Kendinizi geliştiriyor musunuz?

Hedefiniz, idealleriniz veya hayalleriniz hep aşk üzerine mi kurulu? Kendinizi geliştirdiğinizi düşünüyor musunuz? Sanata, bilgiye, kültüre neden hakim olan bir toplum olamıyoruz? Okuduğunuz kitaplar hakkında konuşulmak istense Pucca'nın hayatını anlatacaksınız. Genelleme yapmak istemiyor gördüğüm kadarıyla olan bu..

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• Sanata, bilgiye, kültüre toplumda gösterilen değere bakınca aslında yanaşılmıyor olmasına hak vermeli.. Bir insan benim kitaplarimdan, kurduğum o mantık dolu cumlelerimden, düşünce yapimdan bahsedecegine, girdiğim kiyafetten marka takımından bahsetsin bilinciyle yürüyor çoğu insan.. Ve çoğunluk bu ilgiye odaklı olduğu için, kimsenin bir insanın zekası cazip etmiyor. Yeni yeni fikirler üretilmesi gerekirken, bakış acilarimizi çok farklı odaklara yonlendirip çok daha mantıklı fikirler üretmek varken o konu hakkinda, önceden üretilmiş fikirler üzerine konup bu konu da kendimizi yormayip fikre ve düşüncelere kör kesilen insanlar halini alıyoruz yavaş yavaş. Yazılmış kitaplar, yapılmış sanatlar bunlar bize bir asirdir yetiyor ve bir asır daha yeteneğini düşünüyoruz ama, böyle gittikçe o asırlardır yeten bilgiyi dahi kullanacak görecemizi kaybettigimizi farkedemiyoruz.

1|0
    0|0
    • Basma kalıp fikirler üzerine kurulu herşey. Ne yazık ki toplumumuz farkında değil. Kara cahillerin ilgi alanı bu değil midir zaten; kim ne giymiş, kim ne yapmış... Bize devredilen eserlerin, bilgilerin ötesine çıkmak insanın işine gelmiyor. Tabii bunların yine tek sorumlusu toplum.

• Topluma odaklı olan bizler.. onu dev ve sarsılmaz hale getiren de bizler aynı zamanda. bir süreden sonra, birileri tarafından mutlaka yıkılabileceğini sandığımız bu korkunç gerilikcilik, maalesef ileriye dönük atılacak büyük bir kitlenin adımlariyla dahi toparlanamayak bir düzen.

• Bilinçsizlik ve etkileşimsizlik. Devleti devlet yapan halk olan bizler "yöneticilerimizi" dahi doğru düzgün tanımadan, din sömürgeleriyle seçiyoruz. Esas etkileyen budur, lafta "demokratik" bir ülkeden gelişim kaydedilmez. Sanatın anlamı yok bu gibi ülkelerde. Seçim hakkını kullanan biz, etkilenen de biz. Düzeni düzene sokmak bir kaç kişiyle olunmadığından dediğiniz gibi toparlanamayacak.

Erkekler Ne Diyor 8

• Geliştirmenin hiçbir faydası yok bence. Öğreneceğiniz şeyler sonrası sadece yalnızları oynarsınız. Çoğunluğa uymak her zaman iyidir. Onlar gibi "Ermeni soykırımı olmadı", "Kürtler şöyle böyle", "inşallah canım ya", "Berkecan'ın doğum günü partisi süperdi"li seviyesinde durmak, size binlerce "arkadaş" kazandırır... "Toplum"a uyduğunuz için "sosyal"den sayılıp, ukala sapık şu bu gibi etiketlemelerden, psikolog yolu gösterilmekten kurtulursunuz... Boşverin gelişimi, canınızı boşuna sıkarsınız... Ucunda para yoksa bilimle ilgilenmeyin yani.

1|0
    0|0
    • Düşünürlerin yalnız olduğunun tek açıklaması bu. Etrafımda fayda sağlamayacak insanlarla olmaktansa yalnız olmayı yeğlerim. Amacım yalnız olmadığımı görmek, bilinçlendirmek.

• Yalnız olduğunu görmek zorundasın. Kazanılması imkansız bir savaş bu...

• Müzik alanında kendimi geliştirmeye çalışıyorum aile çevrem ve arkadaşlarımın bazıları kötü fikirler söylese de bu yolda gideceğim müzik kültürümü geliştireceğim içimdeki duyguları müzikle insanlara aktaracağım müzikle başka insanları anlayacağım kitap okuyarak alıntılar yapacağım psikolojik kült filmlerinin içindeki duyguyla hareket edeceğim. Tabi hepsinden birer parça koparacağım benliğimi oluşturacağım. Para da pul'da ailede akrabada arkadaşta sevgili'de aşkta evlenme de gözüm yok sanatla ilgilenen kişiyle birlikte olurum gerisiyle imkansız.

Ben Jack'in Özgürlük Savaşçısıyım.

1|0
    0|0
    • Bu ülkeye senin gibi sanatçı ruhlar lazım. Pes etme, sonuna kadar git.

• Aşkı hiç bir zaman kaale almadım. şu an tek hedefim üzerinde çalıştığım projemi geliştirmek. Onun için sürekli araştırıp okuyorum.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle aynı fikirdeyiz. Wattpad ve blogger kitaplığından nefret ederim. Popüler kültürden de aynı şekilde.

1|0
    0|0
  • Mesleğimde kendimi geliştirmek için uğraşıyorum müzikle de ilgileniyorum. Aşk falan bunlara kafa yorulmaz :)

1|0
    0|0
  • Gelistirmeye calisiyorum ama hala istedigim yerde degilim ve muhtemelen hic olamayacagim.

1|0
    0|0
  • Elbette geliştiriyorum

1|0
    0|0
  • Kendimi geliştiriyorum
    Hayallarim var..
    Ben maviyim uçsuz bucaksız bir mavi..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bunun için çabalıyorum