından nefret ederim ve yapmacık bulurum..
      O duyguları o kişi yaşamış.. ve onlar o kişinin cümleleri..
      Okuyan kişi ise ezberden veya kağıttan okuyor.. Okuduğu sırada herifte en ufak bir duygulanma olmadığını bilmek de beni sinir ediyor..

• Bende şiir manyağı degilimdir
      Lakin samimi şeyler yazan adini kazimis eski şairler (güzel insanlar) vardır onları severim

• "sana illa şiir mi yazayım, çay yapsam olmaz mı"

diyenlerdensin yani :D

0|0
    0|1
  • Bu hayatta tahammül edemediğim şeyler arasında ilk 10'da yer alıyor. Sözde yengeç kadınları şiirlere bayılır pehhh sevgilim şiir yazsa terk ederim o derece bir nefret :D

0|0
    1|0
  • aynen öyle düşünüyorum her şeyin dozu var tabii. duygusallıktanda yoksun olmamalısın tamamen odunda olmamalısın.

0|0
    0|0
  • Banada ve çok sıkılıyorum okurken 😊

0|0
    0|0
Yükleniyor...