İnsan 9:00-18:00 çalışmak için mi yaratıldı?

Arkadaşlar merak ettiğim şey hayata geliş amacımız sizce nedir?

Ben kendi kendimize yaptığımız eziyetten bahsediyorum bir iphone almak için 1 ay çalışan var biz tüketici toplumu olarak buna neden zorlanıyoruz yada neden çalışıyoruz

Güncellemeler:
Para için çalışıyoruz ama Para da(bakın saygımdan büyük harfle başlamışım :) insan icadı değil mi sonuçta yada takas felan. Bazen diyorum yürümeye başlayıp hiç durmayım hep yürüyeyim .

0|0
11|10

En İyi Kız Görüşü

• Bedavaya IPHONE verdiler de biz mi almadık..Oysa ki ne de güzel söylemişti şair.

Bedava yaşıyoruz, bedava;

Hava bedava, bulut bedava;

Dere tepe bedava;

Yağmur çamur bedava;

Otomobillerin dışı,

Sinemaların kapısı,

Camekanlar bedava;

Peynir ekmek değil ama

Acı su bedava;

Kelle fiyatına hürriyet,

Esirlik bedava;

Bedava yaşıyoruz, bedava…

Ama şimdi böyle mi herşey?

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Zengin baban yoksa calismak zorundasin ;)

Ben 14 senedir 14-22 ve 06-14 calisiyorum ;)

0|1
    0|0
  • Yabanci bir söz var: Yasamiyoruz calismak icin - calisiyoruz yasamak icin öyle yani. Insan kendini ödülendire bilir bir alis verisle yada uzun zaman istedigi birseyle. Veya birikimlerle mutlu ola bilir. Büyük hediyelere gerek yok kücük seylerlede mutlu olmali.

0|0
    0|0
  • çalışmadan olurmu hiç? belki saatler biraz daha kısa olsa kendimize daha çok zaman ayırabilsek daha iyi olurdu..

0|0
    0|0
  • çok boş ve yüzeysel yaşıyoruz yaa, aslında düşününce maddi şeylerin hiç bi önemi kalmıyo hayatta ama yaşarken farkında olamıyoruz

0|1
    0|0
  • Kısmı hak verdim.

İşe git gel, kıyafet,ayakkabı, güzellik,araba,ev, eğlence, cart curt,yaşa yaşa yenilik yok. En fazla kısır döngü. Kısa dönem zaman var yapılanlar hep aynı.

Dediğin gibi belirli iş saatleri vs vs vs. Tatmin olunmuyor.

0|1
    0|0
  • malesef ole yapcak bırsey yokk..mılyarder babamız yokk

0|0
    0|1
  • Dunya capinda herkes isi biraksa aslinda yeni bi sistem kurulabilir belki :D

0|0
    0|0
    • Evet demek istediğim de bu ama kimse bırakmaz ya bide hayati derecede gerekli işler var şimdilik sınırları kaldırsak bile yeter bence

• bizde 08:00-18:00 sen haline şükret :))

0|0
    0|0
  • Her kes buyuk hedef icin doğar ama bazıları bunu unutur ve dünyaya takilir kalir sonda da tarihin karanlık sayfasına gömülür.Butun calışma aslinda "onun" icin olmalıdır ve "o" olduktan sonra her şey kendi kutusuna geri doner.

0|0
    0|0
    • bu büyük hedefi biraz açsak ?

• Yaa teyzem,

biraz açıklayıcı ol yaa. Belli bir hedef mi herkezin gitmesi gereken, yada herkez için kendi belirleyeceği bir hedef mi olmalı diyorsun..

hele bir döküver içindeki incileri ışık tut yaa!..

• Teyzemi? :) profiline baktım benden daha yaşlısın ;) hedefini kendin belirleyeceksin.

• ne kadar kazanırsan harcaman o kadar artıyor ..evli çiftlere bakıyorum karı koca çalışanlar da tek maaşa bakan evlerde para sıkıntısı yaşıyor ...yani sonuç aynı kapıya çıkıyor nedense ... para kazanıyorsun ama masrafında o doğrultuda artıyor . mesela çalışan bir bayan düşünüyorum kıyafet harcamaları arabası benzini çocuk bakıcısı temizlikçisi derken masraf bi hayli artıyor . ev hanımı da çocuğuna kendisi bakıyor getir götür derdi yok harcaması daha az haliyle ... sistem hoşuma gitmiyor napıyoruz bende anlamıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• HAYIR, 09-18 çalışmak için yaratılmadık.. ZİRA GÜN 24 SAATTEN OLUŞUYOR...

