Merak ediyorum?

Arkadaşlar merhaba. :) Çok uzun zamandır merak ettiğim bir konuyu sizlere sormak istiyorum. Sizce kemalist olmak nedir? Atatürkü aşırı sevmek doğru mudur? Çevremde bunu abartan, daha doğrusu istedikleri hayatı yaşamaya çalıştıkları için özgürlük olduğunu düşündükleri ama sadece chp zihniyetini savunan diğer düşünceleri geri kafalılık olarak görüp kabul etmeyen bir düşünce doğru mudur sizce?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Benim gözümde soledir
    Yani bence olarak cevaplıyırum oyuzden kimse benimle polimiğe girmesin lütfen
    Peygamber efendimizi (s. a. v) bile bence bukadar benimsememeliyiz ve soyle dikkat ediyorum ataturkten bahsedenler flan filan peygamberden bukadar bahsetmiyolar :/ yanlış anlamayın bukadar abartmaya gerek yok bence şahsen atatturku seviyorum bu vatanı bize o armağan etti ama bunu abartmaya gerek yok bence

0|0
    0|0
    • Benim düşüncemde bu şekilde ama bunu başka bir ortamda söylediğimde tepki alıyorum. Hatta gecen hafta müzik hocama bunu söylediğimde sen çok kötü bir insansın dedi :D Atatürkü çok sevmem gerekiyormus

• Çok değişik düşüncelerdesin kardeşim aydınlık ve bu düşüncelerine çare dilerim Allahtan Atatürk saygı duyulması gereken bir kişidir Türkiyede sadece diyeceklerim bu kadar. Herkez düşüncelerinde hür olmalıdır der ATATÜRK...

• Sen beni çok yanlış anladın be
      Atatürk'ü en çok sevenlerden biriside benimdir belki sadece yerli yersiz heryede bunu konuşmak ters kaçar demeye çalışıyorum ;)

Erkekler Ne Diyor 1

• EN KISA ŞEKİLDE ANLATAYIM
    DEVLETİMİZİN KURULDUĞU İLKELER DAHİLİNDE TOPLAM 6 İLKEYE SAHİP ÇIKMAK KEMALİST OLMAKLA KALMAYIP BİR İNSANI TÜRKİYE SEVDALISI YAPAR

+CUMHURİYETÇİLİK
    +DEVLETÇİLİK
    +HALKÇILIK
    +MİLLİYETÇİLİK
    +LAİKLİK
    +DEVRİMCİLİK (YENİLİKÇİLİK)

BU İLKELERİN ANLAMINI ÖĞRENİRSEN KEMALİZMİN NE OLDUĞUNU NET OLARAK ANLARSIN bence.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Elbette fikirlerini anlamayaya kiritik etmeye çabalayacağız ama tabılaştırmayacağız. Demokrasi diyeceğiz insan hakları diyeceğiz. Bugünü konuşmamız lazım dünde takılırsak bu ülke bir adım bile ileri gidemez. Zaten onun istediği de sonradan gelen neslin her zaman daha ileriye en iyiye gitmesidir. Fazla abartmaya hiç gerek yok diyorum :)

2|4
    0|0
Yükleniyor...