3 soruda 3 mantıklı cevabı verene EİG :) ?

1- Çok yağmurlu bir günde gece küçük iki kişilik arabanızla yola devam ediyorsunuz. Yolda bir kulubenin içinde 3 kişi var ve sizi durduruyorlar. Biri çok ağır hasta hastaneye gitmesi gerekiyor. İkincisi bir doktor ama tesadüfki geçen sene sizi ölümden kurtaran bir doktor yani ona minnet borcu hissediyorsunuz.Üçüncüsüde hayallerinizin erkeği /kadını ve aniden aşık oluyorsunuz. Bu durumda davranışınız ne olur nasıl bir mantıkla davranırsınız.

2- Topkapı ya giderken yolda yedi karısı olan bir adamla tanıştım. Her kadın yedi çanta taşıyordu. Her çantada da yedi kedi vardı. Her kedinin de yedi yavrusu vardı. Kedi yavruları kediler çantalar kadınlar - Toplam kaç kişi Topkapı ya gidiyordur?

7- 3 cocuğum var. Birincisi benim yaşımın ilk rakamı yasındadır. İkincisi benim yaşımın ikinci rakamı yasındadır. Üçüncüsü bu iki rakamın toplamı yaşındadır. Hiçbirinin yaşı aynı olmadığına göre ve hepimizin yaşları toplamı 45 ise benim yaşım kaçtır?

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• 1. "bu hastayı doktora götür, bizi bırak" demeyen kızın da, doktorun da ta... neyse. hastası götürürüm
    2. soruyu bulamadım. beyin bulunamadı. exe
    3. sistemde beyin yüklü değilmiş.

1|0
    0|0
  • 1. Doktora güveniyorsam arabayı doktora veririm sevdiğim kadınla orada kalırım

2. Sorunu cevabı karışık olsa da aslında basit Kişileri sormuş adamın 7 karısı var 1 de adam 8 bide sen 9 kişi Topkapı'ya gidiyor

3. kadının yaşı xy 1. çocuk x yaşında 2. çocuk y yaşında 3. çocuk x+y yaşında
    cevap 27 ve çocuklar 9 7 2

2|0
    0|0
  • 1) Arabamı doktora verirdim hastayı alır giderdi bende hayalimdeki kadınla kalırdım
    2) Bir kişi gidiyor, o da olayı anlatan adam
    3) 27 ve çocuklar 9 - 7 - 2

1|0
    0|0
  • ağır hastayı tabikide , o diğerleride insandır heralde bırak şunu biz binelimde demezler birde biri yemin içmiş doktor :D o derse zaten problem diğer kızda laf etmez etsede insanlığı yoktur

2. soru adam+ben+7karısı*7çantası*7kedi zaten bir çantada 7 kedi var çocuklarından bize ne

3. soru 33

1|0
    0|0
  • ilk soru için 5 kişi bir bisiklete bindiğimizi bilirim ya her türlü sıkışırız. bu sorunun tek cevabı olmaz biri çıkıp alır birini giderim diğer ikisi gebersin dese yanlış diyemezsin
    1-ben olsam hastayı alır giderim
    2- sadece adam 1 kişi yani
    3-27

1|0
    0|0
    • 1. cevap yanlış :)

• oo ben gerizekalıysam senin yaşaman mucize. insafa kalmış bir şey bu tek bir doğrusu olamaz.

• onun için gerizekalılar sınıfına giriyorsun dedim zaten :D

• İki kişilik araba almam, hasta olanı hastaneye bırakırım diğerleri başka araba ile gelirler, ilk görüşte aşk'a inanmam.
    Topkapıya gitmem.
    Matematik ile aram iyi değildir

1|0
    0|0
  • Çok aradın mı bu soruları

1|0
    0|0
  • 1. yanımda bir eleman varsa onuda atardım orda aşağı yoksa zaten hiç durmaya bile gerek yok basar giderdim...
    2. bunu hesaplayana kadar zaten kendim topkapıya giderim...
    3. bunu cevaplasaydım zaten profesör olurdum...

1|0
    0|0
  • 1. arabayı doktorla hastay veririm kızla durakta ben kalırım
    2. topkapıya giden bir kişi var
    3. 27 senin yaşın.

1|0
    0|0
  • 1. soru
    arabadan inerim doktora arabayı kullanmasını ve hastayı en yakın hastaneye götürmesini söylerim.
    2. soru
    toplam 154
    3. 22

1|0
    0|0
  • 2. 1

1|0
    0|0
  • 1- Kızı kucağa, hastayı yanıma, doktoruda tavana bağlar götürürüm,

2- 8 kişi,

3- 27

1|1
    0|0
  • 1- çok yamurlu bir günde özellikle gece beni kulübenin önünde durdurmaya çalışanlara durmam
    2-hangi insan çantasında kedi taşır ki?
    3-bir insan kendi yaşını bilmez mi yahu?

1|0
    0|0
  • 1. Ağır hasta. Can herşeyden önemli.
    2.70 kişi
    3.36 yaşında sin.

1|0
    0|0
  • Çok Ağır Hasta olanı Çünkü Sağlık Her zaman önemlidir.

Ben + Adam + 7 karısı = 9

27

1|0
    0|0
  • 1) hayalimin kadını
    2)343
    3) uğraşacak vaktim yok :D
    iyi günler

1|0
    0|0
  • hangi sandalye :D

1|0
    0|0
  • 1-Aşık olduğum kadını alırım. Nasıl olsa doktor yaralıya bakar orda.
    2-2402 kişi
    3 yerine 7 yazmışsın bu arada :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• 1. arabayı doktora verir hastayı da yanına bindirip aşık olduğum kişinim yanında kalırdım

2. yalnızca 1 adam topkapıya gidiyor

3. 27 yaşındadır

1|0
    0|0
  • Ağır hasta
    2. cisine ve 3. cusune uğraşmadım ya :)

1|0
    0|0
  • 1-Arabayı doktora verir hastayı arabaya oturtur, durakta hayallerimin erkeğiyle kalırım :D
    2-2800
    3-27
    Güzel soru sormuşsun ;)

1|0
    0|0
  • Got gibi mantıkla davranırım.
    1 kişi gidiyor.
    Okadar matematiğim yok

1|0
    0|0
  • 1) hayatimin erkegini alirim cünkü doktor zaten hastaya yardim eder.
    2) 154?
    3) anne 27 yasinda

1|0
    0|0
  • Eig secersen soylerim shdjfjfi

1|1
    0|0
  • Çok uzunmus okuyamadim

1|0
    0|0
  • Xperimi alıp gidiyorum :)

0|0
    0|0
  • Şimdi 1. cisi arabamı doktor ve hastaya verirdim yetiştirsin hastaneye diye yoldada en azından kötüleşirse ilk müdahaleyi yapar asık oldugum kişiylede klübede yalnız kalırdım malum tanısmak lazım :D

İkincisi , topkapıya giden 1 kişi

Üçüncüsüde ; yasın 27

0|0
    0|0
  • 1. arabayı doktora verir hastayı da yanına bindirip aşık olduğum kişinim yanında kalırdım

2. yalnızca 1 adam topkapıya gidiyor

3. 27 yaşındadır

1|0
    0|0
  • Çok uzun nasıl yazdin

1|0
    0|0
Yükleniyor...