Kendinizi yetiştirmek için neler yapıyorsunuz?

Kulturlu ve kaliteli olmak için illaki zengin olmak gerekmiyor, örnek ve doğru görüşe Eig ve herkese herzamanki gibi +1 vericem hadi bakalım şu aşktan biraz kafa kaldırın bee bekliyorum 😡😡KS oram buram aşk kokuyor 😡

0|0
9|37

En İyi Erkek Görüşü

• Ne çok parayla ne çok okumayla ne de genel kültür sınırlarını aşmakla olmaz sağlam karakter..

*Kişinin nasıl yetiştiği, ahlak yapısı, dünyaya bakış açısı, beklentileri, kayıpları bunların hepsinin bileşkesidir karakter, değer yargılarında yatar asıl prensipleri..

Otu çek köküne bak, kişinin hamuru ve benzeri söylemlerin dışında Allah yüreğine hakkaniyeti, sevgiyi, saygıyı koyduysa eğer kişi ne yaparsa güzel görünür..

Demem o ki; doğrular ortada.. İnsan tercihlerinin sonucunda çiziyor her yolu..

Oğluma çok kitap okumayı, düzgün bir lehçe ile konuşmayı, kalsik batı müziğini, gece verilen bir resepsiyonda neler giyeceğini, çatalı hangi eliyle tutması gerektiğini öğretmeden evvel, insan olmanın gerekliliklerini, zaafiyetlertini, Hak'kı, saygıyı , iyilik yapmayı, iyi bir insan olmayı öğretmeye çalışıyorum..

Devamı nasıl olsa gelir..

4|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• Meselâ ben 25 yaşımdan sonra okumaya başladım dersanelere gittim yaş 29 4 yıllık Lisans Mezunu yum... ;)
    B. sayar sertifikası ehliyet gibi alınması gereken belgeleri de aldım ;) Esnaflık yapıyorum 12 senedir buda her türlü insanla mücadele ettiğin için geliştirmeni sağlıyor...

Şu yukarıdaki yazdıklarım GEREKLİ evet ama #TEFERRUAT kısmıdır...

Esas olan İNSAN olabilsek / OLDUYSAK hoşgörü Sevgi-Saygılı olmak...
    Ailene toplumuna iline Ülkene hatta ve hatta DÜNYA ya #FAYDALIBİREY olabildiysek olabiliyorsak / Olamadıysakta #ZARAR vermiyorsak bu şekilde çocuklarımızı yetiştirebiliyorsak #NEMUTLU bize ;)

1|0
    0|0
  • Alt yazılı film dizi seyrediyorum ki İngilizcemi geliştiriyorum. Kitap okumuyorum ama sürekli gazete ve dergi okuyorum. Bazen bir cips kutusunun üzerindeki yazıları defalarca okuduğum olur. TRT hd de belgesel seyrediyorum doğal hayatı hayvanları ve özellikle çevreye uyumlu binaların nasıl yapıldığını öğreniyorum. Teknoloji benim merkez üssüm. Her gün üye olduğum bir site var yeni ne var takip ediyorum. Bu konuda bir çok teknoloji market çalışanlarından daha üstün olduğumu düşünüyorum. Hastalıklar ve çözümleri için pc den makaleler okuyorum netten. arkadaşım çok az var. Çünkü çoğu işinde gücünde ve pekte fırsat olmuyor. Ama yeni ve değişik bilgili karakteri sağlam insanlarla tanışmak için uğraşıyorum. Hani bana bir şey kazandıracak insanlarla tanışmaya çalışıyorum. haberleri takip edip ülkemizde ve dünyada neler olup bitiyor bilmek istiyorum. Hayvanlara yardım ediyorum. Yemek ve su veriyorum. Saf sevgi ve pozitif enerjiyi yogada değil bence bir hayvanı okşarken bulabileceğinizi rahatça söyleyebilirim. Bir şeyi büyütüp yetiştirmek gerçekten büyük bir mutluluk. Bahçemiz var ve domates biber gibi sebzeler ekip yetiştiriyoruz. O toprağın üzerinde çıplak ayakla yürümek çok güzel bir şey. Hele ki mandalina ağaçlarının altında uyumak süper bir şey. Yani bunları yapmak gerçekten sizi geliştirmiyor olabilir ama sizi siz yapan insanla doğanın bir bütün olduğunu hissettiren şeyler.

