Biz çok mu değerli toplumuz?

Bir kadını sokak ortasında dövebilirsin hatta öldürebilirsin, ama öpemezsin. Neden? Çünkü biz değerleri olan bir toplumuz!

Güncellemeler:
Bu yazdığımdan nelerin çıktığı ortada

Dayaktan daha kötü bir noktaya gidiyor bu toplum, ahlaksızlık

Malesef

0|0
2515

En İyi Kız Görüşü

• Namus kavramı toplumda o kadar tabu bir konuydu ki, kadınlar namus için sokak için dövülse erkeklere madalya takacaklardı..( eski toprak olanlar hala öyle düşünüyor. )

Eskiden büyüklerimiz bu konuda hassastı öyle yetişirdi kişiler şimdi ise tam tersi olmaya başladı.genel sonuç nedir? Bizim milletimiz ölçüyü bilmiyor ve nasıl ki devamlı aynı yemek yiyen bir mide bir süre sonra kusma haline gelirse bizim toplumda da bazı değerler bulamaç olup araya kaynıyor..

3|1
    1|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 24

• Sana katılmıyorum.Tek söyleceğim budur.Sizin düşüncenize katılmıyorum çünki artık oda o saydığın listeye girdi.Artık sevişmekte öpüşmekte ulus ortalıkta.Hayırlısı olsun :)

0|1
    0|0
  • Çünkü bakış açımıza göre namus için dövülür hatta öldürülür,sokakta öpüşmekte namussuzluktur.Umarım anlatabilmişimdir.Namus temizlenebilen birşeymiş gibi kanla yıkamak adetten.Oysa bir insana can veremeyiz ama öldürünce namuslandırmış oluyoruz.Saçmaladım sanırım gidiyorum:(

0|1
    0|0
  • Derinlere inilse daha neler çıkar..

Benim en çok üzüldüğüm kısım ensest ilişkiler çok fazla ve gün geçtikçede artıyo ama kimse bişey söyleyip yapmıyo.. sözde erkeklerden uzak tutuyolar bide kızlarını..

0|1
    0|0
    • suç ailelerde de var

ordan başlıyor nerelere gidiyor

• evet ne yazıkki çözüm bu saatten sonra zor

imkansız değil ama zor

yorumların için teşekkür ediyorum

seni tanımak gerçekten güzeldi

ben yatıyorum umarım görüşürüz

iyi geceler tatlı rüyalar allah rahatlık versin

görüşmek üzere

• rica ederim bende teşekkür ederim..

İyi geceler.

• Manevi değerlerimiz yok oluyor malesef.

0|1
    0|0
  • aman arkadas sakin degerler de laf deydirmegelim baticagimiz kadar batmisiz zaten :D ona bakarsan tr de heryerde öpüsen var .. yasli teyzelerin önünde biley yapiyorlar hayvanlar bi eve kadar bekliyemiyorlar..

o eskiden di öpüsenlere laf atanlar simdi kimse bisey demiyor

0|1
    4|1
    • yukarıda yazdığımı sen bir bayan olarak sadece öpüşme kısmını ele aldıysan vay halimize !

• terbiyesizsin yeiştirememişler seni ailene acırım böyle kızım olsaydı yerin dibine girerdim herhalde.

• Bak bi konuda haklısın kadın dövülür evet senin gibiyse zaten sopayı üstünden eksik etmiceksin başka çözüm olmaz!

Bi bayan olarak utanıyorum!

• bir kadını sokak ortasında dövemezsin

buna normal bakan bir toplum değiliz biz

hayır hayır o kadar vahim değil

1|1
    0|0
    • durum çok vahim

haberlerde gördüm

bunu yazdım

aşağıdaki cevaplara bak istersen

durum korktugumdan da vahim

• bu konuda haklısın :/

• keşke haklı olmasaydım

:S

hemcinslerine şaşkınlıkla bakıyorum şimdi

• bugün haberlerde izledim.adam eşini dövüyor bir markette.market sahibi oturmuş tv izliyor.niye yardım etmedin diye soranlara da eşlerin arasına girilmez diyor.nasıl bir zihniyet var bu insanlarda anlayamıyorum.Millet işine geldiği gibi davranıyor.Bu arada güzel soru tebrikler.+5 yıldız

0|1
    0|0
  • Güzel bir eleştirici olmuş,yerinde bence.

0|1
    0|0
  • 0|1
    1|0
  • Çok şey derdim de neyse.

1|1
    0|0
    • Nefess allah aşkına de ciddiyim

bi üstteki cevabı görünce bunu duymaya ihtiyacım var

• Arkadaşlar sorunun ana temasını anlayamamış... Neyse ya. Hiç polemiğe girmeyeceğim. Ben seni anladım soran ;)

• evet millet nerden anlamış cevaplardan belli oluyor

• insanların nasıl işine gelirse topluma bakcak olsak ohooo toplumu... yazıyorum.Çok güzel bir noktaya değindin

0|1
    0|0
  • ayakta alkışlıorum bu sorunuu ...

0|1
    0|0
  • saçmalık işte.

0|0
    0|0
  • zonguldaktaki bakkalın yaptığını izledinizmi? adam karısını dövüyor bakkal tv izliyor

burası türkiye ne denilebilirki?

0|3
    0|0
  • Cahil toplum yapısına sahibiz maalesef.. ~

0|2
    0|0
  • John Lennon amcanın da bi lafı vardı buna benzer.. Okuduğumda hak verdiydim, sana da hak vereyim bari

+ değerden yoksun değerlerimizin bip!