Kalan zamanda ne için yaratıldık yada sorumluluklarımız amaçlarımız ne ise ona bakabiliriz.

TARİH BOYUNCA İNSAN BELLİ ŞARTLARDA ÇALIŞTI, KİMİ KÖLELİK KİMİ MAAŞ KARŞILIĞI GÖNÜLLÜ KÖLELİK olarak sistemler oluştu.

günümüzde çeşitli haklarımızın olduğu, fakat tam olarak özgür sayılmadığımız çalışma sisteminin bir parçasıyız. VE BAZEN BİRİLERİNİN RAHATI İÇİN BİRİLERİ EMEK HARCIIYOR diye düşünüyoruz..

hayata geliş amacımız: Bu sistemler sorumluluklar ve hayat mücadelesi arasında DEĞERİMİZİ KAYBETMEMEK olabilir bana göre...

iyilik için güzellik için, sevgi için, ibadet için, sahip olduklarımızı paylaşmayı öğrenmek için bv sebeplerle yaratılmış olabiliriz

0|0
    0|0
  • güzel ustadın bir sözü var bir dilim ekmek bu kadar zor olmamalı.Gezmeli insan, eğlenmeli, sonuçta insanız hayvan değiliz. Ama lanet olsun demekten aşka bir şey kalmıyor kimi zaman.

asgari ücret karşılığında günde ortalama 12 saat çalışıyoruz. Hayat zaten kısa sevdiklerimize kimi zaman uzaktaki yakınlarımıza ailemize zaman ayıramıyoruz. Aldığımız ücrette belli oysa. Modern Kölelik bu işte. Klasik kölelikten modern köleliğe geçiş. Çoğu insan çalışmasa. İş bıraksa. Asgari ücreti redetse bu ücretle çalışmasa o zaman patronlar eleman çalıştırabilmek için kesenin ağzını biraz daha açacak. Firmaların örneğin 2013 yılında %20 kar oranı vardır. Buna ulaşabilmek için çalışır. Bu hedefine ulaşır. Sonra bu kar oranı %30'lara çıkar. Hayat böyle...

0|0
    0|0
  • Çünkü birileri öye istiyor.. Toplumda bir dokunmatik telefona sahip olmak karakterin hakkında öncü fikirler verir.. O telefon sende olur 1 ayda onun için çalışırsın ama evinde yiyecek iki kap yemek yoktur o ayrı..

Bir çünkü daha eklerim: Şekilci toplumuz "vesselam".. Sorunu yıldızladım güzel konu..

0|0
    0|0
  • Cennete layık olabilmek için

Özgür irade destanı yazmak üzere

Hayat verildi

0|0
    1|0
  • Evet, öyle saçma bir sistem var ama bu sistemin kölelerinden biri olmak zorunda değilsin..Beynini kullan, farklı bir iş yap o zaman..

0|1
    0|0
    • Neden iş yapmak yani sorun kazandığım para yada kendi işim değilki koskoca tabiat ana bana temel ihtiyaçlarımı gidermede yeter bence

• Bence de öyle ama doymak bilmeyen insanlar yüzünden böyle bir sistem var..

• Düzeni kuran kurmuş biz daha doğmadan biz çalışçaz bazıları için onalr rahat yaşayacak o kadar basti her şey :)

0|0
    0|0
  • Para kazanmak icin. Param var diyorsan calismazsin

0|0
    0|0
  • cevabı kendin vermişsin tüketmek için

0|0
    0|0
  • aydınlanmış insan

0|0
    0|0
  • sen de bi fakiri sevindir doyur giydir illa kapitalistlere para mı kaptıracaksın zengini zengin et kendini sömürt sonra niye çalışıyoz de kullanılmak köle olmak dedikleri bu işte

0|0
    0|0
Yükleniyor...