Muhteşem Yüzyıl finali Aralık ayında!

Muhteşem Yüzyıl Aralık'ta kaldırılıyor. severek izlediğim tek diziydi kaldırılmasına çok üzüldüm siz bu konuda ne düşüyorsunuz sizce kaldırılmalımı yoksa bi zararı yokdu alt tarafı bir dizi diyenlerden misiniz?

Güncellemeler:
öncelikle kusura bakmayın bir heycanla haberi görünce görüşlerinizi alıp aralıkda kaldırılıyormuş dedim merak eden arkadaşlar için haberin linkini veriyorum.

0|0
32|39

En İyi Kız Görüşü

• Bence her ne kadar gerçekleri çarpıtıyor dense de bir çok insanın tarihle ilgilenmesine neden olmuş dizidir. Neden? Çünkü dizide gerçekler çarpıtıldığı için insanlar doğrusunu öğrenmek adına araştırmalara girdiler. Belki ilk, ortaokul ve lise yıllarında karıştırmadıkları kadar merakla veya hevesle tarih sayfaları karıştırdılar ve gerçekleri öğrendiler. Analiz etmeye başladılar. Herkes birden tarihçi kesildi dizi sayesinde. Bu dizi için kaldırılsın diyen insanlar bile aslında diziyi her hafta ıska geçmeyenlerin kendisidir. Nede TRT'de yayınlanan ve tarihi daha fazla yansıttığı söylenen dizi izlenmiyor da bu dizi bu kadar izleniyor. Çünkü insanlar ne derse desin savaşı değil sevişmeyi izliyor kimse inkar etmesin. Bu diziyle ilgili yorum yapabilen insanlar nerden biliyorlar da yorum yapıyorlar. Çünkü izliyorlar. Diziyi savunma olarak algılamayın ama lütfen biraz objektif olalım.

8|7
    2|2
    • doğru bende diziyi izledikten sonra araştırma hevesim çoğaldı nete girip baya bi araştırmıştım ilgim çoğalmıştı bu tür diziler dahada çoğalmalı belkide içinde entiraka olması izlenmesini sağlıyo ve tarihi araştırarak daha çok öğreniyoruz.

Erkekler Ne Diyor 39

• Kaldırılsın diyenler kendileri adına ne izleyeceklerine karar veren bir başbakana da olumlu bakıyorlar demek ki. Bugün ne izleyeceğinize karışan yarın ne giyeceğinize de karışır aynen böyle devam edin burka bile az size. ( Diziyi izlemiyorum )

8|2
    2|1
  • Padişah Tayyip birşeyi beğenmedimi derhal çaresine bakarlar sonrada yargı bağımsız derler ne bağaımsızı lan adam emir verdi işte sonrada bu ülkede adaletten bahsediyoruz allah aşkına yargının bağımsız olmadığı bir ülkede adalet olabilirmi bu sadece bir dizi ayrıca kendi oğlunu boğduran insanlarmı bizim ecdadımız padişahlar karılara kızlara düşkünlermiş aksini kimse iddia etmesin

3|0
    1|2
  • Milletimizin bi zaafı var . Bazı yazıları okumuyorlar. Dizinin gerek başında gerekse sonunda "tarihi olaylardan ESİNLENİLMİŞTİR" yazısını okumuyorlar. "ESİNLENMEK" demek ilham almak benzetmek şeklinde. Ben çok fazla Muhteşem Yüzyıl izleyen biri değilim . Fakat oldu mu izlerim sorun değil. Bazı şeyler tarihine uygun olarak gösterilmiş. Bence kaldırılması verilecek en köttü karar. Çünkü bu bir sanattır.Sanatın önünü keserlerse yol alamazlar.

2|0
    1|1
    • haklısın

• Lan yürü git .. Bir milletin tarihiyle oynama yapılamaz .. Özellikle o tarih bizim tarihimizse .. Yarın birgün Atatürklede dalga geçsinler böyle bakalım durabilekmiyiz yne

• manshealt terbiyeni takınırsan. Ben sadece çok önyargılı davrandığımızı söylüyorum.

• Kaldırılsın mümkünse tüm diziler. Daha faydalı olacak şeyler varken kim kiminle ne yaptığı belli olmayan dizi senaryoları yutturuluyor yıllardır bu insanlara. en kötü olanda aptal insanların onlara ilgi gösterip günlük yaşamına yansıtmaya çalışıyor olmaları.

