Golf topunda neden çukurlar vardır?

evet arkadaşlar geçen gün saçma bi soru sormuştum ve sadece deneme amaçlı idi bu gün ise genel kültür sorusu sorayım dedim .

bir golf topu üzerin de kaç adet çukur vardır ve bunun amacı nedir .?

0|1
2|17

En İyi Erkek Görüşü

• üzerindeki oyukları havada kendi eksenleri cevresinde ayni aks hizasinda dobebilmeleri icindir. ayrica yere carpma anindan sonra sekme hareketini daha ileriye dogru yaparak dustukten sonra da fazla mesafe katedebilmeleri icin tasarlanmistir. ortalama olarak 250-450 adet arasinda cukur vardir uzerlerinde. farkli amaclara gore dizayn edilmis toplara gore delik sayilari degisir. ikinci dünya savaşında almanların elinde bulunan baraj setlerini yıkmak amacıyla üretilen istenen özel maksatlı bombanın dizayninda golf toplarindan esinlenilmistir. bomba suya dustukten sonra su ustunde sekmek vasitasiyla baraj setlerini vurabilmektedir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 16

• Nedeni burada yazıyor

link

0|0
    0|0
  • Aerodinamik arkadaşım. Araba-uçak-motorsiklet-surat tekneleri vs gibi sürtünmeyi azaltacak aerodinamik yapısı oluşturmak için.Dahada açıklayıcı olmak geregirse hızı kesilmeden ve yol aldığı güzergahtan sapmayacak doğrultuda gitmesi için tasarlanmıştır.

1|1
    0|0
  • hızlı gitmesi içindir herhalde...

0|0
    0|0
  • rüzgar (hava) temasındaki denge, isabetli yönelme ile ilgili olabilir.

yer içinde zemine göre daha rahat kavrama ve yine yönelme olabilir. bilmiyorum hacıt ilk aklıma gelen.

0|0
    0|0
  • toplu sporları sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • golf hiç oynamadım ama golf course olan bir resort ta kalmıştım orada geyiği dönmüştü amerikalı bir kodaman vardı şirketten daha uzağa gidiyor bunlar sayesinde evvelden toplar dümdüzdü ama daha uzağa gidebilme avantajından bunlara geçildi dedi. ben onun yalancısıyım bro

0|0
    0|0
  • İşin gücün yok da buna mı kafa yordun... kih..kih..kih... Oyna gitsin...( Böyle bir cevap yazdım, çünkü bende net olarak bilmiyorm, ancak sanırım engebeli arazide daha çok ilerleme ve yakın atışlarda hızı ayarlayabilmek içindir)

0|0
    0|0
  • bakış açısı ile ilgili

bence çukurlu değil, çıkıntılı

0|0
    0|0
    • mathesis'in verdiği linke bakarsan cevap belli çukurlu. ayrıca bakınca belli zaten çıkıntı mı var çukur mu var diye.

• hava akimimda az etkilensin diye ayrodinamik kisacasi bildigim kadariyla :)

0|0
    0|0
  • hava alması için yerden kalka bilmesi için

0|0
    0|0
  • arabalardaki gibi aerodinamik olması için hızın kesilmemesi için diye biliyorum .s

0|0
    0|0
  • Rüzgar kuvvetinden en iyi şekilde yararlanip havayi süzüp yükselmesi için.

0|0
    0|0
  • Daha uzağa ve hızlı gitmesi için

0|0
    0|0
  • bizde topraktanız toprağa döneriz o hesap. üstü hep çukur sonuçta çukura giriyo işte

0|0
    0|0
  • Google yazsan :)

0|0
    0|0
  • Daha ileri gitsin diye biliyorum sürtünmeyle ılgılı bır tasarım sanırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...