Hangi edebiyat akımını seçersiniz ve neden?

Hangi edebiyat akımını seçersiniz? ve neden?

Sadece 5 tane koyabildim ankete, başka bir akım varsa aklınızda ayrıca belirtiniz...

• Realizm (Gerçekçilik)
    50% (7)57% (4)52% (11)Oy Ver
  • Fütürizm (Geleceçilik)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Sürrealizm (Gerçeküstücülük)
    29% (4)0% (0)19% (4)Oy Ver
  • Egzistansiyalizm (Varoluşçuluk)
    7% (1)14% (1)10% (2)Oy Ver
  • Natüralizm (Doğalcılık)
    14% (2)29% (2)19% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

• realizm olurdu muhtemelen.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben sürrealizm seçtim.Gerçek üstücülük bence gerçek olanın insanda bıraktığı izi verir ki Andre Breton'da öyle der.Diğer edebi akımları da çok severim ama bana göre sürrealizm yaratıcı zekayı açığa çıkaran bir akıımdır.

Realizm sabah uyandığınız andan itibaren yaşadığınız hayat,sürrealizm ise yatağa yattığınızdan itibaren olan rüyalarınızdır.Çünkü onlar bilinç ve bilinç dışı arasında bir yerde bulunurlar.

Aynı şekilde resimde de sürrealizm tercih ederim genelde.Dali,Picasso vs...

Varoluşçuluk( Existentialism),bu akım da güzeldir.Bana göre bu akımda en okunmaya değer Jean-Paul Sartre vardır.

0|1
    0|2
    • Realist bir insan olarak söylediklerine katılmamakla birlikte, fikirlerini paylatığın için çok teşekkür ediyorum.

• biri gerçekçilik biri gerçeküstücülük. aradaki farkı anlatmamı gerçekten istiyor musun? ben senin ne dediğini iyi anladım da sen pek anlamamışsın. neyse...

• Yok hayır,bunlar öznel yargılardır.Öznel olan şeye de "neden" diye sorulmaz.Senin yaptığın ise bu.Bu arada onlar edebi tür değil,bütün sanat dallarına yansımış akımlardır.

• Neden bir edebiyat akımı seçiyoruz?

0|0
    0|1
    • öyle bir zorunluluk yok.

• Demek istediğim soruda eksiklik var. Mesela hangi çiçeği seçerdiniz neden olmaz mesela, niçin seçiyoruz onu, sevgilinize vermek için hangi çiçeği seçerdiniz, hangi çiçek size verilse en çok sevinirsiniz, dünyada tek bir çiçek kalsa hangisi olsun istersiniz gibi bir öncülü olması lazım.

• şöyle söyleyim öncülden ziyade, bu akımların kendine özgü kurulma sebepleri temil eden şair ve yazarları var. bunlara dayanarak beğendiğiniz tercih ettiğiniz akımı sordum altı üstü. illa öncülü olacaksa sevgilinize vermek isteseniz hangi akımı seçerdiniz :D

• Sürrealizm

1|0
    0|0
  • naturalızm secerdım benn bana yakın

0|0
    0|1
  • Seviyeyi yükseltmeyin gece gece.

0|0
    0|1
  • Realizm

0|0
    0|1
  • C ve E arasında kaldım ve C dedim.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Klasisizm,Parnasizm,ModernizmSembolizm (simgeİilik),İdealizm (ünanimizm),Dadaizm,Letrizm (harfçilik),Personalizm (kişilikçilik),Ekspresyonizm(Dışavurumculuk),Romantizm (coşumculuk)

1|0
    0|1
  • idealizm...

0|0
    0|0
  • Ölümüne dadaizm!

0|0
    0|0
  • Bunlar edebiyat akımı değil sevgili kardeşim felsefe ve düşünce akımıdır..Soruyu okuduktan sonra seçeneklerde ikinci yeniler varsa ona oy verecektim şıkları görünce şok oldum yani..

0|0
    0|1
    • Sevgili kardeşim bunları edebiyat akımı olarak tanımlandıramayız sadece edebi bir eserin romantizm naturalizm realizm sürrealizm septisizim gibi düşünce dallarından hangisine girdiğini yorumlayabiliriz..Bunlar düşünce akımıdır bu akımlardan verdiğin linktekilerden daha fazlasını sayabilirim..Edebiyat akımları sorunu evrensel sormuşsun ben yerel olarak anladım ve bizim edebiyat akımlarına örnek verirsem garipler ikinci yeniler fecr-i ati serveti fünun vs..

• Natüralizm bu isim daha çok malum sitelerde (+18) görüdüm gençliğimde,edebi akımlara saracak kadar entel değilim,kişilik meselesi bana uymadı

0|0
    0|1
  • Varolusculuk özden önce gelir.

0|0
    0|1
  • Realizm (Gerçekçilik)

0|0
    0|0
  • Realizm (Gerçekçilik)

0|0
    0|0
  • kafam neyi eserse onu yaparım. o an.