Toplanın hikaye yazalım. Kısa birşeyler?

Bölüm bölüm birleştirelim. İlk bölüm benden devamı hayal gücünüze kalmış.

"İki adım atmama kalmadı ki bir gürültü duyuldu. Ardından kolumda bir sancı. Sıcak sıcak akan kanı hissetmeye başladığım an yere yığıldım."

Güncellemeler:
Herkese teşekkürler de soruyu cevaplamak istemeyen yazmasın arkadaş "bu ne biçim soru böyle" diye beğenmediğin soruya yorum atmak da hangi atın kafası.

0|0
2|9

En İyi Kız Görüşü

• Sonra ne olduğunu anlayamadan odanın köşesinden gelen ince bir ayak sesi beni birden kendime getirdi masanın ucundaki bıçağı alarak yerdiki kuru parkelere saplayıp destek alıp ayağa kalkmaya çalışırken boynuma gelen soğuk bir nefes içimdeki intikamı daha da körükledi...

2|1
    0|0
    • Gecenin sessizliği bir çocuğun avazı çıktığı kadar bağırmasıyla bozuldu. Arkama dönmek istedim ama yapamıyordum. Sonra bayılmışım kalktığımda...

• Bilmediğim bir odanın içindeydim. Duvarlar da insanın içine huzur veren posterler vardı daha sonra odanın kapısı açıldı ve yaşlı bir teyze içeri girdi artık bana aitsin dedi..

• Bana aitsin dedi yıllardır beklediğim gibi... Zihnimi zorlayıp hatırlamaya çalıştım bu yabancıyı. Ne demek istemişti? Sonra sonra gramafondan çalan ezgiyi algıladı kulaklarım ve bu huzur veren ezgiyle birlikte anımsadım kül rengine çalan saçlarıyla lavanta rengi elbisesi içinde kaybolan solgun çelimsiz kadını... Şimdi değişen tek şey bir zamanlar siyah olan saçlarıydı, bir de birkaç çizik atılmış yüzü... ve hala o aynı kindar bakışlar... beni nasıl bulmuştu?

Erkekler Ne Diyor 9

• kendime geldiğimde sabah olmuştu. bir köşede etrafı izliyordum. birine takıldı gözlerim hayal mi gerçek mi bilmiyordum ama sesleri net duyuyordum...
    hayır dedi. yardım gerekmez. ben kendim taşıyabilirim. ısrarcı oldu genç. bir ucundan tuttu poşetlerin. mecbur kabul etti yaşlı ve yılların yorgunu kadın. daha fazla ısrar etmedi. ama yüzünde herhangi bir aydınlanma belirmedi. omuzundaki yükler okadar ağırdıki elinden alınan bikaç poşet farketmiyordu. kapıya kadar getirdi poşetleri genç ve gülenyüzüyle içten samimi davranarak nezaman istenirse yardımcı olacağını belirtti ve hızla uzaklaştı. okuldan dönmesi an meselesi olan çocuklar nerdeyse gelir ve aç aç sofraya oturma yarışına girerlerdi daha formalarını çıkarmadan. kız herzamanki gibi geldi eve ama çocuk herzamankinden biraz farklı geldi ağlamıyordu ama sinirden gözyaşı dökülüyordu. kavga etmişti besbelli. pazardan henüz alınmış domates soğan ve hıyarla hemen salata yaptı kadın. akşama kocasına hazır etmeliydi yemeği. yoğunluğa girişmeden kendine beş dakika izin verdi. milyarlara değişmeyeceği o çok değerli tam beş dakika. sonra ağzından düşürmediği besmelesiyle girişti işlere. farkında değildi üzerinde düşünmüyordu otomatik olarak yapıyordu işleri. hayal kurmuyordu artık. hayalini kurmadığı bir hayatı yaşamaya başladığından beri tövbe etmişti hayal kurmaya
    eline sağlık anne dedi tüm şirinliğiyle kız. belli etmesede gurur duyardı çocuklarıyla. tek varlığı olan çocuklar ilerde güzel işler başaracaktı mutlaka. babaya benzemicekti hiçbiri. yemek bitince oyun için sokağa fırladı çocuk. kız anneyle kaldı sofranın toplanmasına yardım etti ve geri kalan işler için annesinin dudaklarından çıkacak emirleri beklemeye başladı. saçladı oldukça gür gözleri anlamlı burnu tam yüzüne göre orantılı şirin bir kızdı. tam olarak annesine benzediği söylenemezdi ama babasına hiç benzemiyordu. belki biraz halaya ya da teyzeye. annesi pek kıyamazdı ona çok fazla iş yaptırmazdı ama her yardımı ilaç gibi geliyordu. öğretmenler oldukça memnundu.

