Aranızda senaryo yazan (amatörce) ve/veya hikayesi olup ...

bunun üstünde duran hani yapım şirketleriyle veya senaristlerle paylaşan oldu mu?

0|0
10|27

En İyi Kız Görüşü

• Yazdım, yazarım, yazıyorum. Fakat dediğin gibi amatörce. Yazmamın sebebi de falanca bir gün, falanca birisi beni keşfeder umuduyla da değil. Sadece hayattaki bazı kesitleri, çıkardığım dersle harmanlayıp kağıda döküyorum. Ve en güzeli de o satırları tekrar okuduğum an da ki acı gülüşü görmek. Pişmanlık duygusu ağır bir duygudur. Kaldırır, kaldıramazsın bilinmez. Mühim olan neye pişman olduğun. Yine de hatalarıyla yaşamayı öğreniyor insan. Gibi.

Bu konuşmanın sonu nereye varır bilmiyorum. En iyisi yarıda kesmek.

Yazmak her anlamda güzel, yazabilene :)

2|1
    0|0
    • bana verebilirmisin bi kaçını ?

• mesele yazmak veya pişmanlık değil -en azından yazmak.

• www.azraningunceleri.tumblr.com burada arşivden bakarsan ulaşabilirsin. Bir kaç senaryom vardı. Ve orada paylaşmadığım nice yazılar.

Kızlar Ne Diyor 9

• Bunlar senin emeğini kenidne mal ederler bi yeteneğin güzel bi fikrin varsa kaptırma kimseye derim ben imkanların dahilinde kendin çek çekebiliyorsan

0|1
    0|0
  • Kendi çapımda bir şeyler yazıyorum ama henüz yeterli oldugumu dusunmuyorum. İleride belki... :)

0|1
    0|0
  • nefes vardi kaybolan böcügü ve patlayan cakmak ile alevler icinde kalan annesi.

0|0
    1|0
  • O kadar cesur olamadım... Henüz...

0|0
    0|0
  • hayatım senoryo... :DD

1|0
    2|2
  • bana plato dan teklif gelmişti...

0|0
    0|0
  • Var yazdık ama henüz yapım şirketine gönderecek zamanımız olmadı:(

0|0
    0|0
  • hikaye demeyelimde şöyle anlatayım mesela dersteyim o an çok farklı bir şey geliyor aklıma ve hemen not alıyorum ama aklıma geleni değil aklıma gelen şeyin bana hissettirdiklerini yanımda kağıt kalem yoksa telefonuma daha sonra eve geldiğimde bunu bir yere yazıyorum ve arada okuyorum ve bazen o kadar karışık yazmış oluyorum ki acaba o an ne düşünüyordum ben diyorum yazmayı seviyorum her ne kadar istediğim şekilde ifade edemesemde

1|0
    0|0
  • bir tane yazıyordum hiç yeteneğim yoktu yamaya ama denemek amaçlı bir tane yazıyordum baya özeniyordum diyaloglar falan böyl ciddi cümleler yazıyordum hatta çekecektim bunu imkanım vardı aama lanet olsun kaybettim dolabımda saklıyordum ve sanırım birisi alımış aynısını yazmaya çok uğraştım ama baya uzundu hepsini hatırlayamadığım için sinirlendim bıraktım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Ben roman yazıyorum arkadaşım sonra da bir yayınevine satacam eski romanımı 6.400 e sattım iyi kar sağlayan bir iş.

0|0
    0|0
  • Yazmayı çok seviyorum hatta yazdıklarımı da saklıyorum fakat bunları ne genel anlamıyla bir araya getiriyorum ne de böyle bir girişimde bulundum, bakalım ileri de belki bir şeyler yapabilirim :)

1|0
    0|0
  • Sen daha iyi bilirsin onun kıymetini ^^ kimse bilmez senden başka

Türkiye'de zaten sen uğraşıp fikir haklarını almazsan bastırmazsan ya da çekmezsen zor tanıdık yoksa tabi

umudunu kırmak istemem ama her yayınevi binlerce kitap bekletiyor yetişemiyorlar satışlar da az görece

film de aynı

+ bi krizdir tutturmuşlar bu ara

0|0
    0|0
  • Yazdıklarınızı profesyonel ortamlara taşımak ve bu yeteneğinizin mesleğiniz olmasını hedefleme aşamasında maalesef başınız "tanıdık ve torpil" duvarına çarpıyor sertçe! Umutlarınız, dahası hayalleriniz doğru kişiye ulaşma yolunda üstünüze açılan her yanlış kapıyla azalıyor ve yerini öfkeye, boşvermişliğe, değmezliğe bırakıyor ister istemez...