3|2
    0|0
  • bence başbakanın bazı durumları kaldıramaması gibi birşey var. Karşısına kim çıkarsa onu susturuyor. Başka da birşey yapmıyor. Böyle ülke yönetilmez. Kendi fikirlerini herkese kabul ettiremez bir insan. Dediklerim muhteşem yüzyılla da alakalı. Bir başka bakış açısından bakılmış tarihe. Ama başbakan bu değişik bakış açısını değil de kendi inanmak istediğini insanlara kabul ettirmeye çalışıyor.

2|0
    0|2
    • aptal insanlar başkalarının düşüncelerini benimser.o ne derse desin biz düşüncemizden vazgeçmeyiz.o ne yaparsa yapsın seneler sonra onu hep kötü olarak hatırlayacağız.

• biz öyle hatırlayacağız ama geri kalan %50 ona bayılıyor... Aziz Nesin'in sözüne geliyoruz yani kısaca :)

• Malum tarihi açıpta kitaptan okuyan bir millet değiliz... Dizi ve filmlerden de ne verirlerse onu alıp gerçek sanıyoruz. Hal böyleyken o dizi ve filmlere doğru dürüst bir denetleme yapılamıyorsa kaldırılması en mantıklı hareket olur. Fakat bunun ardından gerçek boyutlarıyla tarihin işleneceği dizilere bütçe desteği verip yayınını mutlaka sağlamak lazım. Maalesef özellikle genç nesil William Wallace ve İskoç tarihi kadar bilmiyor bizim dünyaya hükmeden ecdadımızın tarihini.

1|1
    0|0
  • yapımcısı sen misin nerden biliyon bunu ? Dizinin kendi web sayfasında bi açıklama yok sana mı kaldı kararı verip açıklama yapmak . Yapay gündem yaratılıyor sadece sizde yiyiyorsunuz bunu bir güzel .

1|2
    1|0
    • Ben mi karar vermişim ben kapanması taraftarı değilim öyle bişey varsa üzülürüz diyoruz heralde açıklama falan yaptıgımda yok sadece soru soruyorum fark ettiysen görüş almak içnn okk

• ok diye bir kelime Türkçe ' de Savaş aletinin bir parçasıdır . Kelime haznende yanlış anlamlar teşkil ediyor demek ki . Türkçe'yi katletmemeye özen göster biraz yabancı kelimeleri Türkçe'ye uyarlayıp bir kısaltma kelimesi yapamassın kendi kafana göre .Bunu kullanan herkese aynı cevabı veririm. Ben aşağılamadım daha emin ol buna .Tekrar iyi geceler.

• kendi kafama göre bişey yaptıgım yok bu bir alışkanlık türkçeyi katletmemeye de özen gösteririm ama bu kadarcık bişey içinde maşallah demedigin kalmadı sanki kendisi yapmıyomuş gibi demez olsaydım allahım ya iki dk da nereye çektin hadi iyi geceler sanadaaaa

• padişahımız sağolsun. Bakalım gündem değiştirmek için sıradaki kurban hangi dizi olacak..

2|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • kaldırılmasından yanayım ne öyle kerhane gibi

2|4
    4|1
  • Dizinin ilk bölümünü bile o kadar iyi hatırlıyorum ki. Daha ilk bölümünde şikayet yapmıştı rtük e hatta ben bile şikayet etmiştim. Ama bu şikayet aksine dizinin dahada konuşulmasını tutulmasını sağladı. Dizi fena değil aslında ama eski osmanlı tarihimizin yanlış yansıtıldığını düşünüyorum. Hadi belki biz geçmişimizi biliyoruz. Ancak yurtdışındaki insanların cariyelerimiz göğüs dekoltelerini veya başka başka detaylarını bizim kültürümüzü yanlış öğrenmelerini istemem şahsen.

1|0
    2|0
    • tabi bagzı şeyler yanlış anlatılıyo gösteriliyo düzeltilse fena olmaz ama çok fazla tarihimizi anlatan dizi yok buda kaldırılıyo

• evet binevi haklısın , tarihimizi tam anlamıyla anlatan bir dizi olsa gerçekten güzel olurdu , düzeltilmesini bende isterim ama dizi şekillendiği için bi oynama olabileceğini pek sanmıyorum , bakalım zaman ne göstericek

• Süleyman gibi sakal bırakıyorum bende izindeyim Sülüman.

