3 soruda 3 mantıklı cevap verene EİG :) ?

1- Bir mahkumun ölüm cezası kuraya bağlanmıştır. Kurayı hazırlayan vezir mahkumun azılı düşmanı olduğu için iki kağıda da ölüm yazacaktır. Onun böyle yapacağını mahkum da bilmektedir. Fakat sultanın yanında veziri itham edememektedir.
Mahkum nasıl hareket etmeli ki ölümden kurtulsun?

2-Ölüm cezasına çarptırılan bir adama son sözü sorulmadan önce şöyle deniliyor.
“Son sözünü yalan söylersen asılarak, doğru söylersen kesilerek öleceksin.”
Bu adamın kurtulma şansı olduğuna göre ölüm cezasından kurtulmak için ne söylemelidir?

3-İki kum saatini aynı anda başlatırsınız. 7 dakikalık kum saati boşaldığı anda deneye başlarsınız. 11 dakikalık boşaldığı anda tekrar ters çevirirsiniz. Buraya kadar 4 dakika geçmiştir. 11 dakikalık kum saati boşaldığı anda deneyi sona erdirirsiniz. Böylece toplam 15 dakika olmuştur.

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Cevap 1: Çektiğime razıyım deyip çektiği kağıdı yutmalı. Geriye kalan kağıtta ölüm yazdığı için yuttuğu kağıt sağ kaldığını ifade eder.
    Cevap 2: Beni asarak öldüreceksiniz derse kurtulur.
    Çünkü, onu asmaya götürseler doğru söylemiş olur, o zaman başı kesilmesi gerekir.
    Başını kesmeye götürseler, o zaman yalan söylemiş olacak ve asılması gerekecek.
    Böylece adam ne asılabilir ne de kesilebilir.
    Cevap 3: Son yazın bir soru değil cevap. O cevabın sorusu ise aşağıda belirtilmiştir.

Elinizde sadece zaman ayarlayıcı olarak 2 tane kum saati vardır. Bunlardan biri 7 dakikalık, diğeri de 11 dakikalıktır.
    Yapmayı düşündüğünüz deney tam 15 dakika sürmektedir. Eğer zamanı uzatırsanız veya kısaltırsanız deneyde istediğiniz verimi alamamaktasınız.
    Bu iki kum saatini kullanarak bu deneyin zaman ayarlamasını nasıl yaparsınız.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• kurada seçtiği kağıdı yutar ve kalan kağıttaki ölüm yazısıyla kurtulur

Beni asarak öldüreceksiniz derse kurtulur. çünkü, onu asmaya götürseler doğru söylemiş olur, o zaman başı kesilmesi gerekir. başını kesmeye götürseler, o zaman yalan söylemiş olacak ve asılması gerekecek. böylece adam ne asılabilir ne de kesilebilir.

3. yü anlamadım beynim yandı :D

1|0
    0|0
  • Seçtiğimde ne yazarsa tersini istiyorum demesi yeterli

Varlığı ya da yokluğu ıspat edilemeyecek birşey söyler

Soru değil üç cevap sanki

1|0
    0|0
    • sadece 3. cevabın doğru :D

• ilk 2'nin yanlış olduğunu ıspatlar mısın

• 1. sultan çekmediği kağıda değil çektiği kağıda göre ceza uygulayacak. Bir şekilde o kağıdı yok etmen gerekir.
      2. beni asarak öldüreceksiniz demesi gerekir. :) az düşünürsen ya da EİG seçtiğimi okursan anlarsın :)

• çektiğim razıyım diyip kağıdı yutacak verirse kalan olum olduğu için kurtulacak
    öteki de beni aşarak öldüreceksinir der

1|0
    0|0
  • Azcik beyin vardi ac karnina oda gitti devreler yandi

1|0
    0|0
  • 1- Sultana kurada ilk çıkan sonucun tersini yapın diyebilir. Kurada ölüm yazdığı için de beraat gelir.
    2- Adam tek kelime bile etmediği sürece hayatta kalır.
    3 - Soru göremediğim için cevap verme gereği duymadım..

1|0
    0|0
    • 3 yanlış :D

• amelemisin * sen yaa. Ben açık açık şunu söylemek istiyorum. Gerizekalı model kişiler muhatabım olamaz.. * git şimdi. Bozdurma ağzımı Ananı dikerim şimdi. A. q. evladı.

• Küfür etmek genellikle söyleyecek başka sözü olmayan laf özürlü insanların işi. Bana göre değil yani :) Kendi kaliteni belli ediyorsun böylece. Yazık güzel güzel sohbet edebilecekken senin saçma sapan hakaretlerinden dolayı muhabbet nerelere geldi. Önce bir kendi karakterini analiz et böyle sorular soracağına..

• şuana kadar gördugum en ıyı soruydu!👏👏👏😎

1|0
    0|0
  • bu cevaplari zaten biliyorduk

0|0
    0|0
  • Bu soruların cevaplarını bir sitede görmüştüm yukardaki arkadaşda o siiteye üye heralde :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 1-KURADA SEÇTİĞİ KAĞIDI YUTAR VE KALAN KAĞITTAKİ ÖLÜM YAZISI HAYATINI KURTARIR..
    2- Beni asarak öldüreceksiniz derse kurtulur.
    Çünkü, onu asmaya götürseler doğru söylemiş olur, o zaman başı kesilmesi gerekir.
    Başını kesmeye götürseler, o zaman yalan söylemiş olacak ve asılması gerekecek.
    Böylece adam ne asılabilir ne de kesilebilir.
    3- boş :D

1|0
    0|0
  • Bunların cevabı vardiya şimdi uyku modundayim onun için no cevap

0|0
    0|0
Yükleniyor...