Bilim mi sanat mi?

Karsilastirmak sacmalik, ama yine de gorus almaliyim. Bir insani kurtarmada hangisi daha etkili sizin icin? Bilim mi sanat mi?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçekten kıyaslama yapılması hiç doğru değil.
    Bir çok bilim adamının aynı zamanda iyi birer sanatçı olduğunu unutmamak gerekir. Michallengelo'yu Bilim adamları Mühendis, Sanat dünyası ise ortaya çıkardığı eserlerle kabul eder. Bir çok bilim adamı ya edebiyatla ya müzikle veya başka bir dal ile uğraşır.

Bilim ve sanat içiçedir. Birbirilerinden ayrı olmaları düşünülemez. Biri diğerinden üstün veya önemli değildir. Dün akşam The Monuments isminde bir film seyrettim. İkinci dünya savaşında Nazileirn elinden kurtarılmaya çalışılan sanat eserlerini anlatıyordu. Biz insanları öldürebilirsiniz. Yeniden doğarız. Fakat eserlerimizi öldürürseniz işte o zaman sonumuz gelir. Bu söz beni düşünmeye sevk etmişti.

İnsanın kurtuluşu nasıl ve ne şekilde olur. Bu tartışma konusu. Sağlığı bozulursa tıp devreye girer. Aslında bu durumu açıklayan Maslow'un İhtiyaçlar Hiyerarşisi var.

egitim.erciyes.edu.tr/.../...aclar-hiyerarsisi.jpg

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İkisi birbirinden bağımsız şeyler değil ki?
    Bilim bir zemindir her alana.. Sanat da bilimsel ilkeler taşımalıdır tavır olarak.. İlerici olmalıdır.

Bir insanı kurtarmak.. Evet ikiside hayat kurtarır.. Ancak bilim öldürebilir de ancak sanat asla öldürmez.. Sanat insanı zihni ile kurtarır bu açıdan kurtarış felsefesini insanın kendi içinden milyonluk köklerinden alır alır..

1|0
    0|0
  • Bilim bir insani fiziksel olarak kurtarir ya da iyilestirir

sanat bir insanin ruhunu kurtarir ya da iyilestirir

sabirim ikisine de ihtiyacimiz var

sanat sanat icindir...

0|0
    0|0
  • birbirinden ayrılmaz diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Ben sanatı seviyorum.