0|0
    0|0
  • kaldırılsın bence öyle olmayan şeyleri olmuş gibi reyting haline getiriyorlar

başbakanda milletin diziye olan tepkisini bildiği için onu kullanarak yine sırf oy almak için böyle bir şeye kalkıştı

1|0
    2|0
  • kesinlikle kaldırılsın çok bile durdu

2|3
    1|1
  • Hay senin severek izlediğin diziyi ! Sperm israfı !

0|2
    7|0
    • hiç olmazsa tarihle ilgi diye izlemeye başladım ben bu diziye allah bilir sen ne izliyosundur

• Ben hiç o dizilere bakmıyorum direk p*rno izliyorum canım benim .. Hiç değilse tarihimizi sikmiyorlar ..

• Evet çok güzel dizi birilerinin işine gelmedii için korkutuyor

daha geçenlerde bir imam gelmiş kanuni mustafayı bogdurmadı heps iyalan diyor kanıt ne diyorum sen aklın ermez ona boşver sorgulamayı ben yoktur diyosam yoktur fetvayı tartışma :DDDD

çıkmazları bu kadar işte

0|0
    0|0
  • oh iyi oluyo harem de kaldırılmalı !

1|2
    2|0
  • valla tek izlediğim türk dizisiydi. sanki 100 yıl geri gittik diziyi bu sebepten kaldırmak enteresan bence. sonuçta dizi yani belgesel değil gerçeği anlatmak gibi bir yükümlülüğü yok kaldıki haremin gerçeğini bilende yok.

0|0
    0|0
  • kaldırılmasında tek neden başbakanın bu filmi eleştirmesi ve hükümete şirin gözükmeye çalışan doğuş yönetimi.

1|0
    0|0
  • türkiye özgür bir ülke değil tayyibin ülkesi o ne derse o oluyor dinle osmanlı ile insanlara baskı yapıyor kandırıyor olacağı buydu yazıklar olsun

1|0
    0|0
  • neden kaldırılmasın basbakan emir vermiş öyle bi güzel ülkemiz varki dizilere laf söleyen bi devlet var ne denir bilemem...

1|0
    0|2
    • Kusura bakma ama dünyaya Osmanlı yanlış naklediliyor bu sizi mutlumu edecek..

• yıllardır at üstünde diyolarya o çocukları hangi ara yaptı acaba:D PEH

• o arayı merak ediyorm işte harem var o var bu var at üstünde yıllar gecirmişler tamam ama kendisi 2dk at üstünde duramadı be :D onu savunanları cözemiyorm neyse gecmiş olsn bi dizi başbakan istedi die yok ediliyo bbu millet onada öyle akıyo ne denirki...

• Yaaaa benimde izledigim tek diziydi ama sezon haziranda biter merak etme

1|0
    1|0
    • inş çünki daha olaylar yeni başlıyodu böyle biterse saçma olur

• Valla bişey diyimmi sevişiyo falan diyolar ama herkezde izliyor.. reyting tavanda.. bitmesine üzülmem ama güzel diziydi :)

0|0
    0|0
  • B..t nan bir bizi dizi kalırılsın, bari gündeme meşgul etmez,Padişah eşlerini o...pu etti çıktı.

1|2
    4|0
  • Meraka gerek yok nasılsın bizim televizyonlarımızda o tür diziler kaynıyor. Birinden birine atlarız bu günlerde tarih style moda

0|0
    0|0
  • kaldırılmasın be :D tek izlediğim dizi :D

0|0
    0|0
  • güzel bi diziydi ama bence gercekleri yansıtmalıydı osmanlı devleti haremde sex yaparak kurulmadı...

0|2
    0|1
    • ama tarihimizde eğlenceye karıya kıza düşkün ve hiçbir icraatı olmayanlarda vardı.

