Bazıları neden 5-0 önde başlar?

bütün hayatın boyunca çalışırsın çabalarsın 1 tane gol atabilmek için ama bazıları hayata 5-0 önde başlar. hiçbirşey yapmasına gerek yoktur. Siz bu duruma ne dersiniz?

• Olsun yine de hayat güzel
    32% (7)60% (3)37% (10)Oy Ver
  • Ben daha çok gol atarım 6-5 yenerim
    9% (2)0% (0)7% (2)Oy Ver
  • Ben zaten küstüm hayata küsük küsük yaşıyorum
    14% (3)0% (0)11% (3)Oy Ver
  • Bu bir sınavdır diyip sabretmek gerekir.
    45% (10)40% (2)45% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar k.bakmayın kimsenin canını sıkmak istemedim.

0|0
13|15

En İyi Erkek Görüşü

• hayatta genelde böyle farklılıklar var. ama insanın yapabileceği hiçbir şey yok. sizce insanın bazı kişiler bizden önde başladı diye hayata küsmesimi gerekir ? yada daha çok çabalayıp onları geçmesimi ?.

tamam mesela IQ derecesi. 210 IQ su olan bir adam var hepimiz biliriz. 2yaşında okumayı yazmayı öğrenip 7yaşında harverd den mezun olup 15yaşında harverd'de eğitim görevlisi olan.

bu adam hayatta sizden daha üstün olabilir. yada bir çocuğun babası milyonerken diğerininki askeri ücretle geçiniyor olabilir. veyahut kültür biçimi. yada en basitinden doğduğu ülke. somalide doğan sizce bizden kaç 0 geride ?. bu Iq su 210 olan adam bizden 5-0 önde olabilir. ama unutmamak gerekirki somalideki afrikadaki insanda bizden 5-0 geride. insan herzaman önündekine bakacağına birazda gerisindekilere bakarak rahatlamalıdır bence.

bırak senden istediği kadar önde olsunlar. mutlu olmaman için hayatta hiçbir sebeb yokki. dünyanın en zengin insanı en zeki insanıda mutlu en aptalı en çulsuzuda :)

1|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 13

• hiçbir adalet allah ın adaletinden daha güçlü değildir. biz kimiz ki! o bu dünyada bir sınavdır. allah dan gelen herşeye elhamdülillah. ne gelirse mevla dan herşeye eyvallah. onlar nasıl düşüncedir öyle. bu toprağın altı var ve inanan insan ahirette alır alacağını. sakıp sabancı açlıktan sürünmüyordu ama, en iyi arabayı sürdü piyasaya, oğlu sakattı, en iyi tekstilleri açtı, kızı özürlü. vasiyetini aç araştır oku derim. Yaradanı yarğılamak, yaradılana düşmez. Allah muhafaza dinden çıkarır şirk koşmaya eştir. bu bi sınavdır inanmayanında yanına kâr kalmaz elbet.

1|1
    0|0
  • hayat adaletsiz mi?

yok artık!

herkesin öne geçmek için o mükemmel fırsatı önüne konuyor seçim şansı bizlerde

kardeşim ve ben mesela

babam vefat ettiği için herkes okuyamayacağımızı düşündü hem maddi hem de psikolojik yönden

ama mesele şu ki ben fen lisesi öğrencisiyim bu sene de garanti tıp fakültesi kazanır denilen öğrencilerden biriyim

bununla birlikte aldığım bursların haddi hesabı yok asgari ücretten fazla para alıyorum aylık

kardeşim benim aksime düz liseye gidecek ve geçen sene tüm öğretmenleri annemi ve babamı tanıdığı için okulda tuttu atılmaması için uğraştılar

ne yani ben önde mi başladım hayır ya da benim okul arkadaşlarımdan bir öğretmen veya doktor çocuğu olanlar benden ileride mi başladı!

kesinlikle katılmıyorum önümüze gelen kapıları aralamak bizim elimizde!

