Her gün olmasa bile arada sırada " Küfür " manasında kullandığımız kelimelerin aslında ne anlama geldiğiniz biliyor musunuz?

blondewoman
Ben bunlardan bir kaçını kullanıyorum aslında. En çokta "Angut" kelimesini. Peki siz en çok hangisi kullanırsınız ve anlamını biliyormusunuz?

Angut = Bir kuş türü
Dallama = Osmanlı zamanında, Müslüman olmayan çocukların ve bazı gelişmeye müsait Müslüman çocuklarının mermerlere tokat atmak suretiyle büyütüldüğü ve sonraları bu çocukların savaştaki atlılara karşı yaya olarak önde koşulan askerler olan cengâverlere dönüştükleri zamanda, onlara verilen isim
Denyo = Emanet, rehin
Kahpe = Arapça'da öksüren kişi
Kaltak = Üzeri meşin, halı vb. şeylerle kaplanmamış olan eyerin tahta bölümü
Zibidi = Gülünç derecede dar ve kısa giyinmiş olan kimse

Angut
Dallama
Denyo
Kahbe
Kaltak
Zibidi
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Her gün olmasa bile arada sırada " Küfür " manasında kullandığımız kelimelerin aslında ne anlama geldiğiniz biliyor musunuz?