MOMO adlı kitabı okuyan?

Arkadaşlar, 7. sınıftayken türkçe öğretmenim bana Michael Ende'nin MOMO adlı kitabını önermişti. O zaman aldım ve yıllardır kitaplığımda duruyor, şu an okumak istiyorum onu. Okuyan varsa nasıl bir kitap, konusu ne bana yazabilir mi acaba :)

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Okudum ben de o kitabı.. 7. sınıfta proje için vermişlerdi..
    http://i.hizliresim.com/GYaj5r.jpg
    Biraz biraz hatırlıyorum ama..

Momo diye bir kız var, yaşadığı herkes tarafından biliniyor, tanınıyor.
    Zaman Dede diye bir tanearkadaşı var bunun eski bir arkadaşı..
    O Zaman Dede onu geçmişemi götürüyordu ne, geçmişe götürdükten sonra zamanı durdurmuştu sanırım. :/
    Sonra onları kacırmıslar.. Zamanı durdurmak ıcın kutuların ıcınde zamanı yıyen böcekler vardı..
    Sonra bunlar serbest bırakılmak için Tik tak cücelerine ''kırıkkıllar hakkında herşeyi bildiğimiz için bizi esir aldılar '' dedi. (Kırıkkıllar, zaman yiyen böcekleri etkisiz hale getiriyordu sanırım )
    Sonra tik tak cüceleri o zaman kutuları actıgında ıcınde zaman yiyen böcegın oldugunu gormusler felan falan. Sonra dedeMomoyu kendi zamanına getirmiş.. Bu kadar hatırlıyorum :/

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 4

• Mutlaka okumalısınız :)
    Hatta bir de öneride bulunmuş olayım, Mutlu Prens'i de okumalısınız, Oscar Wilde.

1|0
    0|0
  • Okudum harika bir kitaptır, zamanın önemi, zaman kavramları.. Aşırı tavsiye ederim. Michael ende 👍

1|0
    0|0
  • okumadım ama oku bence bir zararı yok

0|0
    1|0
  • Annem şu an okuyor, sonra bana verecek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...