1|0
    0|0
  • Aksine, parasızlık daha iyi olabiliyor. Sen de olmayan şeylerin, kıymetini biliyorsun. Bunun için çaba gösteriyorsun. Okumak ilk sırada olabilir ama yetmez. İnsanlığı, saygıyı, sevgiyi bilmek gerek.
    En büyük avantajım: birbirinden çok farklı arkadaşlara sahip olmam. (Din, dil, etnik köken gibi) Bu sayede de her gün yeni birşeyler öğrenebiliyorum.

2|0
    0|0
  • Hayatı yaşarken, satır aralarını okumayı ihmal etmem. İnsanları kuru kuruya dinlemem. Hepsinin birer hikayesi vardır. Kulak veririm. :):

1|0
    0|0
  • -Yabancı dilimi gelitriyorum.

-Sertifika programlarına katılıyorum.

-piyano eğitimi alıyorum

-dans eğitimi alıyorum

1|0
    0|0
  • kendini yetiştirmek için çok nedenler vardır.. bu kimi zaman kitap okumakla, kimi zaman entellektüel bir birime sahip insanlarla sohbet ederek kimi zaman da gezerek olabilir.. ama tek doğru sonuç vardır herkese nasip olmaz

1|0
    0|0
  • +1 için yazmıyorum öncelikle...
    Mesela iyi bir baba olmak için ; babamın bana karşı yaptıgı kötü hareketleri kötü olayları benim canımı sıkan kararları video kaarşısına geçip anlatıyorum çocuguma böyle yapmamak için
    İyi bir eş olmak için; "Sadakat; gelecektekini eşini düşünerek hareket etmektir" sözüne bağlı yaşıyorum
    İyi bir evlat olmak için ; Aileme kötü laf getiricek olaylardan kaçıyorum
    İyi bir vatandaş olmak için vatanıma layık bir şekilde kendimi eğitim vatanıma ihanet etmiyorum
    İyi bir insan olmak için ; Kedileri çok sevmeme rağmen evde istenmediği için sokak kedilerini besliyorum

1|0
    0|0
  • Veletlikten beri elime ne geçse okuyan birisiyim. Hocam sağolsun 10 senedir mezun olamıyorum ama bayadır kendimi mesleki faaliyetlere verdim. Projeler yapıyorum, şu anda bir proje şirketine bağlıyım yurtdışında şirket, çünkü Türkiye'de ya torpil olacak ya da elinde diploma olacak. Almanyadaki şirket projelerimi beğendiği için beni kendi bünyelerine kattılar. HEr bakımdan kültürlü olmak için önce merak gerekir. İnsanların elinde "internet" denen bir "nimet" var. Bu nimeti aşk meşk için kullanmaktan ziyade öğrenmek için kullanmalı bir insan. Herkesin elinde milyarlı ktelefon var, uygulamaların hepsi mesajlaşma, kaçınız merak ediyor telefon nasıl yapılır, telefonda kullanılan malzemeler, telefon macerası nereden başladı ve bu sürece kadar gelirken nasıl gelişmeler oldu. Bu gelişmelerde yaşanan "devrimler".. Bunun gibi bir sürü soru sıralanabilir. Bunlar zorsa, izleidğiniz film/dizilerin yönetmenleri, oyuncuları kariyerleri eski filmleri, konuları, konuların o filmin çekildiği dönemi nasıl yansıttığı, neden o konu işlenmiş?
    Sonra öncelikle hepimiz insanız. Nedir bu insan'lık? ne kadar düşündük bunu? İnsan olmanın getirileri nelerdir, sorumlulukları nelerdir, dezavantajlarımız avantajlarımız? Kendimizi geliştirmemiz için neler yapmalıyız? Bir beynimiz var ama bu nasıl çalışıyor? Nasıl öğrenebiliriz, ne kadar yemek yemeliyiz (en basiti) .. Doğru nedir, ahlaki doğrular, toplumsal doğrular, etik davranışlar, yanlış nedir, yalan ile yanlış aynımıdır, davranış şeklim hangi düzeyde doğru, hangi düzeyde yanlış.. bu şekilde kendimizi sorgulamamız lazım.
    Gördüklerimize ne derece bakıyoruz? Memleket nere dendiğinde verilen cevap herhangi bir il olsun. Bu il in tarihi nedir, ne oldu bu ilde Neden Antep değil de Gaziantep ya da diyarbakır, şanlıurfa, istanbul? Memleketini nasıl tasvirleyebilirsin..
    Yıllardır belgesellerde Aslanları izliyoruz, Aslanların davranış şekilleri değişti ! ama hala biz O Aslan neden o hareketi yaptı? sorusunu soramıyoruz..

