Klasik Türk Müziği?

Populer müziğin günümüzde en çok tercih edilen tarzlar arasına gırmesınden sonra arada kı Türk klasik müziği dinleyenlerin varlığını , kimleri dinlediklerini varsa önyargılarını ve ne anladıklarını merak ediyorum

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Ruhu ve beyni dinlendiriyor eğer gerçekten severek dinlenirse bambaşka yerlere götürüyor senii ve kafanı rahatlatyor diye düşünüyorum.. mesela : Beethoven : Für elise
    Vivaldi - la follia
    Bolera -ravel vs vs.

0|0
    0|0
    • aralarında Vivaldi'yi dinledim bir tek. Peki ya Türk klasık müziği?

• Evet tarihçi , yazar, bestekar ve devlet adamı (Bogdan beyi) Cocuklugu babası'nın Bogdan beyı olmasında oturu payıtaht'ta gecmıstır. Kendi olusturdugu nota sıstemıyle bır cok Osmanlı bestesini yok olmaktan kurtarmıstır. Tabi iyiliği oldugu kadar Rus'lara sığınırak bağımsızlık gayreti içine girmesi gibi zararlarıda dokunmustur.

• Az çok bilgim vardı evet öyle :) müzikleri gerçekten güzel

• Her tarz dinledigim gibi bunu da dinlerim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Yazdığın cümledeki 'ki' birleşik yazılır. Türk ya da yabancı fark etmez dinlerim. Anlayacak bir şey yok, his bu.

0|0
    0|0
    • Keşke muhattabı olmadıgın soruya cevap vermeseydın. Imla'yı luzumlu geldıgı kadar bılırım, kı'yı bırlesık yazıcak kadar.. . basit bir klavye hatası. Sen ise muhattabı olmadıgın bır soruya cevap verme curetınde bulanarak art nıyet tasıyan ımla telkınlerınde bulunuyorsun. Senden cok var ... burası orası değil

• Kardeş bura nere? Ben de bu yapıdaki insanla muhattap olmam zaten. Sana senin seviyende bir yorum yapıyorum; elimlen gonuş (!)

• Haklıydım...

• Ben dinlemem

0|0
    0|1
Yükleniyor...