Çin gerçekten zulmediyor mu yoksa abartılıyor mu?

Çin'in Doğu Türkistanda yaptıklarının abartı veya uydurma olduğunu birkaç yerde okudum ama tam olarak inanmadım düşünceniz nedir?

0|0
11|9

En İyi Kız Görüşü

• Yazılanlar, haber yapılanlar kadar büyük bir zulüm yok. Fakat bir kargaşa ortamı var.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• 2|0
    0|0
  • Düşünceden öte somut bilgilerle yoka çıkmak gerekiyor. Sosyal ve basılı medya da haber niteliğinde yayınlanan görsellerin büyük bölümü farklı zamanlarda farklı bolgelerde ki yasanmisliklar. Kabul edilmesi gereken bir diğer gerçeklik ise o bölgede son yıllarda islami terorizmin artan bir ivme ile yayılıp örgütlü bir hale dönüşmesi. daha bir kac ay önce ellerinde bıçaklı ve satırlı teröristler Çin de sivillere saldırıp öldürdü. Ve o kişiler Uygur türkü idi. Çin de bu amaçla bahsi geçen yapılanmaya kanlı operasyonlar düzenledi. Olaya bu çerçeveden bakarsak siviller zarar görmüş olabilir mi Doğu Türkistan da? Evet mümkündür. Çin asimilasyon uyguluyor mu yıllardır? Evet uyguluyor. Ama soykırım var mı? Bu ise sadece kara propogandadan ibarettir.

0|1
    0|0
    • terör konusunda yazmaya gelmiştim,
      +1 veriyorum, isteyene konu hk. kaynakçalar da sunabilirim.

iyi günler,

• @Dopey teşekkürler. Yine de kaynakça sun bence. Faydası olur kanaatindeyim.

• Bence oyle bir sey yok.

1|0
    1|0
  • Bu tür haberlerde yardım toplayıp kulis yapmak için her zaman abartı yapılır. Çin belki bazı konularda baskı yapsa bile abartının fazla olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Videolar var birsuru ac izle

0|0
    0|0
  • Müslüman türkleri katledıyolar çeşitli videolar filan var arastırabılırsın güruceksın o zaman gerçek mı oldugunu anlarsın..

0|0
    0|0
  • Ediyor

0|0
    0|0
  • filistinden gerçek yalan olan varsa o da filistin

0|0
    0|0
  • olabilir ama gözümle görmedim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• inanmadım diyorsun ya gerçekten kör müsün diye sormak istiyorum. Sence bunca insanın anlattığı yalan mı? Çekilen fotoğraflar yalan mı? türklerle hiç bir bağı olmayan bir insanı getirsek anlar ama siz ne biçim insanlarsınızki halen gözünüzün önündkei reddecek kadar körsünüz. Bunların hepsi uydurma çekilen fotoğraflarda montaj ben hayatımda sizin kadar duyarsız kör insan görmedim.

0|0
    0|0
    • cümleyi bir daha oku
      uydurma olduğunu birkaç yerde okudum ama tam olarak inanmadım

• boşa konuşmayın sen ne gördüğünden emin olsan zaten bu soruyu sormazsın. İlla sizi oraya götürüp bişeyler yaşayacaksınız ki öyle inanasınız. Aşağıyada biri yazmış al resimler bir kaç yıl önceye ayitmiş. Diyelimki öyle ne yapalım? bir kaç yıl önce olmuş örtün üstünü mü diyelim işte bu kadar körlerden oluşuyo bu ülke. Bu kadar duyarsız insanlardan.
      sana gelince istersen inanma. Sizin bir şey lere inanmanız için başınıza gelmesi lazım. Zaten bu kadar insna gerizekalı anlattıklarıda yalan anladın mı hadi buna inanın siz

• gerçekten zulmediyo inan buna çin zaten işkencesiyle meşhur oldum namını duyurmuş bir ülke ve müslümanlardan bir o kadar nefret eden bir ülke Doğu Türkistanda yeni bir şey değil bu Çinde 1966 ve 1976 yılları arasında ülkenin başına gelen müslüman düşmanı Mao o yıllarda da Doğu Türkistandaki Uygur Türklerine türlü türlü işkenceler yapmış zaten.

0|0
    0|0
    • Mao çok işkence yaptı ona hiç şüphem yok

• evet ama şu an gündemde olan Çin ve Doğu Türkistan katliamı

• tamam düşünceni paylaştığın için teşekkür ederim

• bilemiyorum ki ben :(

0|0
    0|0
  • Köpekleri yediler sıra insanlara geldi biri şunlara bomba atsın.

1|0
    0|0
  • Baski var fakat iddia edilen gibi vahset yok anladigim kadariyla. Biraz arastiran anlar zaten. Algi operasyonuna kaymis bu olay biraz.

0|0
    0|0
  • sence bunun abartısı olabilir mi? uydurma falan değil. Nette bununla alakalı bir sürü video var birini açıp izlersen abartılma olmadığını görürsün

0|0
    1|0
  • Öldürmenin abartisi yoktur.

1|0
    0|0
  • bnce abartma falan deil:(((((

0|0
    0|0
  • o durumla alakalı hıc bısey paylasmadım cunku resımlerın hepsı bır kac yıl oncesıne aıtmıs. yanı yalann

1|0
    0|0
  • O fotograflarin hepsi yalan olamaz... Sadece 1 tanesi gercek olsa bile bu cok buyuk bir olaydir...

0|0
    1|0
Yükleniyor...