Kapat

Arkadaşlar yardım eder misiniz üniversite ile alakalı?

Şimdi ben ygs'den çok düşük aldım puanım 194 lys'ye girdim ama pek bir şey yapamadım barajı ya geçerim ya da geçmem. Bende İstanbul dışında okuyamam ama maddi durumumuzda yok. Az buçuk baktım internetten ist. üni. lerinin taban puanlarına en düşüğü 250 civarı bu okul puanı falan diyorlar benim ygs puanım nasıl yükselicek? Yükselse bile ne kadar olur (tahminen) ? İstanbul da hangi üniversiteye ve bölümü kazanabilirim? Kazansam bile ne kadar param çıkar? Atıyorum hukuk fakültesi kadir has üniversitesinde 35 milyar ben bu parayı bir anda mı çıkarıp vericem? V son olarak burslu olmak için ne yapılıyor ve onda da para çıkıyor mu? Bu arada sözelciyim...

Güncellemeler:
Okulda başrılıydım aslında son 2 senemde takdirle, teşekkürle geçtim. Bakmayın ygs'den düşük aldığıma ben test yapamıyorum, klasik olsaydı 400 yapmıştım :P :)

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• Lys puanların açıklanınca orda senin ygs'nin okul puanı eklenmiş hali de görüncek. Okul en fazla 60 verir o da okul birincisine.
    Tahminenen ne olur bilemiyorum.
    Parayı bir anda çıkarıp vermiyorsun, o parayı 2 dönemde veriyorsun, mesela 1000 tl yse 500 ünü bu dönem 500 ünü de 2. dönem veriyorsun.
    Burslu olman için puanının tam burslu kontejanında belirtilen puana yetmesi gerekiyor.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 7

• Okuldan okul ortalaman çarpı 0,6 puan gelir eğer tubitak projelerin veya sporda Türkiye derecelerin varsa fazladan puan gelir, burslu özel okumak senin sıralamana göre oluyor mesela ilk 200 bin %50 burslu ilk 100 bin tam burslu gibi, üni parasını aylık taksitle verebilirsin devlet kredisi ya da bursu çıkabilir ondan da aylık 300 civarı alabilirsin ayrıca zengin hayırseverler sana burs da verebilir.

0|0
    0|0
  • ben 2 sene once ygsden 183 lysden de 170 aldim okul puani falanda eklenince 224u bulmustu. Eger sen baraji gecersen daha cok yukselir. ozel universitelerde bursu puana gore veriyo ama en azindan %50 burs alirsin

0|0
    0|0
  • kardeşim sen hangi şehirdesin 1: ailenin aylık geliri ne kadar 2: ailenden uzakta yaşamaya pardon sürtmeye kararlı mısın 3:

0|0
    0|0
    • İstanbuldan ayrılamam dediğime göre İstanbul'da oturuyorum sürtmek istesem başka şehire gitmek isterim.

• Sözelciysen neden hukuk yazdın be kardeşim?

0|0
    0|0
    • Atıyorum dedim ya örnek verdim :D

• rehber öğretmenden randevu al, sınava girmişsin ama sistemden baya uzaksın bilgi olarak

0|0
    0|0
    • Bizim okul beş para etmez ben bu sene okula toplasan 1 ay gitmişimdir konuşacak kimse yok öğretmenler yardımcı olmuyor

• senin puanının içinde zaten bu puan yani ygs den gireceksen puanın 194
    hangi bölüm den mezun oldun?

0|0
    0|0
    • Sözel bölüm

• Ne istediğimi de bilmiyorum ki? Okuduktan sonra işsiz kalmayayım yeter bana

• o zaman hangi bölüm olduğunu araştır, aslında işsiz kalman sana da bağlıdır. eğer kendini geliştirirsen iş bulman çok kolay olur.

• Hangi okuldan mezunsun? Meslek mi düz mü?

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 2

• okul ortalama 40-50 puan verir 230-240 bir puanin olur eger kadir hasta tutuyor ise taksitle odeyebjlirsiniz

0|0
    0|0
  • 1 yılı toplu da odeyebilirsn taksitle de ödenebilir burs için kyk ya basvurursun geri ödemeli veya karşılıksız burs çıkar eğer ozel üniversiteye para ödemeden girmek istiyosan puanının Yüksek olması lazım

0|0
    0|0
Yükleniyor...