Şebnem Ferah'ın "Sigara" şarkısının sözlerini kim yorumlayabilir?

Şebnem Ferah'ın "Sigara" şarkısının sözleri... En güzel kim yorumlayabilir?

'Ben sigara dumanının altında yana yana en sonunda kül oldum

Sen kibritin hiç yanmayan ucunda birinin hayatından geçmiş oldun...'

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bazı ayırntıları es gecmişler sarkıda... Sigara ve kibrit ile ilgili bir şarkıda sigarayı yakan kibrittir. Ve sigara yanar izmariti kalır. Ayrıca Kibriti üfleyip söndürmezsen yanmayan ucu diye birşey olmaz. simsiyah bir çöp kalır. siyah çöple hayatta yaşamak mı iyidir kül olup atmosfere karışmak mı?

0|1
    0|0
    • kibritin yanmayan ucu yani kibrit kutusundaki kenara sürtüldüğünde nasıl yanıosa sende hayatımdan geçtin beni yaktın diyo illa şarkının içinde kibrit geçiosa o kibritle sigara yakçak değil ya

• "Aşkını körüklerken benim kibritim ol ki ; sigara gibi beniy akarak kül etmeyi bil ve sen de yandıgında simsiyaha dönüş ki en azından sen sabitlen karanlıkta yaşa bense küllerime savrulayım etrafa"

Mecaza mecazca cevap verdim ama acıklatmak zorunda bıraktın .

Zaten sarkı mecazdı ve sen de hala kibritten bahsettin sarkının mecaz oldugunu anladıysan yazdıgımın da mecazını anlayıp sarkıya göre yormalıydın

Erkekler Ne Diyor 9

• Bu şarkıda hep aklıma teninde bir kibritin söndüğü kadının ince acısı ve karanlığa bürünen bir boş bir oda geliyor ve "kadının umarsız acılarını umursamadan giden bir adam..." Sonra bir ürperti çöküyor üstüme. Ki şebnem'im her şarkısında acayip ruh halleri gizli bence.

0|0
    0|0
    • bu yüzden çok seviyorum şebnem ferahi tşkler yorum içn.

• ben acı çeke çeke sonunda tükendim.,sen ise hiç farkında olmadan hayatıma girip çıktın,benim düşüncem bu..

1|1
    0|0
  • şebnem güzel şarkıların dan bitanesi dinlerim ama sigara içmeyi kimseye tavsiye etmem tabiki çok zararlı

0|0
    0|0
  • kısaca hayatımın içine ettin gittin anlıyorum ben.

1|0
    0|0
  • silent güzel yorumlamış

0|0
    0|0
  • ayrılık şarkılarından birisi. Sigara ...

Hayatımdan çıktın gecmis olsun.

0|0
    0|0
  • şairi kim ona göre yorum yazayım..

0|0
    0|0
  • Değerimi bilmedin diyor kısaca. Yaptığın her şey de yanına kaldı diyor.

0|0
    0|0
  • edebiyat yapmak için yazılmış dandik bir söz

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sembolist akıma kulak vermiş...

Ben yandım sen bi nane yapmadın, umrunda değilim, gebermekle kaldım, diyor...

0|0
    0|0
  • ben çok acı çektim ama sen bunun farkına bile varmadın,sen hiç yara almadın ve hayatımdan yarasız acısız bi şekilde çıktın, ben çoktan kül olmuştum

0|0
    1|0
    • nooldu yaa kim eksi verdi:)))

Yükleniyor...