Tiyatro Oyunu Yazmak İstiyorum Değinecek Sosyal Sorun Arıyorum?

Üniversitemizde sergilemek üzere bir oyun yazmak istiyorum. Bir sosyal soruna değinmek istiyorum. Ancak neye dayanacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim? :)

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Oyun değil de skeç tarzı olabilir. Kısa olur ve sıkıcı olmaz. Ayrıca birçok konuya deginebilirsin. Çok zorlanirsan bazı skeçleri tekrar canlandirabilirsiniz mesela biz çok güzel hareketlerden alışverişi yapmıştık ufak şeyler eklemiştik ve çok beğenildi

0|0
    0|0
    • Skeç düşündüm de belli bir konusu olur diye düşündüm. Üniversitemizde olacağı için de skeç türü sıkıcı olacaktır.

• Sıkıcı olmaz. İnsanlar tiyatro diyince komedi arıyor sosyal şeyler bile olsa siyaset de olsa eğlenmek istiyor o yüzden konusu savaş vs değilse tarihi bir kişiyi anlatmıyorsa içinde komedi olmalı.

Kızlar Ne Diyor 2

• Gündeme tutunun.. Kadın tacizleri, tecavüzler, cinayetler.. gibi gibi..

0|0
    0|0
  • Drama ve ya komedi?

0|0
    0|0
    • Komedi unsurları da olabilir ama dram daha ağır bassa iyi olur

• Hastanede ki hasta cocuklarin dramını yazabilirsin

• Biraz dokuzuncu hariciye koğuşu çakması gibi olur

Erkekler Ne Diyor 3

• Aklına gelebilecek her konu olabilir mesela şunu bir dene İngilizce kelimelerin hayatımıza çok girmesi, sosyal ortamlarda kullanılan dillerin Türkçe ile bir ilgisinin olmaması geçmişte bir işletmenin adının örneğin Ömer'in yeri olması ama şimdilerde show room vs kullanılması gibi..

0|0
    0|0
    • Güzel konu :) ama onunla ilgili oyun yazmıştım. Teşekkürler yine de

• Büyük olmak istiyorsan başkalarından bekleme bir şeyleri kendin görmeye çalış hayata bakma gör bakmakla görmek bir değildir. İnsanların arasına karış otur bir kahveye insanların sohbetlerine kulak ver yazacak çok şey bulursun başarılar dilerim sana bu yolda.

• Haberleri seyret seçenek çok..

1|0
    0|0
  • Zenginlerin açlığından kaynaklanan Fakirlerin açlığı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...