Biz gerçekten yaşamayı bilmiyor muyuz arkadaşlar?

Öncelikle hepinize iyi sabahlar. Bu Pazar günü Çetin Altan'ın yazısını okuyanlar olmuştur elbet. Okumayanlar için link Bizler toplum olarak bir arada yaşamayı bilmiyor muyuz gerçekten? Yoksa gerçekten ürettiğimiz komplolarda olduğu gibi bizi bir arada yaşatmamaya mı çalışıyorlar? Neden iki yakamız bir araya gelmiyor? Ayrıca bir olayda herkes bir araya gelirken aman biz Türk'üz naraları atarken; neden normal hayatlarda bazen düşman gibi olabiliyoruz? Çok mu megalomanız? Acaba bundan mı kaybediyoruz? Yoksa çok mu düşüncesiz? Bizi yönetenler diyeceğim ama neticede onları o koltuğa oturtan bizleriz. Yani netice itibariyle sizce sorun bizde mi?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• idealleri olan genç bir toplum iken sistemli bir şekilde eğitim sistemimiz, ulusal değerlerimiz, örf adetlerimiz(ki yanlış olan töre ile birlikte), ülkü birliğimiz, ulus kavramımız, ırkımıza dayanmayan geçmişe dayalı birliğimize dayanan milliyetçiliğimiz günden güne eritilirken, günlük hayatta geçim sıkıntısı çeken,yarınından emin olamayan, insanı ve sosyal hakları sınırlı, dolayısıyla elindekiler konusunda bencilleşen bir toplum olmamızın sonucu bu hale gelmemiz kaçınılmaz. sorun bizde, ama yobaz liderleri başımıza getiren eğitimsiz kesimde değil, belli konularda uzmanlaşmış, eğitimli ve Atatürk'e derinden saygı duyup idealleri ölçüsünde hizmet edemeyen bizlerde.

0|1
    0|0
    • Eyvallah @hotdog umarım @siskomavinin de dediği gibi bundan sonraki nesiller biraz daha sağduyulu yetiştirilir de artık birbirimizi eritmekten kurtuluruz.

Kızlar Ne Diyor 1

• Her sorunla karşılaştığınızda.. Yönetenlere, hükümete söz söylemeyin.. Evet biz seçtik 100 oyum olsa yine veririm AKP..

Çok şükür bizim iki yakamız bir araya geliyor.. Kişi kendisinde aramalı bir sorun varsa...

0|0
    0|0
    • nalaka smd, akpyle siyasetle!senin iki yakan bıı araya gelebilir.sen herkesmsn herkes sen mi..polemik çıkarmaya çalışma yazıyı oku fikir yürüt banane senin oyundan!

• Sayın Soran..:=)

Sorunuzda bir kaç şeye deyinmişsiniz.. İçlerinden, bende bu hususa, deyinmek istedim.. Hatamı yaptım..

• Yok bir şey demedim ama her ilk paragrafın sanki bizi hançerlemek için yazılmış. Yani biz burda hükümetten dem vurmadık. Daha ziyade kendimizde bir şeyler aramaya çalışıyoruz.

Erkekler Ne Diyor 2

• Sorun bizde. Çelişkilerle dolu arada kalmış bir milletiz. Şöyle bir düşünsene çağdaş diyemezsin, yobaz diyemezsin, demokratik diyemezsin, teokratik diyemezsin, laik diyemezsin, islamcı diyemezsin, sosyal bir devlet olmadığı da apaçık ortada.. Daha da sayabiliriz. Sadece hükümet değil halkda da bir gariplik var. Farklı etnik kökenleri, farklı bölgeleri hatta aileleri ve kişileri bırak kişinin kendi içinde bile yaşadığı paradokslar o kadar bariz ki. Bunun sebebi bana kalırsa batı, doğu ve arap kültürleri arasında kalmış ve hepsini de model olarak almış oolmamızdan geliyo. Bu yüzden devlet milletin kafasına çekiçle vursa da zıt kutuplar yine de birleşemiyo, örgütlenip karşı koyamıyo. En zor zamanlarda birşemeyen halk nasıl bir arada düzgünce yaşasın ? Karamsar olmak istemiyorum ama ben bu problemin kolay kolay çözüleceğini sanmıyorum

0|1
    0|0
    • Dostum tam olarak ben de onu sormak istiyorum zaten. Evet sorun ne devlette ne hükümette ne şunda ne bunda. Sorun tamamen bizde. Çok garibiz kendi aramızda. Az önce @ayddemle olan diyalogumda susmak zorunda kaldım. Neden? Çünki biliyorum ki birileriyle kavga edicez. Ve ayddem bol eksi alcak yani garip milletiz vesselam, kendinden bu kadar korkan bir millet yoktur herhalde.

• :) Güzel soru hocam. Ama nedense aşk soruları milletin ilgisini çekiyo hep :)

• Eyvallah böyle sorulara da arada düşen olur tabi:) Her tür soruya cevap vermek güzel ama sürekli aşk aşk olmuyor ki yahu nereye kadar:)

• tek cevabim var bu soruya ister kabul et ister etme hocam, biz birbirini cekemiyen hain iki yüzlü bir milletiz 5-6 kesim bir arada yasiyamiyor ama bak bak amerikaya avrupaya kac irk bir arada yasiyor

0|3
    0|0
    • Aslında yorum yapmak istiyorum sana dostum ama:) Neyse yorumsuz bırakayım sayfa siyaset meydanına dönmesin:)

• susma sustukca sira sana gelecek

Yükleniyor...