Osmanlı da oğlancılık varmıydı?

Oğlancılık=eşcinsellikltir
Yoksa kendini tatmin etmek isteyenlerin çıkardığı bir şehir efsanesimisir bir blogda yavuz sultan selimin tercihlerinde erkeklerinde tercihleri arasinda olduğu yaziyordu fikirlerinizi bekliyorum

0|0
11|29

En İyi Kız Görüşü

• yavuz sultan selimin oyle olduğuna inanmıyorum ama osmanlıda vardı oğlancılık var hatta yeniçerilerde çivelek adı verilen eşcinseller var. bide o zaman yapılan minyatürlerdede bu var.

1|0
    0|0
    • O minyatürleri görmez olaydim 😀
      Ben hayranimdir yavuz sultan selime bilemedim inan

• Kazıklı voyvo olayini bende okudum ona cok yapilmis

• evet hemde cok filmini izledim filmde o kadar cok kötülenmişiz anlatamam. cok taraflı cekildiği belli

Erkekler Ne Diyor 29

• tamamen uydurma şeyler... son dönemlerde eşcinselliği meşru göstermek için hazırlanmış bir yazı.. dikkat ettiysen 8 gün önce hazırlanmış lgbt eylemleri olmadan bir kaç gün önce... ha osmanlı koskoca devlet içerisinde 72 millet var 3 kıtaya 7 denize hükmetmiş... bu tarz sapıklar mutlaka olmuştur ama bu sanki devlet eliyle desteklenen bişeymiş gibi göstermek tamemen uydurmadır.. osmanlı batının pek çok sapkın adetlerine karşı çıkmış bir devlettir.. eşcinsellik gibi bir iğrençliğe mi sessiz kalacak?

0|0
    0|1
    • Orasi güncelleniyor bu konuyu tarih hocama sormustum ve kaynaklarda var demisti

• sapıklar illaki olmuştur fakat bu osmanlının destekleyeceği bişey değildir. Allah rızası için cihad edenler bu tarz sapkınlıklara pirim vermez.. zira bu iş başta islama aykırıdır. bu tarz kaynaklar genellikle batı kaynaklıdır... mesela harem çok gizlidir içini kimse bilemez.. batılı bir tanesi aklınca haremi resmetmiş fakat namaz kılan kadınlar tekbir getirirken ellerini tıpkı erkekler gibi kulaklarına götürmüş.. bu söylediğim batının osmanlı hakkında ne kadar yanlış şeyler bildiğinin sadece bir örneğidir.. gerisini sen düşün

• osmanlıda yine bireyler arasındaki ilişkiden gulâmperestlik olarak bahsedilmiştir. Yine Osmanlı İmparatorluğu'nda seks işçisi eşcinsellere "hîz oğlanı" denir ve "hîz"ler devlet tarafından kayıt altına alınırlardı. Hayatını bu işten kazanan erkekler "defter-i hîzán" adlı kütüğe yazılırlardı

Osmanlı'da oğlancılığın Orhan Gazi döneminde başladığı sanılmaktadır

Osmanlı'da askerlik yaşı gelen eşcinsellerden cinsel yönelimine dair gerekçe ispatlaması istenmiyor, askerlik yapmaları için eşcinsellik bir engel olarak görülmüyordu. Osmanlı ordusunda eşcinseller Yeniçerilere hizmet eden "civelek" olarak tanımlanmış, savaşlarda ihtiyacı karşılamak üzere civelekler taburu oluşturulmuştu. Civelek taburunda yer alan askerlerin her birini bir yeniçeri sahiplenmiştir

Osmanlı dönemi saray ve saltanat çevresinde yer alan, kadın kılığına girerek dans eden erkeklere köçek denirdi.

Osmanlı'da kadınlardan hoşlanmadığını devamlı tekrarlamış, eserlerinde hep konusunu işlemiş eşcinsel şairlerden biri Enderûnlu Fâzıl olmuştur

0|2
    0|0
    • Bilgilerini bende okudum tesekkurler

• Rica ederim sadece bazı kafaların osmanlıyı bu kadar savunmasınlar diye yazdım herkesin yanlışının olduğunu görsün istedim

• sadece osmanlıda degil tarih boyunca vardı. hatta eskilerde kadınlar asagı goruldugu icin, yüksek mevkilerdeki adamlar oglanları daha cok tercih edermis. kadın hizmetci gibi vasat bir seks oyuncagı olarak gorulurmus... tabi osmanlı toplumunda ve sarayda olduguna dair bir sürü belge ve bilgi var.

