Arkadaşlarınızda gerçekten de iyi müzisyen olan var mı bir şey sormam gerek?

var mı müzisyen aramanızda müzikle ilgili birşey soracağım?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• sor bakalım soruyu

0|0
    0|0
    • Benim anlamadığım bir nokta var. Eğer cahilliğim varsa bilmediğimden müziğe karşı bir saygısızlık etmek istemiyorum. Bir yandan fazıl sayı dinliyorum frank sinatrayı ray charles don ellis dinliyorum ya da yabancı değilde mesela cem adrian olsun fazıl say işte bunlar gibi sanatçıların müziklerini dinliyorum gerçektende müzik yapıyorlar. Ama birde murat boz gülşen demet akalın gibi daha bir çok kişinin yaptığı işlere bakıyorum he birde hande yener sinan akçıl falan yaptıkları şeylerin müzikle hiçbir şekilde alakası olamaz. Acaba ben mi yanlış algılıyorum? pop müzik tam olarak bu mudur bu saçmalık mıdır

• kardeşim george duke shine on dinle ayrıca bu adamı dinle çok sağlam

• çok sağol.. ya böyle müzik kültürüm yok ama edinmek istiyorum yani artık gerçek müzikleri dinlemeye başlayınca mesela don ellis indian lady müziğini öneririim bu arada çok sağol

Kızlar Ne Diyor 2

• Ne soracağına bağlı

0|0
    0|0
    • Benim anlamadığım bir nokta var. Eğer cahilliğim varsa bilmediğimden müziğe karşı bir saygısızlık etmek istemiyorum. Bir yandan fazıl sayı dinliyorum frank sinatrayı ray charles don ellis dinliyorum ya da yabancı değilde mesela cem adrian olsun fazıl say işte bunlar gibi sanatçıların müziklerini dinliyorum gerçektende müzik yapıyorlar. Ama birde murat boz gülşen demet akalın gibi daha bir çok kişinin yaptığı işlere bakıyorum he birde hande yener sinan akçıl falan yaptıkları şeylerin müzikle hiçbir şekilde alakası olamaz. Acaba ben mi yanlış algılıyorum? pop müzik tam olarak bu mudur bu saçmalık mıdır

• Şöyle şimdi dediklerine katılıyorum kesinlikle pop müzik bana göre günümüz insanlarına hitap edecek onları eglendirecek ama ciddi olmayan bir müzik türü yani gerçekten yetenekleri varsa bile bu dediğin insanların para kazanmak uğruna harciyolar kendilerini ama düzgün gerçekten beğendiğim sanatçılar da var mesela sıla mustafa ceceli gibi tabi her işte olduğu gibi saçmalayanlar da var bana göre gerçekten muzik yapan insanlar az ama yapacak bor şey de yok ben Türk halk müzigiyle ilgileniyorum mesela bayılıyorum çünkü gerçekten bir çaba sarf eden insanlar var veya tsm olsun klasik Batı müziği olsun bunlar daha değerli benim gözümde ama dedigim gibi günümüz insanına hitap eden müzigi yaparak para kazanmaya çalışıyorlar

• Mesela bazı insanlar hayko cepkine deli gözüyle bakiyolar daha doğrusu müziğine ama adam aslında mükemmel türkü de söyleyebiliyor ya da sılayi sevmeyen de vardır belki sana da saçma geliyodur ama o da çok farklı yarzlar söyleyebiliyor ya da hadise bunlar ufak örnekler ama insanlar kısa zamanda ve para kazanmak için müzik yapınca anca bu kadar oluyor

• Yardımcı olmaya çalışırım?

0|0
    0|0

• Yorumlar gayet başarılı. Orhan Gencebay'ı ayıran nokta jazz kalıplarını bağlamaya uyarlaması ve türk müziğine kazandırmasıdır. Ama ondan önce kullanmaya başlayan birisi vardır ki o da Aşık Veysel @soran @35zeyno

Erkekler Ne Diyor 1

• @PiyanistKadın

böyle bir nick görmüştüm, belki yardımcı olmak isteyebilir.

0|0
    0|0
    • trollemiş oldum, piyanist nedir o pianist olacak :D

@pianistkadin

Yükleniyor...