0|0
    0|0
  • diger arkadaslarin hicbir yorumuna katilmiyorum. hangi konuda maci esit veya galibiyetle tamamlicaksiniz ki?

ben yaraticinin adaletsizligi diye düsünüyorum. isteyen diledigi kadar eksi verebilir. sahsi düsüncem bu benim.

adalet yok.

kimine sinirsiz maddi imkan sunan yaratici kimini acliktan süründürür.

kimine imrenilesi bir aile verirken kimini boktan bir ailenin icinde yaratir.

sonra yok sinavmis yok suymu yok cennetmis yok cehennemis, biz yapmadiklarimizla cezalandirilacagiz ya bizi herseyden mahrum birakani cezalandirma hakkimiz yokmu? yada direkt kafir filanmi oluyoruz bunu düsününce (:

0|1
    1|1
    • kulluk farklı bir duygudur yani kul olmak bazı fedakarlıkları gerektirir ve kimseye ''bizi herşeyden mahrum bırakanı cezalandırma hakkımız yokmu''sözünü söyleme hakkını vermez bu da benim şahsi fikrim

yaratıcının adaletli olup olmadıgını ahirette görürsün burda değil

• görelim bakalim.

• Şans derim

0|0
    0|0
  • şans. daha öncede bu tarz bi soruya cevap vermiştim. kimisi gelecekte biraz olsun iyi yaşamak için çalışıp çabalamak zorundadır. kimisi ise daha dünyaya gelmeden onun için çoktan parıl parıl şanlı şöhretli bir gelecek ayaklarının altına serilmiş onu bekliyordur.. gibi gibi..

0|0
    0|0
  • mecliste dayısı, milletvekili amcası olan çipler, elbette 5-0 önde başlar . Ama ben bunu takmam. Kendime olan inancımla, zaman alsa da, onu sollar nanik yapmaya çalışırım.

0|0
    0|0
  • şans..

0|0
    0|0
  • belki 5 ileri giderken hayat tersine dönerde 6 geri giderler

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • 5-0 olsa dahi fark atmak senın elınde

1|0
    0|0
  • Şans mı desem,hayat mı desem..Hep karar verememişimdir bu konu hakkında.

0|0
    0|0
  • Hayat işte adaletsiz.

Olduğun durumu kabul etmek gerekir.

0|0
    0|0

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Bişey yapmayan bişey öğrenemez...

Ana baba zengindir, çocuk çalışır çabalar, şirketini dünya devi yapar... O zaman der, "yahu elin adamları 5-0 önde başladı bizden. Ne şanslılar var..."

Ama ana baba zengindir, çocuk zengin piçi, o parayı uyuşturucuya, gece hayatına, alemler verir, ya altın vuruştan ölür gider, ya mafya 2 sıkar yiter. Ya da ana baba ölünce paralar suyunu çeker, intihar eder...

Kimisi fakir doğar. Çalışır çabalar küçük bir toprak alır, çiftçilik yapar, ayağını yorganına göre uzatır. Öyle çok parası yoktur ama huzuru vardır. Zengin odur...

Kimisi fakir doğar. Çalışmaz. Sağdan soldan ne verilirse onların eline bakar. Baktı çare yok, çalar, çırpar, türlü uğursuz işlere sapar... Eee oda her golü yer...

Tabi bu yollardan iyiye giden her zaman fazla çaba ister. Engelleri aşmak ister. Kötüye giden yollarda ise pek engel göremezsin...

0|0
    0|0
  • kimsenin hayata 5-0 1-0 2-1 filan başladıgı yoktur Allah herkesi eşit yarattı sana bi akıl vermiş demi herkes in kaderi aynı olamıcagı için.. kimisini çok mal verir sınar kimisini hiç vermes sınar sende dersinki bunlar hayata 5-0 önde başlamış diyip isyan edersin sınavını vermiş olursun

0|0
    0|0
  • diyecek bişey yok, yalnızca sinir olmakla yetiniyorum...