0|0
    1|0
    • Gelde bunu cinsel soru meraklilarina anlat işte ben var demedim zaten bircok kaynakta var

• Varmış bununla ilgili oldukça uzun bir yazı var.
    Linkini atayım.

t24.com.tr/.../osmanlida-escinsellik-elinde-tesbih-evinde-oglan-dudaginda-dua,243678

Hatta bu linkte de değil sadece Aşkın Gözyaşları adında okuduğum dini , tasavvufu anlatan çok güzel bir kitabın için de bile Konya'da yaşayan insanların eşcinsel eğilimine bir , iki satır değiniyordu, nasıl giyindikleri hakkında.
    Gogılda da bir çok bilgi bulabilirsin.

0|0
    0|0
  • Saçma saçma konuşmayın be şu Osmanlı ya çamur atmayı bırakın artık yeter kaç asırlık devleti haremden ibaret bildiniz öyle yansıtıyorsunuz biraz tutarlı olun Osmanlı İmparatorluğu Allahın dinini yapmayı kendine gorev edinmiş Müslümanlığın yayılmasında büyük emek sarfetmis bir devlettir ve Kuran-ı Kerim'i kendine rehber edinmis bir devlettir escinsellik haramdır nasıl böyle bir şeyden söz edersiniz biraz kendinize gelin bunlar hep oyun biraz gecmisinizi ögrenin yalan yanlış seylerle uyutuluyorsunuz atalarınıza saygı duyun onlarinhiç değilse yazık vallahi yazık

0|1
    0|2
    • Ben osmanli gibi bir tarihim olduğu için gurur duyuyorum ama herseyin doğrusunu yapiyolardi diye birsey yok

• Osmanlı tarihindrn gurur duyabilirsin eğer onları seviyor ve saygı duyuyorsan yanlış seylere amel edemezsin onları kaldiki söylediğin seyleri gözlerinle görmedigin gibi düşüncesini bile o büyük insanlara yakıştırmamalîsın bunlar hep karalamak için yapılan oc. Oyunları

• Sanene evladım sanane ? O blogdakiler yatmış mı yavuz sultan selimle? Adamların baş uçlarında mermer bulunurmuş tuvalete giderken teyemmüm alıp giderlermiş abdestsiz adım atmazlarmış yavuz dediğin adam sıçtığı b*k kenan emirzalıoğlundan heybetliydi ne oğlancısı?
    Adam allahın kölesiyim diye kulağına küpe takmış bunları okudun mu?

0|2
    0|1
    • Ben herseyi okurum kaynak at ve ben doğru demedim sen git aşk sorulari cevapla :))

• Aşk soruları mı ^^ senin padişahlar birbirlerinii skkyolar mı gibi şeyler okuman daha hayırlı en azından el altında dolaşmazsın git hadi

• sert padişahlar bu konuda resesif heralde yani saçma konuşuyorsun kız ondan bahsetmiyor

• Saçma sapan konusmayin kardeşim osmanlı ve islam düşmanı aciz kişiliklerin uydurması bunlar..
    Peygamber ruyasiyla sefere çıkan adamlar bu mübarek şahsiyetler...

0|1
    0|2
  • Eşcinsellik her toplumda vardı. Ancak yasaklardan dolayı bu kadar açıklanamamıştı.

Yavuz Sultan Selim hikaye.

0|0
    0|0
  • İsin gercegi pek inanmiyorum egwr olsaydi bugun bu kadar homofobik bir toplum olmazdik degil mi? yani genelde erkek erkege iliskilere bir nefret gozuyle bakariz o donemde de bunun farkli oldugunu sanmiyorum.

0|1
    0|0
  • Dini yasalarin oldugu bi' devlette en tepedeki adamin bunlari yaptigini dusunenlere gulup geciyorum ben.

2|0
    1|1
    • Araştir bakalim arti ben var demedim medeni olun fikir istiyorum sadece

• Size dedigimi nereden cikardiniz?

Bu iddiada bulunanlaradir lafim..

