Hangi yabancı dilleri biliyorsunuz? Yabancı dilleri unutmamak için neler yapmak lazım?

Yabancı dil pratiği ve unutmamak için neler yapmak lazım?

0|0
9|18

En İyi Erkek Görüşü

• bol bol yabancı dilde ve alt yazısı da o dilden olan film, dizi vb. seyretmek. Farklı kalıplar duyduğunda tekrar tekrar başa sarmak ve kullanmaya çalışmak.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Çok iyi olduğunu düşündüğüm seviyede Fransızca, kendi çabam ile öğrendiğim ve pratik eksiğim olan orta seviyede fakat yetecek kadar İngilizce, yine kendim öğrendiğim düşük seviyede yetersiz İtalyanca biliyorum. Fransızca için internetten sık sık göz atıyorum. İngilizce filmlerle ayakta kalıyor. İtalyanca ise ölüm döşeğinde.

Bir de Esperanto var evrensel uydurma dil. Bilmeyenler internetten araştırsın, öğrenmesi çok kolay. Hem sayenizde pratik yaparım.

0|0
    0|0
  • en garantisi yabancı sevgili :)

1|0
    0|0
  • Valla en iyisi o dili konuşan bir sevgili yapmak :) Benim orti alaman sevgilisi sayesinde alamanca öğrendi yaa..

Burdan Hamburdaki Mişel yengeye selamlarımı iletiyorum :)

0|0
    0|0
  • ingilizce. sık sık dizi izlerim. teknolojik aletleri veya programları (cep telefonu dili, facebook vs.) mümkün olduğunca ingilizce kullanırım. oyun oynarım ve oyundaki yabancılarla konuşurum...

0|0
    0|0
  • İngilizce, Rusça biliyorum.Mesela ben Rusçayı gramer olarak bilmiyorum sadece denenleri anlıyorum cevap veriyorum.Bol bol konuşacaksın okucaksın.Pratik,pratik,pratik.Başka hiç bişey değil.

0|0
    0|0
    • rusçanın grameri de türkçeninkine benzer, zaten harfleri de yazıldığı gibi okursun. Zor gibi görünüyor ama bir türk için öğrenmesi kolay bir dil

• diller nankördür. sen onu kullanmazsan o seni unutur. yani bir insan hem ingilizceyi hem almancayı tam anlamıyla biliyorum diyemez. hangisini kullanıyorsa diğerini azda olsa unutmuş demektir. ben İngilizce ve Almanca biliyorum :)

0|0
    0|0
  • ingilizce biraz da almanca bilirim.sürekli pratik yapmak lazım.

0|0
    0|0
  • ingilizce :)

0|0
    0|0
  • ingilzice 2. anadilim

ispanyolca

çince(mandarin ve biraz cantonese)

biraz da japoncam var.

almanca ya başladım buaralar.

türkden çok amerikalı veya uzak doğulu arkadaşım var. zaten sürekli onlarla konuşuyorum.

0|0
    0|0
  • İngilizce biliyorum.

Dediğin gibi hep pratik yapcaksın (okuma,konuşma)

0|0
    0|0
  • Almanca ve İngilizce biliyorum, okulum Almanca oldugu icin bol bol konusma ve okuma yaparak kelime dagarcıgımı genisletiyor ve tazeliyorum. İngilizcemse tekrar ve pratigim olmadıgı icin unutulmaya yüz tutmus durumda su anda

0|0
    0|0
  • İyi ingilizce, az biraz ispanyolca ve almancam var.

Kullanmadıkça eriyip gidiyorlar. pratik için o dildeki şarkıları dinlemek, sözlerini takip etmek ve anlamak önemli. sanal ortamda da chat ile dil bilgidi ayakta tutulabilir.

0|0
    0|0
  • arapca

0|0
    0|0
  • İngizlcem gayet iyidir. Azıcıkta almancam var

0|0
    0|0
  • ingilizce...dil çok nankör sürekli tekrar ve pratik yap

0|0
    0|0
  • biraz almanca sağlam ingilizce 2. derece rusca... azıcık da arapça...

0|0
    0|0
  • İngilizce iyi seviyede, Almanca düşük seviyede bilirim.

İngilizce gerilememesi için dizi izlerim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• ingilizce biliyorum. pratik konusunda şimdiye kadar sıkıntım olmadı çünkü işim gereği ingilizce yazıp çizmem, okumam gerekiyor sürekli. ayrıca italyanca merakım var, hayatımı düzene soktuğum anda daha sıkı bir biçimde çalışmalara başlamayı planlıyorum.

0|0
    0|0
  • Bol bol altyazılı film izlemek ve de o dile ait romanlar okumak gibisi yok diyorum.

Soruna cevap ise, sadece ingilizce biliyorum. Ama fransızcaya da bir sempatim yok değil hani.

1|0
    0|0
  • ingilizce,italyanca,ve biraz ispanyolca,fransızca.unutmamak için bol kitap,gazete okumak,şarkı dinlemek,dinlerken ezberlemek,film izlemek,o dili konuşan arkadaşlar edinmek ve irtibatı koparmamak gerekiyor.

0|0
    0|0
  • ingilizce sadece birazda italyanca var ama çok az.

0|0
    0|0
  • ingilizce almanca, biraz italyanca ve rusca. fransızcaya da meraklıyım su aralar. en iyisi surekli film izlemek, o dildeki sarkıları dınlemek ve kitap okumak, imkan varsa da karsındaki kişiyle sadece o dili konusmak

0|0
    0|0
  • aklıma french kissten başka birşey gelmiyor :))

0|1
    0|0
  • ingilizce,almanca.

0|0
    0|0
  • rus dili, ingilzce ve biraz yunan ) dil ogrenmek icin bol bol konusmak lazim yoksa olmuyor

0|0
    0|0
  • ingilizce

çok ufakta olsa almanca ama hiç tekrar yapamdığım için unuttum gibi :S

0|0
    0|0
Yükleniyor...