Romanda yer illa gereklimidir?

Arkadaşlar bir romana başladım ve romanda geçen olayların hangi şehirde olduğunu belirtmek istemiyorum yer belirtmem gereklimidir?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yer mekan ve zaman

Şart

1|1
    0|1
    • mekan olucak ama hangi şehirde yaşandığını belirtmek istemiyorum bu mümkünmüdür?

• zaman da olucak.

Erkekler Ne Diyor 6

• Tamamen senin kurgu yeteneğine bakıyor her şey sen romana başla zaten devamında hayal gücün devreye girer sen sadece hayalinin tercümesini kağıda dökersin

1|0
    0|0
  • Istemiyorsan belirtme. Ama yazdigin romanin anlatimina bagli. Eger betimlemelerin saglam olmazsa ve yer belirtmezsen okuyucunun kafasinda birsey canlanmaz ve maalesef yazdigin kitap etkileyiciligini kaybeder. Ama betimlemeler iyi olursa yer belirtmesen bile okuyucular kendi hayal gucunun yettigi olcude bir yer hayal edeceklerdir.

0|0
    0|0
  • Yer ve zaman belirtmek zorunda değilsin tabi ki. Örgünün sırasını okura iyi yansıtman yeterli. Yer isimlerine ve takvime ihtiyacın yok.

0|0
    0|0
  • uzayda geçsin öyleyse

hay Allah uzayda yeeer :D

yer olmayan bir şeyin olması için romanın hiç olmaması lazım :D

0|0
    0|0
    • hayır anlamadınız herhangi bir şehri belirtmek istemiyorum bu mümkün olamazmı yani?

• şehir olmazsa hareket olmaz hareket olmazsada karakterler yoktur en başta belirttiğim şey hala geçerli

uzayda bile geçse mekan vardır

• Tam olarak neresi oldugnu belrtmek zrunda degilsn guzel biyer de dyebilirsn ve onu okurun hayal dunyasina brakcak bir sekide yazabilirs n

0|0
    1|0
  • hayali bir yer olabilir ama o yeri iyi işlemeli, anlatmalısın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Yer zaman olay dir zaten romanlarin mevzusu. Olmaz diyorum ben

0|0
    0|0
Yükleniyor...