• Sorry ozaman tesekkurlr yorum için

• yavuza laf söyletmem kesin fitradır

0|1
    0|0
    • Bende severim yavuzu :))) malesef birkaç yerde okudum

• inanmıyorum şahsen bazı padişlahların içki içtiğine inanırım ama bunlara inanmam

• illaki vardır. Ancak Bir Padişahın tercihleri arasına bir erkeği sokmanın tek amacı, Bunu normalleştirmek veya Osmanlıyı Karalamaktır..

Hiç bir osmanlı Padişahı, Bu tür bir ilişki içerisine girdi denilemez Bana göre..

0|0
    0|0
    • Girdi veya girmedi denilemez bence 😀

• @bayDC Gizlenebilir ama yalnızca Bir süre..

Ha gidip erkeği kendisi bulup, işini gördükten sonra kimse görmeden öldürüyorduysa olabilir. neden olmasın

• aynen bunu diyorum belki muhteşem yüzyıl abartılıydı ama yine de saray da ve çevresinde dönen dolapların satranç oyunlarının haddi hesabı yoktu süre konusunda sana katılıyorum

• oglanci padisahlar bile var 😉😂

0|0
    0|0
    • Sende torunusun heralde edebini bilde konuş

• Sendeki kafa ufakliktaki kafsdan ibaret anlaşıldı ne boş kafalı herifsin be ben ne diyorum o ne diyor l*n sen padisaholsan ki tırnağı olamazsın cinsel fantezilerjni kitap haline getirip gelecek nesillere mi anlatırsın mahrem denen birsey var neyin tarihsel bilgisinden bahsediyorsun elinde arşiv yazilari varmış gibi bir saattir kafan gibi boş boş laflar yapiyon

• Osmanli bilmez kimselerin konusma meraki iste 😞
      bir de bunlar. disarda turkculuk de taslar 😂

hadi iyi geceler. Sakin ola ayran cay icme @mafiaa

• Spartacustan gordugumuz kdryla roma devrinde varmis. o degil gece gece olmus ibn, lermi aklina takildi😅

0|0
    0|0
  • Olma ihtimali var sonuçta ayyaş padişahından mason padişahına kadar varsa onlarda olabilir.

0|0
    0|0
  • padişah bu kime kayacağını tellal ile duyuracak değilya aybalam:))

0|2
    0|0
  • Acilen blogları okumayı bırakmalısın en azından o bloğu

1|0
    0|0
  • yavuz gibi bir allah dostuna yapılan bu iddayı kanıtlamayan serefsizdir.

1|0
    0|1
  • 4. Murad'ın gevşek olduğu söyleniyor

0|1
    1|1
  • ne var ulan gaylik sonradan olan bişey değil ki yazıkla onlarada

0|0
    0|0
  • Sacma uyduruk

0|0
    0|0
    • minyatürler var laa saçma uyduruk demek saçma uyduruk olur

• miyatürler ateş olmayan yerden duman çıkmaz tezini %100 doğrulamıyo mu yoksa onlarda da shop olduğunu mu düşünüyosun

• Hamse-i hatayi de dolu minyatür var girip bakın , eşcinsellik kültürümüzün tam içinde var :dd

0|0
    0|0
    • Bakmaz olaydim bakmistim daha önce 😕

• tamam minyatür olsun minyatürde shop olucağını iddia edemezler artık di mi

• Yok artık. Öyle olsa bütün memleket padişahın tezgahından geçerdi.

0|0
    0|0
  • varmış

0|0
    0|0
  • osmanli hep oğlandi zaten, araplara veriyorlardi

0|1
    2|3
    • Bu yorumun cok alakasiz

• biraz ince dusunursen bayagi alakalı, sen git Türklerin nasil müslümanlaştırıldığını oku 70 yıllık kayıp tarihi araştır.. sonra osmanlının arap devşirmesi onlardan türeme dönek bir toplum olduğunu görürsün..

• üslubun ok alaakasız diyor kendini ifade etme şeklin

• Osmanlinin alayi sapik top ibneymiş. Müslüman olduktan sonra olmuş galiba bunlar böyle.