• Aralık diyende var haziran diyende. Derler derler :-)

0|0
    0|0
  • Bence kaldırılmalı bizim ecdadımız oyle değil inanmayın lütfen

0|2
    2|1
  • Alt tarafı bir dizi he...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 31

• bu dizi hakkında okadar yanlış açıklamalar ve tartışmalar geçiyor ki bazen nutkum tutuluyor... insanlar hala dizinin tarihi bir biyografi olmadığını , tarihten alıntı yapılarak kurgulanmış olduğunu idrak edemiyor ... ben bile muhteşem yüzyıl sayesinde bilmediğim o kadar çok şey öğrendim ki , hemde izleyerek değil okuyarak ,araştırarak ... mükemmel bir projeye mükemmel bir final yapılamayacağı için çok üzülüyorum ...

4|1
    1|0
    • kesinlikle öyle.dizinin bir senaryo gerektirdiğini aksi takdirde belgesel olacağını anlamakta güçlük çekenler var.ayrıca o başbakan denilen adam halkı bir diziden tarihini öğrenecek kadar cahil sanıyor sanırım.yanıldığı nokta burda.bütün işleri bitti dizi ile ilgili yasa teklifi sunmak kaldı.arkasında neler dönüyor kimbilir.öğreniriz yakında.

• adı üstünde "dizi" bu yahu. bildiğin kurmaca bi dünya. olaylar olduğu gibi aktarılsa zaten dizi diye adlandırmazdık, belgesel diye adlandırırdık. bi de ülkede o kadar sorun varken bu dizinin batması, gündemi değiştireyim de uyusunlar bi güzel kafasından başka bi şey değil!

2|0
    0|0
  • Başbanımızın işi gücü yok dizileri eleştirsin, nerde görülmüş böyle bir şey!

9|1
    2|0
    • sırf o istemiyo die kaldırıyolar bir diziyle uğraşacagına şu şehitlere bi çözüm bulunsaydıııı. söylicek söz bulamıyorum yazık

• harem gözünü batmıştır

• Gecekondu mahallesinde Muhteşem Yüzyıl izleyen görmedim ben. Zaten tarihe az buçuk meraklı kişiler izliyor bu diziyi. Onlar da araştırarak neyin nasıl olduğunu zaten biliyorlar. Dizideki açıklık ve ahlaksızlıklara gelirsek bu her dizide var. Bence bunları engelliyecem diyen adamın uydu bağlantısını kökten koparması lazım.

2|0
    0|0
  • şehit haberlerini, terör haberlerini ve teröristin ailesine ödenen şehit maaşını değil bunu konuşuyoruz. daha önce de şehit haberleri çıktığında idam lafı ortaya atılmıştı. başbakanımız sağ olsun çok zeki ve gündemi değiştirmekte uzman.

3|0
    1|0
  • tayyip laf dedi diye kaldırıyolardır

2|0
    1|0
  • Yeni yıla gireceğimiz şu günlerde başbakanımızın yine üstün bir manevrayla sağ gösterip sol vuracağını tahmin ediyorum. Muhteşem yüzyıl bahane zamlar şahane!

2|0
    0|0
  • İzlemiyorum hiçbir eksikliğini hissetmiyorum.

2|0
    0|0
  • izlemiyordum zaten ilk sezon izledim baktım hep hürrem hep hürrem osmanlıyı içten mahvetmiş bi karıyı bu kadar göklere çıkarttılar bende bıraktım izlemeyi kaldırılırsa kaldırılırsın türk dizi sektörü çöküşte zaten ben sadece 1 kadın 1 erkeği seyrediyorum o kadar ajite drama ağlak diziler bunlar heryerde herkes yapabilirinsanları ağlatmayı ama çok çok az kişi güldürebilir

0|0
    0|0
  • ARALIK AYINDA MI?!?! Cenaze namazım Ocak 1,2013. Abi şaka mı çarşamba akşamlarını almasınlar elimden ya of . Televizyonu açmamın ciddi anlamda tek sebebi.

2|0
    0|0
  • Saçmalık bi diziydi gerçekten kaldırıldığı çok iyi olmuş.Tarihimizi ne biçim anlatıyorlardı

1|0
    3|0
  • Kaldırılmasından yanayım bende çok severek izliyorum fakat benim tarihimi yanlış anlatıyor ve bana bi yararı yok. Ayrıca bu diğer ülkelerde osmanlı sex diye geçiyor başbakanın bu konuya el atması tarihimizi önemsediği anlamına gelir

1|0
    1|0
  • ay artik kaldirilsin, entirka entrika nereye kadar... baska bi konu yok dizinin icinde , hep ayni senaryolar.

