Kültürel asimile özendirmekle mi başlar?

Türkiyede yaşayan insanlar olarak popüler kültürün hızlı tüketilen sanat eserleriyle her gün yüzgöz olmaktayız. Ancak bunlardan bir kısmı bizi gerçekten asimile ediyor. başka kültürlerin toplumsal davranışlarını sergiliyoruz. giyimiyle kuşamıyla dinlediğimiz müzik tarzlarıyla onlara benziyoruz. En basit bir örnek vermek istesem, bir arapça yada kürtçe şarkı dinlerken amerikalının verdiği zevki alamıyorsam bu öyle olduğu için midir yoksa asimile olmuşuz anlamına mı gelir ?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle katılıyorum ve harika bir başlık. özellikle de genç beyinler bu şekilde yıkanıyor. bundan çıkarı olan insanlar da var medya dahil olmak üzere. en büyük eksisi de bu.

ailelere de cok büyük iş düşüyor ama biraz özeleştiri yaparsak Türkiye'de aile hayatına baktıgımızda bunun da pek içaçıcı olması düşünülemez.

sonucunda da apaçi diye adlandırılan gençlik çıkar sokaklara...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• katılmıyorum farklı kültürleri severim sanatı.müziği ..kendime göre yaşıyorum biraz kişiye bağlı bence

0|0
    0|2
  • kalite farkı olmasından olabilir mi seçici olmak lazım

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 4

• Sorun da nickin gibi .. bubi tuzagı gizli . Aslında nereye varacagını sorarken yonetmişsin yorumlarda da

0|0
    0|0
  • Kesinlikle haklısınız,kültürel asimile özendirmekle başlar.Hoolywood başta olmak üzere pek çok batılı (en başta abd ) şirketlerin yaptığı bu zaten.Bununlada yetinmeyip,yasadışı olduğu halde pek çok film reklam ve çizgi filmlerinde beyin yıkayıcı gizli mesajlar barındırıyorlar

2|1
    0|0
  • Oh be çok şükür adam akıllı bir soru

Konuya gelince ergenlerin tavırlarına ve çevredeki tabelalara bakman yeterli ben izlemiyorum ama buna tv deki saçma salak programları da ekleyebilirsin müthiş bir mankurtlaşma operasyonunun ortasındayız.

1|0
    0|0
  • ''Bir ülkenin yemek alışkanlığını değiştirirseniz, her şeyini değiştirebilirsiniz''

adını hatırlamadığım muhterem bir zat

..

Ayrıca, dağılan Sovyetler'e ilk iş olarak Mc'Donalds açan Amerika'yı da tebrik ediyoruz buradan..

0|0
    0|0
Yükleniyor...