Mevlana ve şeb-i arus

mevlana ve şeb-i arus törenlerinin ilk defa konya dışında yani istanbulda yapılması ile ilgili görüşleriniz nelerdir? konyaya özgü mğ olmalı? yoksa önemli değil mi?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Konyada özgü bir tören olabilir ama bence ne kadar çok yerde olursa o kadar hoş olur diye düşünüyorum...

0|0
    0|0
    • bence basitleştirir gibi geliyor her yerde olması. bu benim fikrim tabiki

• şeb-i arus yani ölümü kendi tabiri ile düğün gecesi kabrinin olduğu yerde olmalı değilmi? anma ve anlatma konferans söyleşi türü şeylerden bahsetmiyorum. o her yerde olabilir. ama o güne özgü olan bişey denbahsettim

• anladım tabiki de ne olduğunu falan ama istanbulda olması yanlış değil bence.sonuçta ilahiler söyleşiler falan da oluyor dimi bu törende? yani eminim tıklım tıklım doluyordur neden? o atmosferin huzurunu yaşayabilmek için.Tamam törenin amacı bellidir, sadece konyada olmuştur ama istanbulda da olması bence çok hoş,şahsen ben kendi memleketimde de olmasını isterdim.

Erkekler Ne Diyor 1

• yanlızca konyada anılması gereken kişilik değildir bence

0|0
    0|0
    • anılması ayrı bir şey. şebr-i arus sadece o güne mahsus ölümü ile ilgili olan bir konu. sema ve anma her zaman her yerde yapılır ama o güne özgü olan bişey sadece asli olan yerde yapılsa mantıklı gibi

• cewabı beğenmiosan nie soruosun :D düşüncem benim da :D

Yükleniyor...