0|1
    2|1
    • Olayın alt metnini göremeyen sen iken nasıl da kör olan ben oluyorum çok ilginç

• burda kaldirilip kaldirilmamasindan bahs ediliyor. sen gelmis burkadan bahs ediyorsun,

• Birçok yanlışlar anlatılıyor. Başlarken kurgudur diyor ancak milletimiz bunun farkında değil. Yanlış bilginin önüne geçilir iyi olur.

1|0
    2|0
  • kaldırmasa ii olurdu ben sevmiştim o diziyi ama tarihleri iyi yansıtmaması farklı düşünülmeye sebebiyet vermesi sebebiyle ve diğer ülkeler bizi yanlış tanımasındansa kaldırılsın ama bence sadece bir diziydi...

0|0
    1|0
  • bence hareme gönderme yapsa basbakan daha ii osmanlıyı rezil etiller

0|0
    0|0
  • hadi yaa ya en azından entrika izliyorduk üzüldüm şimdi.

1|0
    0|0
  • cokk sükürrrr

2|0
    4|0
  • Sehzade Mehmet icin izliyodum geri fis fis fis

0|0
    0|0
  • Sırf o adamın kaldırması sinirlerimi bozuyor.O adamdan önce kaldırılmasını istiyordum ben.

1|0
    0|0
  • sonunda !

2|0
    4|0
  • kaldırmakta geç kaldılar..

2|0
    5|0
  • kesin miymiş

0|0
    1|0
    • Orasını bilmiyorum bende nette gördüm ama zaten son zmnlarda çok konuşuluyo dizi hakkında bu gidişle kaldırılır

• ÇARŞAMBA günlerini nası bekledigimi bi ben bilirim ahah ufuf

• üff bitmesin yaa

• iyi oldu..

0|0
    2|0
  • kaldırılıyo mu neden ? ben duymadım ama daha olay örgüsü çözülmedi ki

0|0
    2|1
    • haberleri izlemiyomusun herkezin agzında artık nettede duyurmuşlar aralıkda final die

• çokta iyi olmuş çokta güzel olmuş :D

0|0
    1|0
  • kesinlikle kaldırılmalıydı o dizi muhteşem yüz yıl değil muhteşem rezalet bence içim rahatladı valla fazla bile durdu o pislik dizi yerin dibine girsinler o diziyi yapanların hepsi. o değil şimdi bide harem çıktı başımıza diğerindende beter hepsi birbirinden pislik hangi küfürü etsen yakışır bunlara

0|0
    2|0
  • Bir tek o dizi değil kaldırılan...

Bir Zamanlar Osmanlı...TRT1'de finali yapıldı..

Şimdi tarihimizde böyle olaylar olmuş olabilir biliyorda olabiliriz ama bunu ekrana yansıtmak ve padişahların özel hayatını bu şekilde sergilemek ne derece doğru...Size bir örnek vereyim

M.Kemal Atatürk..Eşi hastave tedavi için yurtdışına gitti zaman başka birine aşık olup onunla yaşamaya başlamış.Eşi tedaviden döndüğünde bu durumu kabullenip aynı evde yaşamaya başlamıştır.Ama ilk eşi bu durumu içine sindirmemiş zamanla ve intihar etmiştir.Şimdi eşin ölümüne sebeb olan Atatürk'ü bu şekilde yansıtmak özel hayatıyla sizce ne derece doğru..

Yıllarca o heybetli o güçlü o cengaver bildiğimiz padişahların.Harem delisi olduğunun göz önüne serilmesi bence hiç hoş değildi..

1|0
    1|0
  • kaldırsınlarda çaşamba akşamları rahat rahat ders çalışayım. insan merak ediyor.

0|0
    0|0
  • Dizi bence misyonunu tamamladı birçok insan osmanlıyı araştırdı, ne kitaplar basıldı, ne çok okundu, hiç olmadığı kadar tarihe ilgi duyuldu dizi sayesinde. 3 senedir yayındaydı artık kalkasa da olur kalkmasa da ben de seviyordum diziyi ama izlemezsem de birşey kaybettmem. işin kötüsü bu dizinin final yapma sebebi. Aman bana ne oy veren diziseverler düşünüsün!

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...