Aranızda NEY üfleyen var mı?

ben üflüyorum ama bazen doğru sesi bulmakta zorlanıyorum. başalaylı 2 hafta oldu. ne öenerirsiniz?

Güncellemeler:
afedersiniz 2 ay oldu başlayalı 2 hafta diye yanlış yazmışım

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• 2 haftada ses çıkarabildiğine dua et. Bol bol üflemen lazım. Ney üfledikçe olgunlaşır, üflemeyi kestiğin anda hamlaşmaya başlar. Üfleyen kişi de aynı şekilde. Bazen neyden sadece ses çıkarmak için 1 ayını veren insanlar var. Nerde kaldı ki doğru sesi çıkarmak. Her gün en az yarım saat eline alıp üfle 1 sene de bir yerlere gelirsin.

0|0
    0|0
    • 2 ay oldu 2 hafta diye yanlış yazmışım. veysel karani ve şol cennetin ırmakları ilahilerini üfleyebiliyorum ama "re" sesinde sorun yaşıyorum uff.

• youtubeda videonuz varsa link atabilir misniz

• yok youtube falan kullanmıyorum

Erkekler Ne Diyor 15

• nefes çalış sürekli ve soğuk sıcak üflemeleri çalış.

0|0
    0|0
    • sıcak soğuk üfleme nedir bu terimleri ilk kez duydum.

• benim sorunum şu "re" sesi bozuk çıkıyor. hoca da dedi ki dudak açın yanlış. neyin yuvarlak kısmını dudak kenarına getirip üfleyeceksin diyor yapıyorum bazen çıkıyor bazen de çıkmıyor ses offf sorun bu işte abi.

• youtube da ideal açı ve dudak hareketleri vardı bir ara. oradan takip edebilirsin. eğitimler var onları izle. unutma ki delik üzerinde dudağın %90 lık kısmı kapatacak ıslık çalar gibi vereceksin nefesi.

• Evet neyzenim..

0|0
    0|0
    • maşallah sana ). sakın bırakma

• Inşallah.. Azimli, sabırlı ve inançlı olduktan sonra ne kadar zor olsa da oluyor, Allah nasip ediyor işte. Benim bugünkü durumum aklıma bile gelmezdi önceden ama Allah önümüzü açtı ve en iyi projelerde ismimiz yer aldı Elhamdülillah. Inşallah size daha iyileri nasip olur...

• Youtube kanalım var ama şu an düzenleme yapıyorum, aktif değil. Olunca haber veririm. Bu da konuk sanatçı olarak katıldığım bir programdan: http://vocaroo.com/i/s0YvXW7AfYES

• Üflemek isterim #D

0|0
    0|0
  • @soğuknefes var burada, üstaddır, 10 yıldır ney üfler.. yardımcı olur sana.

0|0
    0|0
  • Evde hala durur sesi cıkarmayi beceremedim. 😊

0|0
    0|0
  • Ney kac para?

0|0
    0|0
  • Ney fuuuuuuuuuu evet oldu varr. d. d

0|0
    0|0
  • Çok ince bir noktası var bazıları ilk günde yakalar o noktayı bazıları iki hafta bulamazlar. Biraz deneme-yanılma gerek

0|0
    0|0
    • doğru sesi ilk gün buldum ama şu aralar "re" sesi bir değişik çıkıyor sanki. diğer seslerde sorun yok gibi

• Nerde görev yapıyosunuz

• Kendimi ifşa etmesem iyi olacak :)

• Onun icin nefes lazim ya...

0|0
    0|0
  • yok.

0|0
    0|0
  • neyde üflemiyom zurnada...

0|0
    0|0
  • Yok olsa dükkan senin

0|0
    0|0
  • ben onu beceremiyorum ya :D

0|0
    0|0
  • Olsada dinlesek

0|0
    0|0
  • tanıdığımla geçen muhabbet
    -neymi üflüyorsun sen?
    +neyi üflüyorum?
    -ney ney l*n neyyyyyyy adı ney çaldığın aletin.!
    +ne bilim abi buldum çalmaya çalıştım
    -lan elindeki aletin ismi ney
    +ha abi bumu ney üflemeli çalgı
    -lan s. ktir git adamın asabını bozma

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben üflüyorum bir aralar cok merak salmıştım ; dudak pozisyonunu iyi kavraman gerekir. eger sesi bulursan bırakmadan üfle iyice aklına kazı o pozisyonu ve netten falan hocalardan izle ney ancak taklit edilerek bir yerlere getiriyor.

0|0
    0|0
  • Ney öyle özel ki... ne çok üflemeye gelir ne az üflemeye dengeyi bulabilmelisin... benim sana tek tavsiyem asla pes etme her gün yarım saatini ayır muhakkak... eskiden neyzenler ney çalmaya ilk başladıklarında sadece tek bir delikle başlarlarmış 6 ay sadece ona çalışırlarmış ses olgunlaştıktan sonra bir delik daha ve bir 6 ay daha... asla olmuyo diye pes etme...

0|0
    0|0
    • pes etmem çok seviyorum

• SEVİLMİCEK GİBİ DEĞİLKİİ ŞU HAYATTA İKİ ENSTRÜMANIN SESİNE BİTERİM 1 GİTAR 2 NEY :) İKİSİ Bİ ARADA MUHTEŞEM Bİ SES OLUYO :) İŞTE MÜZİK ZİYAFETİ...

• çok isterdim ney çalabilmeyi sesi çok huzur veriyor bana

0|0
    0|0
  • Öğrenmeyi çok isterim ama zor diyolla

0|0
    0|0
  • ya onun kurslarında çok bulundum, 2 hafta da olacak iş değil bu :dd

0|0
    0|0
  • Dudağin yara olana kadar üfle. Doğru sesi tam olarak bir ayda çıkarırsin

0|0
    0|0