0|0
    0|0
    • Bu konu da baya bir doluyum ama çok kısa bir özet geçtim.

• kitap - dergi köşe yazısı makale ne bulursam okurum yazarların edindiği konular işleyişleri yaşam biçimlerini takip ediyorum.. her şeyin güzelini doğrusunu öğrenebilmek için hala eksiklerim olduğunu düşünüyorum...

1|0
    0|0
  • Motor sporları ve Teknolojiyi iyi takip ettiğim için aynı zamanda içinde bulunduğum için ister istemez merak ede ede gelişiyor insan. Tarih açısından zayıf kalıyorum çokta önemli değil benim için. Açıkçası gelişmeye çalışmıyorum fakat sistem ona doğru itiyor.

1|0
    0|0
  • kime dokunsam bir ah işiteceğimi biliyorum ve dokunuyorum... duyduklarim benim aslinda nekadarda huzurlu mtlu olduğumu gösteriyor şükrediyorum ve efndi efendi yaşiyorum.. ulaşilmaz sandiğimiz işleri yapan insanlar sandiğimiz kadar akilli diiller sadece fırsatlar sunulmuş bende kendime bu firsatlari sunmaya çalişiyorum iyi kötü demden iyi olmaya çalışarak çevere ediniyorum.. olduğu kadar olmadiği kader:D

1|0
    0|0
  • zengin için para lagzım

1|0
    0|0
  • Her dinden kitaplar okuyoru7m kendı dınımın değerini daha iyi anlaıyorum.

1|0
    0|0
  • Genel kültürümü geliştirmeye çalışıyorum.

1|0
    0|0
  • Tarihimi araştırıyorum, kitap okuyorum (roman vb) geziyorum, fotoğrafçılık ile uğraştığım için bir şeyler öğreniyorum tarih olsun vb şeyler olsun...

1|0
    0|0
  • Kendimi sulayip buduyorum bolece gelisiyorum evet odunum

1|0
    0|0
  • Bol bol kazık yiyorum

1|0
    0|0
  • Okumak çalışmakla insan gelişir. insanları tanıyıp hoşlanılmayan kişilik özelliklerini belirleyip O davranışlar sizde varsa yok etmelisiniz

1|0
    0|0
  • ayda bir kitap okuyorum
    demek isterdim
    ama olmuyor
    kitabı alıyorum okuyacak zamanı alamıyorum
    ofis ev okunmayan kitapla dolu

1|0
    0|0
  • kişilik sahibi ol aklını kullan ne istediğini bil sosyal ol spor yap alieni utandırma ii bir dost ol ii bir sevgili gerisi bos sence

1|0
    0|0
  • Spor, kitap okuyorum ve wattpadde yazıyorum. Müzik dinliyorum, çalıyorum. Resim, gözlem, yürüyüş. Kısacası hobilerimle uğraşıyorum ve hoşuma giden kültürel şeylerle uğraşıyorum.