0|0
    1|0
  • osmanlı kadın egemen bir devlet kadınların birden fazla kölesi vardı kullandığı ev temilziliği felan için ama erkek erkeğe bilmiyorum:)

0|0
    0|0
  • açıkçası osmanlı hükümdarlarının nefislerine zevkelerine ve hırslarına göre hareket ettikleri bir gerçek hee bugün olsa ne olurdu diye sorsan zinayı ölümüne yasaklarlar ama amerikadan da bence kadın p*rno oyuncularının %87 si nin erkeklerin % 2-3 civarı nı hareme getirirlerdi yani bu açık ve net bir gerçek

0|0
    0|0
    • Zaten sonradan bırakilmis cok eskilerde varmis bilemedim inan

• öyle yapacaklardı bir padişah gözü görsün ki öyle fizikli öyle güzel kadınları hani... kadar bırakmaz tez getirtir yanlış anlattım belki ama inan kesin bu

• bence yoktu

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Bende Sultan Selim'in öyle olduğunu duymuştum. Sağ kulağa küpe takanlara gay denme muhabbetide ondan kaynaklı diye duydum birde ama ne kadar doğru bilemem.

1|0
    1|1
    • Bende duydum doğrulunu bilemiyrum

• Şeriat ile yönetilen bir devlet..

Koskoca İslam aleminin halifesi..

Akıl mantık durur bu iftira karşısında kardeşim. ..

Fatih Sultan Mehmed Han haksızlık yaptığı için elinin kesilmesine karar veren adaletin şaşmasına nasıl inanırlar anlamam.

0|1
    1|1
  • Vardır bence.

0|0
    0|0
  • Bu tarz konuları sitelerden değil, kaynakları ile doğruluğu sabit kitaplardan araştırmak en doğrusu.
    Şahsi kanaatim öyle bir şeyin olmadığı yönünde. Osmanlı düşmanı bloglarda anlatılan "padişah ve hamam hikayeleri"ne de gülüp geçiyorum.

0|0
    0|0
    • bence ateş olmayan yerden duman çıkmaz hayatta en acı söz hep benim için bu oldu babalarından şikayet eden kızlar benim babamla yaşadığım keskin anlaşmazlıklar hep ben de aile kurmuyla ilgili şüphe uyandırdı ve en sonunda bunlar gerçek oldu ensest denen şeyi öğrendim ve daha kötüsü bunun tüm gelir düzeylerinde görülebildiğini öğrendim daha da kötüsü böyle korkunç bişeyin çok ciddi bir şekilde gizlendiğini ve bu yüzden bu aileleirinin bilinmediği amaolası uzman tahminlerine göre bu oranın gerçmişte de az olmadığı ve daha kötüsü son 10-15 yılda çok çok yaygınlaşıtığının tahmin edildiğini öğrendim

• yani anlıycağın olmaz olmaz deme olmaz olmaz

• yani kardeşlerini katleden oğlunu boğdurtabilen haremdeki kadınlarına ''GÖNLÜNE'' göre seçebilen artık bu islamdaki nefis denen şeye ne kadar uyuyor bilemem böyle padişahların olduğu bir devlette soran kızın bahsettiği şeyin olmasından daha normal bişey olamaz sen de mantığını kullan ve düşün illa bir çatlak tan bir şeyler çıkacaktır

• Onun yavuza atılmış bir iftira olduğunu düşünüyorum oglancılığın da osmanlıda olduğuna dair birkaç makale okudum

1|0
    1|0
    • Yavuz konusuna bende inanmadim ama kaynaklarda var sasirdim inan

• Sonuçta aynı şey atatürk için de söylenmiş kaynakların güvenilirliği de önemli

• Var canım

0|1
    0|0
  • siz o yeniçerilerin küçükken ne olduğunu sanıyordunuz?

0|1
    0|1
  • Evet varmış bir çok tarih kitabında da var bu.

0|0
    0|0
  • Kendi tarihimizi karalamak icin her yol deneniyor nasil muhtesem yuzyilin senaristleri algi operasyonlariyla kanuniyi bu denli lekelediyse
    yavuza dabenzer muamele yapiliyo

0|0
    0|0
  • Osmanlıyı kötülemek için her halt yazılır zaten işin kötüsü kendi tarihini bilmekten yoksun olan türk gencinin bunlara inanıp tartışmaya açmasıdır

0|0
    2|0
    • Güncelledim oku orayi

• gerek yok güncellemen sana kalsın

Yükleniyor...