0|0
    0|0
  • 1 sene boyunca bu olayın üzerinde durdum. bir arkadaşımla beraber çok uğraştık en sonunda sinopsisini ve senaryosunu yazdık, sonra da bu yazdığımızı filme döktüm. kısa film şeklinde 6 dakikalıktı. sevdiğim kıza yapmıştım ama bir olay yüzünden o kadar sinirlendim ki herşeyi denize attım :( belki ilerde yazarım.

0|0
    0|0
  • kağıda dökmesem de deli senaryolarım vardır :)

0|0
    0|0
  • biri 300 biri ise 283 sayfalık iki senaryom var amatörce denedim oldu ama pc imde halen saklı :) kimselere sunmadım

1|0
    0|0
    • notere tasdiklet en azından.

• flaşlarım sağlam film olsun felan diye de yazmadım çocukken çok etkilendiğim bir kısa romana ben bişeyler kattım 300 sayfalık bir fantastik yazdım

birde kişilik üzerine 90 larda 18 lik bir gencin kendini buluşu var :) 283 sayfa

• evet bi zmanlar kitap yazıyodum sobada yaktım sonra

0|0
    0|0
  • vallahi hayatım seneryo olur... da senariste sunmuş değilim...

0|0
    0|1
  • Evet Kamcili Adam Kamcisiz Madam isimli bi senaryom oldu basrollerde Cuneyt Arkin'i ve AYsen Gruda'yi dusunduk ama her nedense Holywood'da tutmayacagini dusunduler. Saskinim

0|0
    1|0
  • burada herkes senarist, herkes yönetmen, herkes oyuncu, herkes profesör... emin ol cevaplarken bile sana senaryo yazıyorlar...

0|0
    0|0
  • bazen bende karalıyorum bişeyler,o anlık ruh halimle neler çıkıyorsa artık

0|0
    0|0
  • 13 yaşındayken tiyatro yazmıştım, okuyanlar çok gülmüştü ve bunu geliştir diyorlardı ama ergenlik sorunları baş gösterince devam edemedim. Şu sıralar film senaryosu yazmayı düşünüyorum, bitince Yüksel Aksu hemşerime göndereceğim

0|0
    0|0
  • link bu filmi izlemeni tavsiye ederim;)

0|0
    0|0
    • filmi izlemiştim.yalnız senaryo sinan çetin ve amatör olduğu zamanlarda düşünmemiştir sanırım.

• Tabi ki amatör olduğu zamanlarda düşünmemiştir ama şöyle bir durum var; Bende bir zamanlar yazıyordum bilgi var emek var fikir var her şey var ortada gel gelelim yazdığın senaryoyu kime ulaştıracaksın? Nasıl ulaştıracaksın? Bu en büyük problem.

• ben resident evil oyunu ilk çıktığında (playstationa çıkmıştı) oturup yazmıştım bir hikaye sonra filmini yaptılar, benzerlikler vardı, işte elimizden tutan olsaydı :)

0|0
    0|0
  • Hiç dikkat ettiniz mi?

Hayatım senaryo diyen iki kişi de "senaryo" kelimesini doğru yazamamış.

1|0
    0|0
  • oldu ama oç yapıyorlar. sağlam birini bulmalısın. O da zor.

0|0
    0|0
  • Bir ara çok düşündüm hatta bir kaç kişiye danıştım fakat aldığım tepkiler nedeniyle vazgeçtim.

0|0
    0|0
  • yazarlık yapıyorum...hikayelerim var..yılda 1 milyon kez tıklandım ama zor bu işler..

0|0
    0|0
  • bir ara bir zombi hikayesi yazmıstım :)

0|0
    0|0
  • peugeot a reklam fılmı... şarkı sözlerm var ve gungor karakasa ve suat aydogana verdım

0|0
    0|0
  • bişeyler yazmak istiyorum zaten

0|0
    0|0
  • yazar olmak varsa yazarm :)))

0|0
    0|0
  • Aşk ve Romantizm üzerine var... 26 adet senaryo yazdım gizli bir defterde saklı duruyor ben ölünce vasiyetim olacak ... daha ekliyorum üzerine 26 senaryonun en az 5 tanesi ödül alacak tipden.. bugüne kadar Türk sinemasında görülmemiş hikayelerle dolu...

0|0
    0|0
  • amatörce yazıyorum ama böle bi işten para kazanma duygusu hayallerimi bı yerden sonra kısıtlar dıye hıc yayınlamayı dusunmedım

0|0
    0|0
  • hayatım senaryo benim.

0|0
    0|0
  • hangı tarzda soruyorsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...