Sanatçılar olmasaydı eleştirmenler ne iş yapardı?

Bir sanatçı eserini yaratırken tüm ruhunu yansıtır.

Bir tükeniş yaşar, ruhu alev alır yanar

Sonra yaratma serüveninden habersiz bir eleştirmen gelir

Eseri didik didik eder, detay detay detay v.s. v.s

Güzel bir eser yaratma yeteneğinden mahrum olan

eleştirmenlerin derdi nedir ?

Sanatçılar olmasaydı eleştirmenler ne iş yapardı ?

0|0
13|3

En İyi Kız Görüşü

• Beethoven , dünyaca ünlü bir bestesini çalmış.

Bittiğinde dinleyenlerden birisi :

"Bu beste ile ne anlatmak istedin? " demiş. Beethoven ise aynı besteyi tekrar çalıp :

"İşte bunu!" yanıtını vermiş.. / Yani sanat eserlerinde kusur olmaz, o eser açıklanamaz. Bir insanda harik bir etki yaratan eser, eleştirmende kötü etki yaratıyorsa, bu; eserin kötü olduğu anlamına gelmez.

Bu yüzden "eleştiri yapma kaygısı" ile yazılan hiçbir yazıyı samimi bulmuyorum.

2|3
    0|1

Kızlar Ne Diyor 12

• ses sanatçısı yerine kitapları, yazıları, resimleri.. kısacası farklı alanlardaki sanat eserlerini eleştirirlerdi. o da olmasa müfettiş olurlardı. teftiş etmek de bir anlamda eleştirmek :)

0|1
    0|0
  • Amaçları sadece gündemde kalmak , nasıl karalıyorlar insanları.

Onlar işi bıraksın ben gidip eleştirim şu vicdansızları :)

0|1
    0|0
  • onlar gene bişeyleri eleştirmeye devam ederlerdi bence

0|1
    0|0
  • Adı üstünde "eleştirmen". Otu b*ku eleştirecekti işte..

Dönüp de kendine bakmayacaktı it..

0|2
    0|0
  • eleştirecek başka bir şey bulurlardı :)

0|1
    0|0
  • Sanatçı kalmasa siyasetçi var, o kalmasa liseliler var , dünyada eleştirilecek millet mi yok :D

0|0
    0|0
  • Mutlaka sahneye birini bulurlar merak etme adı üstünde eleştirmen bu arada sormadan dayanamıcam aramızda bi sorunmu var?

0|1
    0|0
  • seymayimben -a gercekten katiliyorum

0|1
    0|0
  • öyle bir meslek olmazdı herhaldee..

0|1
    0|0
  • Eleştirinin iyi yönleride vardır; eleştirilen şeyi gündemde tutar, reklamını yapar, güzelliği övülür, eleştiriyle sanatçı güçlendirilebilir,

Ancak bizim toplumumuzda eleştiri denilince olumsuz yönde dozu tutturamıyorlar.Eleştiri demek değildir ki bir eseri bir sanatçıyı sadece noksan yönlerini bulmak, yanlışlarını görmek değildir.Olumlu yada olumsuz her şekilde değerlendirme yapılır.

Eleştirmenler objektif tutumlarını devam ettirdiği sürece eleştiriden zarar gelmez diye düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • Eleştiri her zaman kötü değildir, eleştirmen kişinin kötü yada olumsuz yönlerini bulup açığa çıkartır, buda eleştirilen kişi için artıdır.

1|0
    0|0
  • Eleştirmenler olmasaydı, sanatçılar nasıl gündemde konu olurlardı?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• eleştirmenleri dinlemiyor ve okumuyorum samimi degiller bence

0|1
    0|0
  • Eleştiri sadece yakıcı değildir yapıcı olan eleştiriler sanatçının yanlışlarını görüp bunları gidermesi ve sanatını dahada ileri gitmesini sağlar ama diğerleri zaten eleştirmen değildir onlar sadece konuşan boş beyinlerdir

1|0
    0|0
  • Sanatçılık yaparlardı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...