Komünizm ve kapitalizm hakkında?

birbirinden bağımsız şeyler farkındayım ama hiç bilmeyen birine komünizm ve kapitalizm nasıl anlatılır? ben bu kavramlardan hiç bir şey anlamıyorum biri bana etraflıca oturup şunları açıklayabilir mi lütfeen.

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bu taraklarda bezin olmasın. Müslüman isen eğer, Müslüman kişinin siyasi ideolojisi olmamalı. Tek dert İslamdır, geri kalan hikayedir. San birer cümleyle en kaba anlamıyla tarif edeyim yine de

Komunizm : Hiçbir insan arasında bir fark olmadan hep birlikte kalkınmayı ve ayrım yapılmamasını savunan bir düşünce. İyi gibi gelebilir ancak bozuk ile sağlam aynı kefeye koyulamaz. İnce fark budur.

Kapitalizm : He türlü para kazanma yolunu mübah haline getiren ve insanları kendine bağımlı hale getiren serbest ekonomi.

2|0
    1|0
    • yorumun için teşekkür ederim ama bir sorum olucak gerçi sen söylemişsin "iyi gibi gelebilir" diye. ben zaten bu anlamını biliyorum ama bu ideolojiyi niye tam olarak yanlış görüyosun?

• peki tam olarak bu nasıl sağlanır yani herkesin eşit tutulması nasıl sağlanır

• Orası politikacılara kalmış bir şey. Öncelikle herkese aynı maaşlar verilmesiyle ve ucuz işçi gücüyle herkesi işçi yapmak politikası sağlıyor. Çin gibi mesela.

Erkekler Ne Diyor 8

• komunizim eşitliktir haktır diye anlatılır.. sağlık eğitim yollar sular elektirik vs bedava olması diğer devletlere kapalı hale gelinmesi her şeyin devlet tekelinde olmasıdır. Çalışanında calısmayanında aynı parayı kazanmasıdır. zengin fakir statü ayrımı yapılmadan herkesin bir olmasıdır.özel mülkiyet hakkı yoktur. doğru uygulanırsa verimli sonuc alınır. - komunist miyim hayır. bu ideoloji bana göre mi hayır .

kapitalizm . komunizmin tam tersi şekilde düşüneblirsin.para para para ideolojisi.diğer devletlere bağlı haline gelinmesi kapitalist miyim hayır. bu ideoloji bana göre mi hayır.

Artık humanist'im.

1|0
    1|1
  • birileri anlatır yalnış anlatır bu konuyla ilgili sürüyle kitap var. bir zmanlar bu ülkede birileri birilerine kominizm ortak karı kullanmadır diye anlatmış buna halaa inananlar bile var tavsiyem siyasal kitaplar oku.

0|0
    0|0
  • İki uç zıt kutuptur bunlar.. Ortaklıktan temellidir.. Kapitalizm ise özel mülkiyet ve bireyselcilik üzerine şekilldir..

Bunun ayrıca kamuyu yönetmek hususunda benimsenen pratikleri bazı alt fraksiyonları yada genel temelleri vardır ama bu iki başlığın konusu değil onlar.. Mesela merkantilizm liberalizm keynesyen neo-klasikler gibi gibi gider..

0|0
    0|0
  • Hiç bilmeyen birine komünizm ve kapitalizm anlatılamaz :) Çünkü kapitalizm "Irak işgali", komünizm "eşitlik" gibi tek bir kavrama indirilemez, çok boyutludur. İşin içinde o kadar çok şey var ki, en basidinden özetle dersen;

kapitalizm - aşırı ve kar amaçlı üretim (olabilecek en düşük maliyet ile maksimum kar amacı)

sosyalizm - ihtiyaca göre üretim (toplumculuk)

0|0
    0|0
  • kapitalizm zenginliğin adeletsiz dağılımıdır komünizm ise sefaletin eşit dağıtım en kolay bu şekilde anlata bilirsin benim görüşüm ise dünya için en geçerli sistem nasyonel sosyalizm dir..

1|0
    0|0
    • nasyonel sosyalizm?

• burada ki videoları da izleyebilirsin mesala

• kominizm amaçları ve gereçleri tam uygulansa verim alınır ama o kadar uyanık varki bir cacık olmaz

1|0
    1|0
  • komünist fakir kapitalist zengin diye kısaca özet geçebilirsin ona

1|0
    0|0
  • link

link

buradan bakarsan iyi olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Saçma işler işte.

0|1
    2|2
  • Komünizm : Sınıfsız bir toplum , herkes bu sudan içmeli anlayışı var kısacası...

Kapitalizm : Belli kişilerin elinde olan paranın ticaretinin yapılması, parası olmayan ezilir anlayışı var kısacası..

1|0
    0|0
Yükleniyor...