Kapat

Sizin dininiz hangisi?

toplumun çok büyük bir bölümü tasavvufi yani tarikatların uydurduğu, ve şeytanın istediği dini yaşıyor, tv lerde boy gösteren hoca kılıklı soytarılar, Allahın ayetleri yerine, uydurma hadislerle insanları islamdan uzaklaştırmak onları köleleştirmek için saçmalıyorlar,

Allah yarattığı insana her türlü kolaylığı sağlamışken, bu soytarılar, insanlara baskı uygulayarak insanlıktan çıkmalarına sebep oluyorlar,
toplumun büyük bir bölümü din diye yaşadığı şey aslında bir tür yoğa
kıldıkları namaz, tuttukları oruç hakkında bile bilgileri yok,
kuranda olmayan şeyleri peygambere iftira atarak hadis diye halka dayatıyorlar
...
oruç bozulunca 61 gün yalanı-uydurması, bu ayette orucu bozunca 61 gün tutun demiyor

Bakara 185: Ramazan o aydır ki; insanlara kılavuz olan, iyi-kötü ayrımıyla hidayetten kanıtlar getiren Kur'an, onda indirilmiştir. O halde bu aya ulaşanınız onu oruçlu geçirsin. Hasta olan veya yolculuk halinde bulunan, tutamadığı gün sayısınca başka günlerde tutsun. Allah sizin için kolaylık ister; O sizin için zorluk istemez. Tutulmamış olan günleri tamamlamanızı, sizi doğru yola kılavuzladığı için Allah'ı yüceltmenizi ister. Ve sizin şükretmeniz umulmaktadır.

namaz hakkındada ,

sadece 5 vakitte farz olanların kılınması gerekir,

ve buna benzer bir çok olay, siz hala içinde bulunduğunuz toplumun afyonundan uyanmadınızmı,
sizin bu konudaki fikirelriniz nelerdir

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• “Biz o kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık.” (En’am-38) "Ayrıca bu Kitab’ı da sana, her şey için bir açıklama, bir hidayet ve rahmet kaynağı ve müslümanlar için bir müjde olarak indirdik.” (Nahl-89)
    hadisler olmadan olmaz diyen varsa Kuran eksik indirilmiştir der. Kurana eksik diyen bu ayeti yok saymıs demektir.

0|0
    0|0
    • Haklısın ayrıca peygamberimiz vefat ettiğinde hz Ebubekir tüm hadisleri yaktırmış ve rivayetçileri hapsetmiştir

Erkekler Ne Diyor 2

• 61 gün kefareti Peygamber Efendimiz bildirmiştir. Bu ayet mazereti olup da oruç tutamayan insanlarin ne yapmasi gerektiğini söylüyor

0|0
    0|0
    • 61 gün saçmalığını şeytan uydurmuştur, ne peygamberi

• Hiç bir zaman bir ateisti doğru yola çağırma gibi bir planım olmadı olmayacakta
      Mlletin derdi beni germedi ben kendi işime bakarım hayır yani kendini kurtarmış cenneti garantilemiş
      Supermanlıga soyunup başkalarını kurtarmaya çalışanlardan deilim kendi açımdan komik buluyorum ben bu haraketleri
      Saygı hakedene verilir diyerek noktayı koyarım
      Sen ne konuşuyosun ya?
      Olm topunuz kafir ateist olsa ne yazar? 1 tane müslüman kalmasa ne yazar?
      Size ihtiyacımı var rabbin?
      Ben bilirim senin gibi müslümanları 1 kilo sakal uzatıp elinde tesbihle gezen kimlikte müslümanlar
      http://i.hizliresim.com/WnJ168.jpg

• akaid ilmini arastırın hadislerin cogunlugu zayıftır. kazası yoktur orucun ama sünnet davranısı olarak kimi evliya ben allaha karsı mahcubum 1 gun tutacagım oburu 10 gun biri 61 diyerek mezheplerde fikir ayrılıgına nedn olmustur. dini kolay ve incedir. kafadan yazılan birşey degildir. saygımla

• Sen farz olanları kıl da sana oda yeter

0|0
    0|0
Yükleniyor...