1|0
    0|0
  • Türk Edebiyatı'nın klasiklerinin okuyorum yabancı edebiyatlara oranla daha az kültür ve elit kesim konusu ama en azından bizden

1|0
    0|0
  • valla ben bol bol sinema izleyip uzun bisiklet turlarina cikiyorum, fotograf cekiyorum model cekiyorum. yeni insanlar taniyor sohbet ediyorum.

1|0
    0|0
  • Düzenli olarak kitap okurum ;l

1|0
    0|0
  • tek bir düşünceye bağlı kalma. Ne kadar farklı düşünceyle karşılaşırsan kendini o kadar geliştirirsin.
    Durmadan oku. Eline geçen herşeyi oku ne olduğu başlarda önemli değil. Alışkanlığın olduktan sonra ilgilendiğin alanlara yönelirsin.
    İnsanlarla iletişime geç. Yine aynı şekilde ne kadar farklı yaşam tarzı o kadar kültür. İmkanın Varsa seyahate çık. Önce ülkemizden başla ardından dünyaya açıl.
    kaliteli belgesseler izle...

0|0
    0|0
  • Otobüsde yolculukda bol bol kitap. Bilgisayar başında ise işimle ilgili forumlar falan vb..

1|0
    0|0
  • Kitap okuyup filmlerle kafa bulup kendimce bir şeyler karalıyorum

1|0
    0|0
  • her daim yenilikçi, disiplinli, çalışkan ve araştırmacı olmak :)

1|0
    0|0
  • Okuyorum geziyorum kndimi bilinclendirmek icin elimden geleni yapiyorum ama bilgim fena

1|0
    0|0
  • gezıyorum haber okuyorum gereklı kıtapları okuyorum arastırıyorum

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 9

• Türkçe'ye özen gösteriyorum.

1|1
    0|0
  • Hatalarımı sorguluyorum.

2|0
    0|0
    • Çokmu hata yapıyorsun? Yapılan birseyin tekrarı ni yapmamaya çalış ama takılıp kalma orda biliyorsun insan hata yaptıkça akıllanır

• susmaktan çekinmiyorum
    geri adım atmasını biliyorum
    gerektiğinde gururumu köreltebiliyorum
    bol kitap okuyup bol müzik dinliyorum (çeşit önemli)
    yeni insanlarla tanışmaya daima açıgım
    moda adı altında olana değilde içimden geldiğince hareket etmeyi ve giyinmeyi tercih ediyorum buda beni ben yapıyo

2|0
    0|0
  • kesinlikle para herşey değil,, şu söz çok güzel;insanlar giyimleriyle karşılanır, fikirleriyle uğurlanırlar! zaten burada herşeyin dış görünüş olmadığını kanıtlıyor.. ne kadar güzel veya yakışıklı olursan ol destekleyici bir zekan aklın olmadığı sürece kendini yetersiz hissedersin..

1|0
    0|0
  • Kitap okumak önemli ama aşk kitapları olmasın lütfen. Milletin aşkı bize bir sey katmıyor. Klasik okuyum, psikoloji okuyun, tarih okuyun, siyaset okuyun, felsefe okuyun. Çekingen olmayın fikir alışverişi yapın. İnsanları gözlemleyin, tiyatroya gidin. Bunlar için çok paraya gerek yok. Kitap için kütüphane, fikir alışverişi için arkadaş, tiyatro için de devlet tiyatroları var en ucuzundan :)

1|0
    0|0
  • Zenginlerin cogu aptal olabiliyor iste :)

1|0
    1|0
  • Hıcbısey yapmıyom

1|0
    0|0
  • film gezmek belgesel

1|0
    0|0
  • bol bol ktap okuyorum ve yazıyorum bazen şiir çoğu zmn gunluk

1|0
    0|0
Yükleniyor...