Kız arkadaşımla yaşanacak yer konusunda anlaşamıyoruz

öncelkle yazımı okuyup cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.

Ben 22 yaşımdayım,kız arkadaşımda 21yaşında aramızda 4 ay var.Ben istanbulluyum,o da samsunlu.

Onunla Samsunda ben üniversite okurken 3.sınıfta tanıştık ve 1.5seneye yakın ilişkimiz var.Gerek tarzımız,gerekde hanım bir kız olması ilgimi çekmişti,herkes bizim ilişkmizi örnek gösterirdi birbirimizi çok seviyoruz çünkü,fakat zamanla birşeyler yolunda gitmemeye başladı :(.

Ben şuan derslerimi veremediğim için okulu uzattım,oda üniyi bırakıp kendi istediği bölüme girmek için össye hazırlanıyordu tanıştığımda,ve bizimde üniversitede derse girme mecburiyeti kalktığı için,samsuna sadce sınavdan sınava gitmek üzere istanbula geri döndüm.Ama bir plan yaptık,benim okul eninde sonunda zaten biticek ve çevrem istanbulda istanbula döneceğim sende istanbula yada civarına gelebilirsen rahat görüşrüz demiştim ve öyle oldu Tekirdağ Nküyü ingiliz dili ve edebiyatını kazandı,ben çok sevindim oda sevindi ama hayatında hiç başka şehirde yaşamadığı için ve evinden uzak kalacağı için bir tuhaf oldu.

Sürekli samsunumu özledim deyip duruyo,anlıyorum onun memleketi ama geleceği düşünmek lazım oralarda iş imkanı çok iyi değil.

Bunlardan önce samsunda ben tatsız olaylar yaşadım,oranın iş imkanları kısıtlı olduğu için ve karadenizin insanları hırçın olduğu için kavgadan ve yoldan geçen insanların laf atmasından başka birşey göremedim,aynı zamnda kız arkadaşıma da sataşanlar oldu,bende ona üniyi kazanınca burdan kurtulacağız demiştim,oda inşallah demişti.Şimdi dediklerini unuttu.

Evlenince karadenizde yaşayalım ben oralardan ayrı kalamam demeye başladı,bende mühendislik okuyorum be okulum öyle yada böyle ondan 2-3 sene önce bitecek,ve birikim yapıp o okulu biter bitmez evlenmeyi düşünüyoruz,çünkü okulu biterse samsuna geri döncek ailesinin yanına ve ayrı kalacağız,bunu istemiyorz,ayrıca yaşımız gelmiş olacak 40yaşında evlenecek halimiz yok :D

Artık geleceği ve gerçekleri düşünmemiz gerekiyor,benim çevrem istanbulda olduğu için okulum bitince bana direk tanışlarım devlet kurumunda iş bulacak,o işde çalışrarak para biriktireceğim,hazır işim oalcak.Ayrıca İstanbul Samsunda sosyal ve kültürel yönden çok ilerde bir şehir,ben burda avrupa yakasında oturuyorum,Samsunda 4sene kaldım orda yaşadığım problemlerin 20senede burda yaşamadım.

Okulumuz bitince evleniriz ben devlet kurumunda çalışcağım için ikimiz o kurumun lojmanında kalır para biriktirir ondan sonra kendi evimizi alırız istanbulda güzel bir şekilde yaşarız diyorum,ama o istemiyor illa karadeniz bölgesinde yaşayalım diyor.Bu arada çok inatçılık yapıyor bu yüzden çok kavga ediyoruz sonra barışıyorz ama çocuk gibi geliyor.

Ha bunları şimdi düşünmeyelim ilerde düşünürüz diyorum,ama iş işden geçtikten sonra düşünmeninde bir anlamı yok,benim okulum bitiyor hayata girecem artık yani.

Onun dışında onu çok seviyorum,oda beni çok seviyor.Onada hak veriyorum ya illa benim dediğim olsunda istemiyorum ama mantıklı olan neyse onu yapmlyız.

Bana bu konuda yardım edebilirmsnz?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• Yani ben senin istanbulda yasama istegini cok iyi anliyorum ama bende sevgilimi ayni durumdan dolay baski yapiorum.. benim yasadigim yer (almanyada) ufak bi köy.. tbi bu köyde yasamayi istemiorum ama o cok uzaklardaki sehirleri istior, yok orda is varmis, hayat farkliymis falan.. ama ben aileme cok bagli bi insanim.. onlara istedigim zaman gidip gelebilmeyi istiorum.. oda cok uzak bi sehirde yasarsak mümkün olmaz.. ona bunu defalarca belirttim.. ve bu taraflarda bi is buldugu icin, simdilik konu böyle kapandi.. yani evlilik olursa bu taraflarda kalacagiz.. bence sevgilindede durum öyle.. ailesinden kopamiodur.. uzakta seninle mutlu olabilir elbet ama ailesiyle birlikte mutlulugu yasamak yine apayrdir bence.. yani ben ailemden uzak sevgilimle ne kadar mutlu olsam olayim.. o istedigim, hayal ettigim mutlulugu yakalayamam.. bilmem anlatabiliormuyum..

Yani bence sende tekrar bi düsün.. bi bak hele samsun taraflarinda is imkanlari nasil.. tekrar bi gözden gecir.. sevdigin icin.. bilirsin kizlar annelerine cok düskün olurlar.. onu onlardan ayirmamak icin elinden geleni yap bence.. baktin olmuyor.. samsunda gercekten hic bir is bulamiorsun.. ozmn tekrar konus sevgilinle.. belki ozmn aranizda bi cözüm bulabilirsiniz..