1|0
    0|0
    • istersen hak verme ben erkgım dovulen dayak yıyen oldurlen ben degılım ...

• ne yazdığımın gayette farkındayım. sen anlamıyorsan bu benim sorunum değil, tarzım bu. daha fazla fuzuli yere vakit harcamanın hakkı yok haklısınız bay büyüklük taslayan

• :))) koptum ya tesskur ederım kardeş cagız

• evet mükemmel olan değerlerimiz . . .!

0|1
    0|0
  • Tınlamam.Öperim.Tepki göstereni döverim.

0|1
    0|0
  • Ben hepsine tepkiliyim. İnsanlar sizin özelinizi sokak ortasında görmek zorunda değil.

0|0
    0|0
  • yazdıklarına içim acımakla birlikte hak verdim ..huylar değişti insanlık değişti eskisi gibi değer yargılarına sahip değiliz. herkes yerini bilse bunların hiçbiri yaşanmayacak .. kadın kadın olarak vazifelerinin bilincinde olsa erkekler bir kadının kendilerine emanet olarak verildiğini bilseler hiç bir sıkıntımız kalmayacak

1|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 15

• Askerden geldikten sonra (orda memleket gerçeğiyle yüzleştikten sonra) artık ülkeden hiçbir beklentim kalmadı korktum da yaşadığım ülkeden aslında gidişat berbat durumda ve konuya gelecek olursak birileri öpüşsede dokunmam biri birini öldürsede dokunmam hiç dokunmam zaten artık bana dokunmayan yılan da bin yıl yaşasın dost düşman genel olarak insan sevmeyen biri oldum sanırım.

0|1
    0|0
  • aslinda güzel bir tartisma konusu olurdu günlük olaylari görüyoruz ama yinede her zaman kendimizi övüyoruz

0|1
    0|0
  • Ulan güzel demişsin be.

0|1
    0|0
  • Birisine nefretini rahatça gösteren ama sevgisini ifade edemeyen patolojik toplumun "değerleri" kaç para eder ki?

0|1
    0|0
  • avrupada kadınlar el üstünde tutulurken 21.yy bizim ülkede kadına saygı şiddet düzelecek diye bekliyoruz o_O

0|1
    0|0
  • dövende öldürende namusuzdur sokak ortasında sevgilisini öpende kusuru bakmayın edepsizdir ak la karayı bi çuvala koymaya çalışmışsınız ama olmazzzz

0|1
    0|0
    • yok yok sen o şekilde anlama son kısmını

orasında bir sitem var

• tamam kabul ediyorum rezillik ama diğer toplumlarla kıyasla diyorum bende ahır zamandayız gördüklerine şaşırma bence

• haklısın belkide

• güzel konu :)

0|1
    0|0
  • ağzına sağlık ağzına sağlıkk ne güzel söyledin ya tebrik ediyorum seni. sevişmek günah. namus cinayeti sevap. yo yoo tamam peki sevap değil ma hafifletici neden var:) siz ilahi adaleti böyle bişey zannetmiyosunuz dimi aslında şaka yapıyo olmalısınız

0|1
    0|0

• Abi sizin gibi anlayışa sahip insanlar olduğu sürece biz kendi içimizde didinip durucaz ne yazıkki :(

0|0
    0|0
    • nasıl yani

ben kötü birşeymi yazdım sence

bir daha okumanı öneririm

• Okudum dini yönden eleştiride bulunmuşsun değerlerimize sahipmişizde yani her insanın kendi düşüncesi yani özgür bir ülkede yaşıyoruz ya da yanlış anladıysam kusuruma bakma.

• Bu detay beyinlerde dönüşü olmıyan errorlere yol açabilir kaldırın çabuk.

0|0
    0|1
  • Kadına şiddetin her türlüsüne hayır. Çok güzel söyledin. Ama öpmek derken biraz açalım onu , şöyle masum bir tebessüm kastım öyle bademcik ameliyatı etmek değil. Ona bende karşıyım

0|0
    0|0
  • kadını sokakta dövmekle sokta öpüşmeyi aynı kefeye koyma kadın döven şerefsizdir sokakta öpüşende ahlaksız elmayla armut bir tartılmaz

0|0
    0|0
  • burası türkiye özgürlük ülksi ne demek öpemem sevdiğimi bal gibi öperim şiddete son

0|0
    0|0
    • kardeşim işte problemde orda

yazdıgımı iyi oku

sokak ortasında adam karısını öldürüyor gık eden yok

birileri el ele olsa öpse birbirini terbiyesizlik deniyopr

ne saçma bi çelişki bu

• rahat bir yapım vardır sokak olur cafe olur kime ne arkadaş rahatsız olan kafasına başka yöne çevirir ama hem rahatsız olum hemde izleyen insanlarla çok karşılaştım onlardan önce tepkiyi ben gösterdim

0|1
    0|0
  • öpmeye kimsenin laf söylediğini düşünmüyorum. ama bi zahmet sahil kenarlarında ormanda falan da yiyişmeyin yani.

0|0
    0|1
    • 7 24 bunu mu düşünürsünüz

bu yazdıgımda siz neyi görüyorsunuz :S

• ya inanç yoksa?

• işte o noktada da saygı devreye girer

saygı duyarım

allah ıslah etsin

Yükleniyor...