0|0
    0|0
  • belkide forvet oynadıkları içindir sanırım ben bekdeyim bu sahada yada kaleci gol yememek için ugraşırım

0|0
    0|0
    • 5-0 gerideyken full atak yapmak lazım aslında

• ama maçda dakka 85 :)

• sen kaybettin vazgectin hiç değilse takım kazansın asistlere devam :D önümüzdeki maçlara bakıcaz ozaman

• Napıcaksın..Hayat adil başlatmıyo..Ama 6-5 yenerek maçı bitirmekte senin elinde.

0|0
    0|0
    • doğruda hakem taraflı , ne zaman pozisyona girsek düdük çalıyo

• kardeş sen işi biliyosan topu orta sahadan alır herkese çalımı atar gider golü atarsın.

illa futbola benzetcem diyosan maradona çoğu şike maçta herşeye rağmen golleri atmasını bildi ;)

• Kopan bir ipe sımsıkı bir düğüm atarsanız ipin en sağlam yeri artık bu düğümdür. Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan tek nokta yine o düğümdür...

0|0
    0|0
  • Şansıma tüküreyim derim

0|0
    0|0
  • o 5-0 dısardan bakana oyledır belkı onunda baska eksıklerı vardır. Her insanın artıları oldugu gıbı eksılerıde vardır.

0|0
    0|0
  • 5-0 önde başlıyanlara birisi çıkar ve bir kırmızı kart gösterirse tüm hayatı boyunca müsakabalardan men olur.

Başkalarıyla kendini kıyasmalak saçma bir durum üzülmekten başka bir işe yaramaz.

0|0
    0|0
    • şu kıyaslama olayından bi kurtulabilsem zaten. Bütün mesele orda.

• yada hırs yapıp kendini gelistirmeni saglar bence ofke kin hırs tabi kontrol etmesini bilirsen sahane birer silahtır

• Onlara 5 gol avantajı verilmiş sen handikaplı başlıyorsun.Aslında favori sensin ama zayıf oldukları için onlara 5 gol avantajı verildiğini düşün.Yani aklını kullanırsan farkı kapatırsın.

0|0
    0|0
    • güzel bir yorum ama pratikde öyle değil malesef. 5 gol atan maçı rahat rahat kazanıyo ,hatta üstüne bikaç gol daha atıyo:)

• Evet ama sıfırdan başlayarak bir yerlere gelenlerin sayısıda azımsanamayacak kadar çok.

• doğru diyosun.

• Avantajla başlamak guzel fakat değerlendirmeden elinden gitmesine izin verdikten sonra bir anlamı kalmıyor. Hayatta mücadele etmeden sağladığın hersey eninde sonunda elinden çıkar, basını cok daha fazla agritabilir.

0|0
    0|0
    • yok be abi öyle olmuyo . elinde imkanları olan o imkanları kullanmasını da öğreniyo. sen o imkanlara sahip oluyum derken adam zaten atı alıp üsküdarı geçiyor.

• Öyle düşünürsen mücadele isteğin kalmaz. Onde olmaları daha mutlu bir hayat kuracakları anlamına gelmiyor.

• doğru diyosun

• komşunun tavuğu komşusuna kaz gözükür misali. dediğin doğru malesef hayat herkeze adil davranmıyor. oyüzden başkalarının hayatıyla ilgilenmem kendi sahip olduklarım ile olacaklarım için çalışırım, allah herkeze gani gani versin derim.

0|0
    0|0
    • doğru diyosunda at gözlüğüyle dolaşamıyosun, mutlaka görüyosun çevrende gelişen olayları.

• kısaca kader

0|0
    0|1
  • portakalda var keramet düşeceği yeri biliyor..

Tabiki şans

0|0
    0|0
Yükleniyor...