Allah yardimciniz olsun.. :)

0|0
    0|0
    • Sağ olasın,düşündüüğn için ama bide o problem var,annesi biraz karışkan biri.Bende özgürlüğüme ve rahatlığıma düşkün biriyim,orda problem yaşarız diye düşünüyorum.Ayrıca onuda sıkmak istemiyorm,ama insan bi hayata başladıktan sonra bi yol seçmesi lazım,ailesiyle ayrılsın demiyorum ama öncelik önemli akıllı bir insanda insanın anne babasının kaç sene yaşayağacını tahmin ederek kendi ailesine önem vermesi gerektiğini bilir.Ailesiyle gider gelriz,uçak var sonuçta para olduktan sonra.

• Oralarini güzellikle sevgilinle konusmalisin.. ona korkularini belirtmelisin.. ama annesinin evlendikten sonra size karisacagini sanmiorum.. yani orasida sevgiline kalmis.. karistirtmicak yani.. bilmiorum yinede bi süre icin deneyebilirsiniz bence.. is bulabilirsen orda yani.. zor bisey.. gercekten cok zor bi karar..

Kızlar Ne Diyor 5

• Öncelikle arkadaşım düşüncelerin çok güzel ve mantıklı umarım hayatın boyunca her zaman mutlu olursun ve bu şekilde karakterini değiştirmeden yaşarsın.Sen planlı yaşamayı seven bir insansın anladığım kadarıyla ve böyle olması mantıklı olan.Biraz bekle istersen zamanla kız arkadaşının düşünceleri değişecektir o ilk zamanlar sıkıntı çeker sonra alışır ama yinede insanın memleketi gibisi yoktur bunuda düşünmek gerekir.İstanbul konusuna gelince orası bence yaşanacak yer değil iş imkanı fazla diye düşünüyorsun ama yanıldığın ve hesaba katmadığın bir durum var büyük şehir olduğu gibi insan nüfusu fazla ve orada iş imkanı kısıtlı bence ikinizde orta yolu bulun ve ege ya da akdeniz bölgesinde yaşamayı düşünün.

0|0
    0|0
  • Çok güzel plan yaparak ilerlemeniz.. Çok hoşuma gitti yazdıkların :) Allah bir yastıkta kocatır inşallah..

Konumuza gelelim.. İstanbul yaşanacak şehir değil, gerçekten en içten duydu ve düşünceerimle söylüyorum bunu.. Biz 60 yıllık İstanbulluyuz.. Ancak İstanbul'u öyle bir hale getirdiler ki inan dışarı adım atmak iztemiyorum.. İşe her gün 3,5 saatte gidip geliyorum.. Ve evim de işim de avrupa yakasında.. toplamda 100 dakikalık yolu 250 dakikada gidiyorum.. Eminim ilerde burda otursanız siz d benim gibi terkedip gitmek isteyeceksiniz bu şehri..

Bursa, Kocaeli, Ankara, İzmir vs. gibi şehirlerde tanıdıklarınız yok mu? Oralar daha iyi olur aslında. Madem Samsun'u sevmiyorsunuz...

0|0
    0|0
    • Amin,teşekkür ederim.Aslında trafik ve her tür insanın buraya gelmesi yönünden istanbulun kalitesinin eskisi gibi olmadığının farkındayım,ama baktık olmuyor çeker gideriz izmire,zaten o izmiride istiyor ama izmiri ikimizde bilmiyoruz,macera için artık cesaret değil para lazım bilmem anlatabiliyormuyum.O yüzden burdaki çevremi kullanmalıyım,oda öğretmen olmayı düşünüyor öğretmenliği her yerde yapabilir.

• Orta yolu bulun ne istanbul olsun ne samsun.

0|0
    0|0
    • Bunuda düşünüyorum,ama başka yerde kimimiz kimsemiz olmayacak,insan hiç bilmediği bir yerde nasıl yaşayabilir,normalde maceracı bir kişiliğim vardır,ama her maceramızın sonu kurtlarla ve vahşi hayvanlarla bittiği için işimide artık maceya ve şansa bırakmak istemiyorum.

• Sizin kimseye ihtiyacınız yok ki. İkiniz yetersiniz birbirnize. Senin istediğin olsa kız arkadaşın darılacak kız arkadaşının istediği olsa sen darılacaksın. Mantıklı çözümler aramaya başlayın.

• Yani bu taraflarda iş bulamazsın.bencede en mantıklısı nerede ekmek yiyorsan orada yaşamanız...

0|0
    0|0
    • ya zaten şimdiden iş bakıyorum partiler bütün ülkede iş olanaklarını kendi çevresine çektiği ve burda o malum partiden bir tanıdığımız olduğu için burda biryerlere gelme şansım var.

• o malum parti diye yazacaktım,bende.

• saklamana gerek yok her şey ortada :)) ben de Amasya'da yaşıyorum.İş için istanbula gidecem gibi geliyo.Olmadığım biri gibi görünmekten daha iyidir

• çok uzun istediğiniz yerde oturun :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• ya aşılır bunlar istanbul a takma bu kadar samsunu da düşün bi sonuzta sevdiğin insanla olucaksın yada bi şekilde huyuna git bi süre kandırırsın belki .

0|0
    0|0
Yükleniyor...