Hiç ezanın lafızlarının manasını düşündünüzmü?

Günde 5 vakit okunan bu nimetin ne demek istediğini ne manay geldiğini bilirmisiniz?

0|0
8|6

En İyi Erkek Görüşü

• Müezzin arka arkaya dört kere "Allahü ekber" ifadeleri ile Allah'ın her şeyden büyük olduğunu dile getirerek ezana başlar.
    Müezzin, mü'minlere, hattâ herkese demek ister ki:

"Ey insanlar, Ulu Allah;peşinden koştuğunuz, derdini taşıdığınız, ele geçirmek için can attığınız ve elinize geçince sizi mesut edip rahata kavuşturacağını sandığınız her şeyden daha büyüktür. O'nun rızasını kazanmaya çalışmak, O'nun dışındaki her şeyin arzusunu taşımak kullar hesabına daha menfaatlidir. Çünkü, her şey O'nun elinde ve emri altında olduğu için, O'nun rızasını ve müsaadesini elde etmeksizin hiç bir istediğinize kavuşmak imkânı ve ihtimali yoktur."

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 5

• Allah birdir ondan başka illah yoktu muhamet onun elçisidir ve kuludur vs vs hatırlatma mekanizması...

0|0
    0|1
    • Dalgamı geçiyorsun sen daha dinine değr vermeyi bilmemişsin ya..

• Ölünce ikimizde ne olacağını bilmezken benim sıkıntılarım hakkında konuşmak yerine sıkıntımın ne olduğunu konuşmak veya sıkıntım değilde "sıkıntımızın" ne olduğunu konuşmak daha mantıklı geliyor insana...

• Ölünce biz iki ihtimalden biri olucak

Ya ahiret var ya da yok

Varsa oraya çalışan ve inanan kazanacak inanmayan ebedi kaybedecek

Yoksa ikiside toprak olucak sence kim daha kazançlı?
      Hem ahirete iman eden kişi dikkatli yaşar rabbine isyan etmrmeye çalışır şu an müslğmanların çoğu dünyaya dalsada havas öyledir ne zararı var sana bana bunun?

• Biliyorum zaten

0|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Bilmiyrem :((

0|0
    0|0
  • Tanrı uludur ×4
    Şüphesiz bilirim, bildiririm Tanrı'dan başka yoktur tapacak ×2
    Şüphesiz bilirim bildiririm Tanrı'nın elçisidir Muhammet ×2
    Haydi namaza ×2