Şiir sever misiniz? Ama böyle ezberleyecek kadar sevme. Yani şiir tutkunu?

Ben seviyorum ya da sevmiyorum diyemem. Nötrdüm şiire karşı. Ama üniversiteye geçtiğimden beri en yakın iki arkadaşım resmen âşıkların atışmasını yapıyorlar. Kalakalıyorum :D Ben roman, hikaye gibi olaylar silsilesinin olduğu eserleri daha çok seviyorum. Deneme tarzı da okurum. Ama şiirle pek aram yok :/ Yazarım falan ama okumakla aram yok. Gerçekten böyle şiiri çok seven var mı aramızda?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• ilk okulda özel gün ve haftalarda milli bayramlarda falan hep bana şiir okuttururdu hocalar
    okumayı severim okumaya değer bir şiir olursa
    yazmayıda severim yazdıran olursa :D

0|0
    0|0
    • Eig :D Bende aynı ya :D

• beni eig seçtin beni eig seçtin çok mutluyum çok mutluyum çok mutluyum :D :D :D

• Kız bilseydim daha öncelerden seçerdim :D :D

Erkekler Ne Diyor 4

• Hayır sevmem

0|0
    0|0
  • Bir şiiri sevdiğin için ezberlemezsin, zaten şiir ezberlemek için okunmaz. Okursun, hissedersin bir süre sonra misal yolda yürürken yağmur yağmaya başlar ve dizeler dudaklarından dökülür: elimden tut yoksa düşeceğim/ yoksa bir bir yıldızlar düşecek/ eğer şairsem beni tanırsan/ yağmurdan korktuğumu bilirsen/ gözlerim aklına gelirse/ elimden tut yoksa düşeceğim... bir bakmışsın şiiri ezberlemişsin... buarada şiir Atilla İlhan'a ait :D

0|0
    0|0
    • İşte ben bu raddeye bir türlü gelmedim :/

• Şiir kitabı okumakla, bir roman okumak, öykü okumak çok farklıdır. Daha çok hissetmen lazım.

• Bende nötr üm 😕

0|0
    0|0
  • Evey çok severim

1|0
    0|0
    • Ezberleyecek kadar mı? Sevdiğin tüm şiirler şu an aklında mı mesela? Bana garip geliyir da biraz :D

Kızlar Ne Diyor 2

• Severim.
    "Ben seni sevdim mi? Sevdim doğrusu
    Sevdikçe tamamlandım, bütünlendim
    Biri vardı ağlayan gecelerce
    Biri vardı sana tutkun;o bendim

Ümit Yaşar Oğuzcan "

O kadar severim ki bazı şiirler ezberimdedir bunu da ezberden yazdım bir hatamız varsa af ola.

0|0
    0|0
    • Güzelmiş :) Ama ben ezberde tutamam yani bir şiiri. Söz falan neyse de. Ondan anlayamadım pek şu şiirin gizemini :D

• Bu şiirin çok derin bir anlamı var tamamına bakılırsa daha net anlaşılır bu sadece bir dörtlük :)

• evet çok severim

0|0
    0|0
Yükleniyor...