Osmanlı'da harem nasıl bir yerdi?

Muhteşem Yüzyıl V Foxta Yayınlanan Harem adlı dizilerde Haremi Birkaç oda dolusu kadın olarak gösteriyorlar Harem öyle bir yer değil aşçı ebe hizmetçi vsyle o tür işçilerin çalışanların olduğu bir yerdi diye eleştirenlerde var osmanlıda harem nasıl bir yerdi gerçekten açıklayan olursa sevinirim

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Harem padisahin ailesinin ve calisanlarin kaldigi yerdir evet..

ama buraya kimse haremagasindan izinsiz giremez, padisah bile istedigi gibi girip cikamaz..

Padisahin hareme giris cikis yeri ayri bi yerde zaten o haremde kimlerin calistigini genelde gormez.. Validesinin kendisi icin sectigi bir cariye disinda kadin da goremez..

Eger tek esli olmayi sectiyse baska cariye de gormez..

dizilerde padisah elini kolunu sallayarak giriyor cariyeleri suzuyor begeniyor haremine aliyor..boyle seyler vaki degildir yalandir..

harem osmanli kadinin elit kismidir aslinda..mesela haremdeki kadinlardan mimar sanatci bir suru sey cikmistir..

2|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 10

• link

burdan oku

0|0
    0|0
  • harem padişahın ve üst düzey adamlarının çeşitli ülkelerden getirilmiş ya da hediye edilmiş genç güzel hatunları düdüklediği yer :)

0|0
    0|0
  • işin açıkcası gidip görmedim :D ama işte padişahın karısı kızı kuması cümbür cemaat orda kalıyor diye biliyorum birde kısırlaşmış bekçiler varmış derler

0|0
    0|0
  • İnsanlar bunun için kitaplar yazıyorlar. Sense bizden bir kaç cümle ile açıklamamızı istiyorsun. Bence kitap al ve oku.

0|0
    0|0
  • Dizide izlediğİnin yüzde 40'ı.

0|0
    0|0
  • padişahların bütün zevklerini karşıladığı yer milletin aklına sadece cinsellik geliyor o başka..

0|0
    0|0
  • Padişah olup her gülün tadina bakmak vardi

0|0
    0|0
  • yani güzel yermiş atalarımıza yakışır :D

0|0
    0|0
  • devlet için kendi çocuklarını öldürenlerden ne beklerisniz ki hepsi aynı !

1|0
    0|0
  • Ya padişah dediğiniz adam çatır çatır sevişiyormuş işte daha neyi kabul etmek istemiyorsunuz anlamıyorum ya. Öpfs...

İnsan, abi! Sadece insan...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Muhteşem Yüzyıldaki bildiğin kerhane. ki eskiden de öyle olsa gerek. sonuçta bir sürü kadını orya topluyorlar sülüman istediğini seçip yatağa atıyor

1|1
    0|0
    • o şekilde olması saçma gibi geliyor bana yani hoş değil bence

• bende oyüzden bu soruyu sordum ya zaten süleyman savaşlardan nefes bile alamayan biriydi sarayda kalma sayısı okadar azki

• o zaman pzvnki valide sultanmış.

Yükleniyor...