1|0
    0|0
    • dalgın dalgın işleri yaparken birden beyza dedi. çık biraz dışarı hava al. bırak işi gücü dersleride sonra bitirirsin. itiraz etmedi beyza. mahallede arkadaşlarıyla ençok ip atlamayı ve yakartop oynamayı severdi. ağzından çok gözleri konuşurdu beyzanın. cümle kurmadan önce uzun uzun düşünürdü nokta atışı yapardı. ancak hıdır öyle değildi. ağzına geleni düşünmeden saydırır doğruda söylediği olur yanlışta. sevmezdi ismini ama yapacak bişey yoktu. dedesinin ismini uygun görmüşlerdi. arkadaşları göbek adıyla seslenir hıdır ismini bilmezlerdi. babasının kopyasıydı hıdır. bazı dersleri aklı almazdı almak istemezdi ama kimi derslerde hocayı bile şaşırtan çözümlemeler yapardı. ilginç bakış açısı onu tembelliğe iter evde pek ödev yapmazdı. büyük adam olma hayalleride kurmazdı. bu köhne mahallede kim adam olmuşki ben olayım düşüncesi daha o yaşlarda girmişti beynine. tuğçeye vurgundu en platoniğinden. pencere onu görünce nefesi kesilecek gibi olur ama yanında iki cümle kuramazdı.

• en kabasından naber kız tuğçe der cevabı beklemeden pis pis sırıtırdı. oysa içinden geçenler bambaşkaydı...

• Betimleme gücü çok iyi. Tebrikler

• Bölüm 2: Gerçekler Ortaya Çıkar

Kafamı yavaşça yukarı kaldırdığımda üstüme sıcak salça atan babamı gördüm. Dedim; "Baba, sen hayırdır!" .

1|0
    0|0
  • Ve birden ayaga kalktim ve saka yaptigimi soyledim. Ve iki adim atmaya kalmadi ki arkadan bir terlik isik hizinda kafama geldi. Ardindan kolumda bir sanci. Sicak sicak akan kani hissetmeye basladigim an yere yigildim. Belki bu saka bu olayin provasiydi..

1|0
    0|0
  • Gözümu hast. de açtım. Yanımda hiç tanimadigim biri refakatçi olmuş bana. Ne oldu diye sorduğumda maganda kurşunu dediler bana.

1|0
    0|0
  • sonra birden bir kaçışma birisi 112 yi arıyordu sesleri tam oalrak işitemiyordum başıma insanlar toplanmıştı

1|0
    0|0
  • "İki kadın sessizce oturuyor muş."
    Alıntıdır

1|0
    0|0
  • yav *

1|0
    0|0
  • Yaz okuyacam söz ):

1|0
    0|0
  • gözlerim kararmaya başladığı sırada son gördüğüm şeylere inanamamıştım... benden akan o sıcak kan neden yerde haç şeklini almıştı ve avucumun içindeki çivi izleri nasıl olmuştu?

1|0
    0|0
    • Yoksa sen İsa mıymışsın.

• İsa'nın tekrar geri geleceği üzerine inanan hıristiyanlar için olabilir... o da bunu bu şekilde öğrenecek olabilir :D

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...