Pentagram dinler misiniz?

Kuruculuğunu Hakan Utangaç ve Cenk Ünnü'nün yaptığı heavy metal grubu. Müziğinde yoğun şekilde oryantal ve Türk Halk Müziği etkileri vardır. Türkiye’nin en önemli heavy metal gruplarından olan Pentagram bugüne değin; Pentagram, Trail Blazer, Anatolia, Popçular Dışarı, Unspoken, Bir ve 1987 albümlerini yayınladı. Grup, 1997 yılında çıkardıkları Anatolia albümlerinin 100.000’in üzerinde satması sonucunda yurtdışında da ilgi çekti; Danimarka ve Almanya’da da konserler verdi. Pentagram'ın gerçekleştirdiği konserler çoğunlukla kapalı gişe olmuştur. Penta Yunanca'da beş anlamına gelmekte; Pentagram ise beş köşeli (ters) yıldız anlamına gelmektedir.

Pentagram dinler misiniz?

Ayrıca Pentagram, 27 Temmuz 2008 gecesi İstanbul Ali Sami Yen Stadyumunda yapılan Metallica konserinde ön grup olarak sahne almıştır.

99 yılında yaşanan deprem nedeniyle Türkiye'ye gelen, içinde ABD Başkanı Bill Clinton ve birçok devlet başkanının bulunduğu bir seyirci topluluğuna karşı 12 Kasım 1999'da Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda "Gündüz Gece" parçasını çaldı.

Siz hangi parçasını daha çok sevdiniz?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Bu tarz muzikler beni dinlendirmiyor. Ruhumu oksamiyor. Ben daha sakin daha manali sarkilar severim. Isyanim da yok zati :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Apokalips 👍 bir ara çok dinledim

0|0
    0|0
  • Dinlemem o tarzı da hiç sevmem

0|0
    0|0
  • Bu tarz şarkılar dinlerim..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• çok dinlerdik zamanında. o dönemin grupları daha iyiydi bir de. güzel günlerdi. bazen arabada açıyorum yine.

0|0
    0|0
    • sonsuz, uzun ince bir yoldayım, 1000 in the eastland, şeytan bunun neresinde. ilk aklıma gelenler

• wn sevdiğim Türk gruplardan birisi

0|0
    0|0
  • severek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...